SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC Fight Night: Ronaldo Souza vs Jack Hermansson

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5496

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Prawdopodobnie tak będzie chyba że Jacare się poszczęści. Kurczę lubię obydwu, ale chciałbym żeby Souza zawalczył chociaż o pas. Moim zdaniem zasłużył na to bardziej niż Adesanya, który ma jeszcze czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Sam Ruttyn

Yoel Romero wypada z walki z Ronaldo Souza na gali UFC on ESPN 3

Brazylijski serwis AgFight poinformował, że Yoel Romero (13-3) wypadł z walki wieczoru gali UFC on ESPN 3 zaplanowanej na 27 kwietnia w Fort Lauderdale w której miał zmierzyć się w rewanżu z Ronaldo Souza (26-6, 1 NC).

Z raportu przedstawionego przez brazylijski serwis wynika, że w tygodniach poprzedzających walkę Romero zachorował na zapalenie płuc, co spowodowało wycofanie go z walki z Jacare. W raporcie stwierdzono też, że Souza pozostaje w tej chwili bez przeciwnika i nie wiadomo, czy pozostanie na karcie walk.

Pojedynek pomiędzy Żołnierzem Boga i Jacare miał być rewanżem za ich pojedynek na gali UFC 194, która odbyła się pod koniec 2015 roku. Wówczas zwycięzcą tego starcia przez niejednogłośną decyzję został Kubańczyk.

Yoel Romero nie walczył od czerwca ubiegłego roku, kiedy to na gali UFC 225 spotkał się z mistrzem wagi średniej Robertem Whittakerem. Stawką tej walki miał być mistrzowski pas, jednak status pojedynku obniżono do zwykłej walki wieczoru ze względu na przekroczenie przez Romero limitu wagi. Wcześniej Romero pokonał przez nokaut w trzeciej rundzie byłego mistrza Luke’a Rockhholda.

Po porażce przez niejednogłośną decyzję z Kelvinem Gastelumem, Jacare w swojej ostatniej walce zrehabilitował się pokonując przez nokaut w pierwszej rundzie byłego mistrza dywizji średniej Chrisa Weidmana na gali UFC 230 w listopadzie.

Ronaldo Souza znajduje się teraz w trudnej sytuacji, ponieważ od dłuższego czasu domaga się walki, ale wciąż nie może się jej doczekać. Souza postawił sprawę jasno, że po zwycięstwie z Romero musi zawalczyć o pas, a jeżeli ta walka nie nadejdzie, to zamierza zakończyć karierę. Teraz nie wiadomo, czy UFC znajdzie mu zastępstwo i czy będzie ono na tyle dobre, aby w przypadku zwycięstwa zagwarantowało mu walkę o tytuł.


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-04-04 11:54:52
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
No, ale się wpieniłem... Walka, którą strasznie chciałem zobaczyć... Tym bardziej, że Romero jest coraz bliżej emerytury...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Ja tak samo ;/ czekałem na tę walkę bo zapowiadała się interesująco. Rewanż w którym Jacare miałby szanse odbić sobie przegraną w pierwszej walce no i w przypadku zwycięstwa może w końcu dostałby walkę o pas. Romero z kolei nie walczył długo bo od czerwca i niedługo rok będzie mijał. Ciekawe czy utrzymają Jacare na karcie i kogo mu zestawią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Kogo by nie dali to będzie lipa. Dwóch mega wymiataczy, którzy pomału kończą kariery i nie spotkają się już prawdopodobnie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Ale lipa Panowie tez czekalem na to starcie, a tak pewnie nigdy do tego nie dojdzie

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jack Hermansson nowym przeciwnikiem Ronaldo Suzy na gali UFC on ESPN 3

Gala UFC on ESPN 3 w Fort Lauderdale ma nową walkę wieczoru. Jak poinformowało ESPN, Jack Hermansson zastąpi Yoela Romero w pojedynku z Ronaldo Jacare Souza.

Będzie to niesamowicie szybki powrót do Oktagonu dla Jacka Hermanssona (19-4), który dopiero pokonał Davida Brancha na ostatniej gali UFC on ESPN 2 w Filadelfii. Dzięki temu zwycięstwu Hermansson zajął 10. miejsce w rankingu wagi średniej i powiększył serię zwycięstw do trzech wygranych walk. Oprócz wspomnianego już Davida Brancha, Hermansson pokonał Thalesa Leitesa i Geralda Meerschaerta.

Ostatnia walka Ronaldo Souzy (26-6, 1 NC) miała miejsce w listopadzie zeszłego roku przeciwko byłemu mistrzowi wagi średniej Chrisowi Weidmanowi na gali UFC 230. Souza goni za walką o pas od czasu, gdy był następnym w kolejce do walki z mistrzem Michaelem Bispingiem w 2016 roku. Niestety, Souza nie otrzymał szansy walki z Bispingiem i nadal czeka na ten jeden pojedynek. Jacare traci cierpliwość i zapowiada, że jeśli nie dostanie walki o tytuł, to zakończy karierę.

