SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 251: Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC

Petr Yan celuje w walkę z Aljamainem Sterlingiem w październiku w swojej pierwszej obronie tytułu

Nowy mistrz wagi koguciej UFC Petr Yan wie, z kim chce walczyć w swojej pierwszej obronie tytułu oraz kiedy chce stoczyć ten pojedynek. Mowa o walce z Aljamainem Sterlingiem w październiku.

Po tym jak Henry Cejudo zwakował tytuł wagi koguciej i przeszedł na emeryturę w maju, UFC wyłoniło na nowego mistrza, zestawiając walkę o tytuł między Petrem Yanem a byłym mistrzem wagi piórkowej Jose Aldo na gali UFC 251 w zeszły weekend. Ostatecznie Yan wygrał tę brutalną walkę przez TKO w piątej rundzie, zostając nowym królem dywizji koguciej.

Rozmawiając z mediami po swoim zwycięstwie nad Aldo, Yan wyjaśnił, że ma zamiar teraz trochę odpocząć przed powrotem do klatki. Uważa, że październik jest odpowiednim czasem na jego następny pojedynek.

Petr Yan
„Na pewno jestem szczęśliwy, że mogłem zdobyć ten pas w tak trudnym czasie. To był mój długoterminowy cel. Wszystko poszło świetnie. Wiedzieliśmy, że to będzie trudna walka, ale ja miałem wszystko doskonałe przygotowane.

Chcę teraz odpocząć, odzyskać siły, wrócić do kraju, zobaczyć się z rodziną, a potem będzie to praca mojego zespołu menadżerskiego. W ciągu 18 miesięcy, miałem sześć walk. Nigdy nie odmówiłem na ofertę walki, więc prawdopodobnie wkrótce się dowiem o kolejnej walce. …Uważam, że październik będzie idealnym czasem.”


Yan wskazał również na zawodnika zajmującego drugą pozycję w rankingu dywizji koguciej Aljamaina Sterlinga, który w pięciu ostatnich walkach wygrał z Brettem Johnsem, Cody’m Stamannem, Jimmie Riverą, Pedro Munhozem i Cory’m Sandhagenem. Według Yana jest on odpowiednim przeciwnikiem do swojej pierwszej obrony tytułu.

Petr Yan
„Uważam, że Aljamain Sterling zasługuje na walkę o tytuł. Jest na dobrej drodze. Pokonał wielu dobrych chłopaków.”


Przed swoim pojedynkiem o pas z Jose Aldo, Petr Yan pokonał inną legendę MMA Urijah Fabera, którego znokautował na UFC 245 w grudniu. Zwycięstwo to zostało poprzedzone zwycięstwami nad Jimmie Riverą, Johnem Dodsonem, Douglasem Andrade, Jin Soo Sonem i Teruto Ishiharą w jego pierwszych pięciu walkach w UFC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Fot. UFC

Kamaru Usman chce się sprawdzić w kolejnej obronie tytułu w walce z Georgesem St-Pierre

Mistrz wagi półśredniej UFC Kamaru Usman chce przetestować siebie przeciwko legendzie MMA i byłemu mistrzowi wagi półśredniej i średniej Georges'owi St-Pierre, aby dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy.

Po zwycięstwie na UFC 251 nad Jorge Masvidalem, ludzie zaczęli już mówić o Kamaru Usmanie jako o najlepszym zawodniku w wadze półśredniej w historii. Chce on rozstrzygnąć to na dobre, stając do kolejnej obrony tytułu właśnie z Georgesem St-Pierre.

Chociaż nie była to najbardziej ekscytująca walka w historii, Usman był w stanie zdominować Masvidala przez większość ich 25 minutowej walki. To zwycięstwo przez jednogłośną decyzję powiększyło jego serię wygranych do 12 zwycięstw i utrzymało czysty bilans w UFC. Jego jedyna porażka w karierze nadeszła w jego drugiej zawodowej walce, w 2013 roku. Jest to najdłuższa seria zwycięstw w dywizji 170 funtów w historii UFC.