ESPN poinformowało jednak, że Ronaldo Souza dostał gwarancję, że po zwycięstwie nad Jackiem Hermanssonem, otrzyma walkę o pas ze zwycięzcą pojedynku unifikacyjnego tytuł wagi średniej między rywalizującymi o tymczasowy tytuł Israelem Adesanya i Kelvinem Gastelumem a mistrzem Robertem Whittakerem.

Gala UFC on ESPN 3 odbędzie się 27 kwietnia w BB&T Center w Fort Lauderdale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Paulo Costa wyjaśnia sytuację z niedoszłą walką z Yoelem Romero i twierdzi, że w dalszym ciągu chce się z nim zmierzyć

W zeszłym miesiącu ogłoszono, że Yoel Romero zmierzy się w rewanżu z Ronaldo Souzą w walce wieczoru gali UFC on ESPN 3 w Fort Lauderdale 27 kwietnia. Do tej walki nie dojdzie z powodu choroby płuc Kubańczyka. Wcześniej jednak, rywalem Romero miał być Paulo Costa, ale plany zestawienia tej walki spaliły na panewce.

Costa i Romero byli zestawiani ze sobą przy dwóch różnych okazjach. Pierwszy raz mieli zmierzyć się na gali UFC 230 w listopadzie 2018 roku. Powodem, dla którego walka nie doszła do skutku, był fakt, że Romero wciąż dochodzi do siebie po złamaniu kości oczodołowej.

Kilka dni po ogłoszeniu walki Romero vs Jacare 2, kubańska legenda zapasów ujawniła, że słyszał, iż incydent z oblanymi testami USADA był powodem, dla którego Costa nie był w stanie z nim zawalczyć.

Oczywiście, były to tylko spekulacje, ponieważ niedawno zmieniona polityka USADA utrzymuje wyniki testów w tajemnicy, aż do momentu ich zakończenia, aby uniknąć zniesławienia i fałszywych oskarżeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku zanieczyszczonych suplementów.

Teraz, gdy Costa dostał szansę na wypowiedź, Brazylijczyk wyjaśnił swoją sytuację w rozmowie z Combate:

Paulo Costa
"Zostałem wezwany do walki z Romero. Podpisałem umowę, a on jej nie podpisał. Poszedł do reality show, a my tkwiliśmy w tej niepewności, czy będzie w stanie walczyć, czy nie. Kiedy wrócił z reality show i w końcu był w stanie podpisać kontrakt - w tym samym tygodniu, kiedy wrócił, Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork poprosiła mnie o oświadczenie w sprawie leku, który wziąłem na żołądek. A potem powiedzieli: "Niestety nie będziesz w stanie walczyć. Nie będziesz się kwalifikował do tej walki, ponieważ musisz nam powiadomić, co wziąłeś na żołądek.

To był zwykły lek, „Plasil” (powszechnie stosowany w Brazylii na nudności). To nie jest doping. Nie ma to nic wspólnego z dopingiem. Bierzesz go, kiedy czujesz dyskomfort żołądka. Więc z tego powodu - ja też tego nie rozumiałem - powiedzieli, że nie mogę z nim walczyć, bo najpierw musiałem poznać powód.”


Od czasu rozpoczęcia spekulacji na temat bezczynności Costy, Romero wycofał się z walki z Souzą ze względu na chorobę. Jacare jest teraz gotowy stawić czoła Jackowi The Joker Hermanssonowi.

Jeśli chodzi o to, z kim Costa chce się zmierzyć w swojej kolejnej walce, ma na myśli to samo nazwisko.

Paulo Costa
"Będę walczył z każdym. Każdy, kto jest wyżej sklasyfikowany, może być moim następnym przeciwnikiem. Wierzę jednak, że skoro Jacare podjął walkę z [Jacackiem] Hermanssonem i dojdzie do niej 27-go, to Romero i ja będziemy tam walczyć. Uważam, że zapalenie płuc nie jest kontuzją, która wymaga tygodni lub miesięcy na wyzdrowienie. Wierzę, że za tydzień, dwa, może będzie gotowy do powrotu do treningu. Więc możemy walczyć.

To może być w maju, czerwcu. Kiedy tylko będzie gotowy, mogę walczyć w maju, żeby zrzucić na wadze. Wierzę, że jeśli będę walczył z Romero, ktokolwiek wygra, będzie miał zagwarantowaną walkę o tytuł."


Dla niepokonanego Brazylijczyka (12-0), z kimkolwiek będzie teraz walczył, będzie to jego pierwsza walka w 2019 roku i ma nadzieję stoczyć dwa lub trzy pojedynki w tym roku.

Jego ostatnia walka odbyła się w lipcu 2018 roku na gali UFC 226 na której pokonał przez TKO w drugiej rundzie Uriah Hall’a. Tym samym kontynuuje on swoją kapitalną serię 11 walk zakończonych przed czasem przez KO/TKO i jedno poddanie.

Jeśli chodzi o spekulacje Romero, Costa nie był z nich zbyt zadowolony:

Paulo Costa
"Jest źle. Nawet jeśli była to fałszywa plotka, tworzy ona ten "dym", jak mówią ludzie. Dopóki ludzie nie zdadzą sobie sprawy, że tak nie jest, może to tworzyć zły obraz, otrzymujesz wówczas zły obraz.

Nie ma co o tym mówić. Po prostu nic z tego, co on mówił nie miało miejsca. Nigdy nie stosowałem żadnego z tych forteli, takich jak doping czy coś w tym stylu. USADA jest po to, żeby to udowodnić. Uderzę go jeszcze mocniej. Na pewno tak zrobię. Każdy atak będzie sprawiał dodatkową przyjemność."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night: Jacare vs. Hermansson – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia przed galą UFC Fight Night, która odbędzie się w BB&T Center w Fort Lauderdale na Florydzie, a jej walką wieczoru będzie pojedynek w wadze średniej między Ronaldo Souza a Jackiem Hermanssonem. W co-main evencie w wadze ciężkiej zmierzą się Greg Hardy i Dmitrii Smoliakov.

Wczesne ważenie rozpocznie się o godzinie 15:00. Oficjalna ceremonia ważenia odbędzie się o godzinie 22:00.

UFC Fight Night: Jacare vs. Hermansson
Data: 27.04.2019
Miejsce: BB&T Center, Fort Lauderdale, Floryda – USA

Karta główna

Walka wieczoru
185 lbs.: Ronaldo Souza (185.5) vs. Jack Hermansson (185)

Co-main event
265 lbs.: Greg Hardy (264.5) vs. Dmitrii Smoliakov (262)

170 lbs.: Mike Perry (171) vs. Alex Oliveira (171)
205 lbs.: Glover Teixeira (205.5) vs. Ion Cutelaba (205)
135 lbs.: John Lineker (135) vs. Cory Sandhagen (135)
155 lbs.: Roosevelt Roberts (155) vs. Thomas Gifford (156)

Karta wstępna (godzina 01:00)
170 lbs.: Ben Saunders (170.5) vs. Takashi Sato (170.5)
265 lbs.: Andrei Arlovski (247) vs. Augusto Sakai (264)
115 lbs.: Carla Esparza (115) vs. Virna Jandiroba (115.5)
155 lbs.: Gilbert Burns (156) vs. Mike Davis (155)

Karta przedwstępna (godzina 23:30)
155 lbs.: Jim Miller (155.5) vs. Jason Gonzalez (156)
115 lbs.: Angela Hill (115.5) vs. Jodie Esquibel (116)
170 lbs.: Court McGee (170.5) vs. Dhiego Lima (171)





Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-04-26 17:52:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Ronaldo Souza i twarde negocjacje z UFC dotyczące walki o pas

Ronaldo Jacare Souza stanie jutro do pojedynku z Jackiem Hermanssonem na gali UFC Fort Lauderdale na Florydzie, ale negocjacje dotyczące tej walki były bardzo trudne.

Souza początkowo miał zderzyć się z Yoelem Romero w rewanżu, ale Romero musiał wycofać się z pojedynku z powodu choroby. Brazylijczyk będzie teraz musiał dostosować się i zawalczyć z Jackiem Hermanssonem. Souza zgodził się na tę walkę, ale potrzebował zapewnień ze strony szefów UFC i stoczył z nimi twarde negocjacje.

Ronaldo Souza rozmawiał na ten temat z MMAJunkie.com i podczas wywiadu powiedział, że potrzebował obietnicy walki o pas przed zaakceptowaniem walki z Hermanssonem:

Ronaldo Souza
"To były trudne negocjacje w kwestii walki z Jackiem. To było trudne. Nie chciałem w ogóle zaakceptować tej walki. To ryzyko, które podejmuję. Narażam swoją karierę na ryzyko; taka jest prawda. To mnie bardzo zdenerwowało, ta walka. Ale rozmawialiśmy o tym i o tamtym. Potem przyszedł (matchmaker UFC) Mick Maynard, Hunter (Campbell), (prezydent UFC) Dana White, wszyscy ci ludzie, a ja powiedziałem im wprost: "Albo obiecacie mi walkę o pas, dacie mi to na piśmie i wyślecie do mnie, albo nie ma umowy.”


Najwyraźniej Jacare otrzymał takie zapewnienie od włodarzy UFC skoro przyjął walkę z Hermanssonem. Jeśli Souza pokona Hermanssona, będzie to jego drugie zwycięstwo z rzędu. Były posiadacz tytułu mistrza wagi średniej Strikeforce nigdy nie otrzymał szansy na walkę o tytuł mistrza UFC i jest to prawdopodobnie ostatnia szansa dla Brazylijczyka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dana White wskazał kolejną rywalkę dla mistrzyni wagi muszej Valentiny Shevchenko

Następny temat

Rory MacDonald vs. Jon Fitch na gali Bellator w kwietniu

WHEY premium