Oprócz Kamaru Usmana z taką serią był tylko jeden zawodnik: Georges St-Pierre. GSP jest uważany za najlepszego zawodnika wagi półśredniej w historii MMA i mimo, że Kamaru Usman ma tylko dwie obrony tytułu, ludzie zaczęli już zestawiać go na tej samej pozycji. Dlatego, jak powiedział w rozmowie z TMZ Sports, chciałby walczyć z GSP w swojej trzeciej obronie tytułu.

Kamaru Usman
"Szczerze mówiąc, powiedziałbym o Georgesie St-Pierre. W tej chwili mamy największe rekordy zwycięstw w wadze półśredniej, a Georges to twardziel, Georges to legenda. Georges to facet, który jest już w tym od jakiegoś czasu, który poświęcił swój czas i jest uważany za jednego z najlepszych, i to jest właśnie to, do czego zmierzam. Georges wciąż może to zrobić. Udowodnił to, co, dwa lata temu, kiedy wrócił, że nadal może to zrobić. I czuję, że nadal jest w stanie to zrobić. Czuję, że nadal jest w stanie wejść i być tym przeciwnikiem, tam gdzie ludzie nie są pewni. Na przykład, "Wiesz co? Nie wiemy, czy Usman to ma”. Myślę, że Georges St-Pierre może być tym gościem i tego właśnie szukam. Z tego są stworzeni mistrzowie. Wiesz, że to jest to, kiedy masz takie przeczucie. Ten gość jest trudnym rywalem. Nie wiem, jak to się potoczy, ale chcę spróbować i zobaczyć, co się stanie. Myślę, że Georges St-Pierre może być tym facetem i jeśli Georges chce to zrobić, Georges może to zrobić."


Usman wyjaśnia dalej, że czuje się jak nowa i ulepszona wersja tego, co oferuje GSP. Co więcej, wie, że St-Pierre już scementował swoje dziedzictwo jako jeden z najlepszych i dlatego Kamaru chce się sprawdzić.

Kamaru Usman
"Georges wie, co zrobił ze swoim dziedzictwem. Scementował swoje dziedzictwo. Poświęcił czas, poświęcił pracę, i dlatego zajmuje miejsce na szczycie jako jeden z najlepszych w historii. Więc chętnie bym się sprawdził. Jestem zawodnikiem sztuk walki, tak jak on był zawodnikiem sztuk walki i jeśli nadal ma w sobie ogień rywalizacji, przetestujmy go. Zawalczmy i zobaczmy, czy nadal może to zrobić."


Na chwile obecną wydaje się mało prawdopodobne, żeby Georges St. Pierre wrócił na walkę z Kamaru Usmanem. Mówił wcześniej, że jedyną interesującą go walką jest pojedynek z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem. Mimo to, starcie z Usmanem byłoby niezwykle interesujące.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Petr Yan obdarowany Mercedesem GLE 350

Rosjanin otrzymał drogi prezent po zdobyciu pasa UFC.

Podczas gali UFC 251 Petr Yan (15-1, 7-0 w UFC) pokonał Jose Aldo (28-7, 10-6 w UFC, #6 w rankingu UFC) przed czasem i zdobył wakujące mistrzostwo UFC wagi koguciej. Teraz młody zawodnik wrócił do swojego kraju i może cieszyć się ze zdobytego trofeum.

W Rosji zawodnicy sportów walki są darzeni szacunkiem i nie rzadko otrzymują spore profity od rodzimych sponsorów, organizacji czy nawet państwowych spółek. Nie inaczej było w przypadku 27-latka, który od szefa Rosyjskiej Kompanii Miedzi otrzymał nowego Mercedesa GLE 350. Pojazd wart jest ponad 350 000 złotych.

https://twitter.com/rcc_sport/status/1284108709501767681
https://www.instagram.com/p/CCvafCsHs4i/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC via Getty Images

Colby Covington wyśmiał Jorge Masvidala za jego próby doprowadzenia do rewanżu z Kamaru Usmanem

Colby Covington skrytykował Jorge Masvidala, który niedawno poprosił o rewanż z mistrzem wagi półśredniej UFC Kamaru Usmanem po swojej porażce na gali UFC 251.

Masvidal zmierzył się z Usmanem o tytuł wagi półśredniej na gali UFC 251 na początku tego miesiąca. Zaakceptował on walkę z sześciodniowym wyprzedzeniem, zastępując pierwotnie zestawionego do walki o pas Gilberta Burnsa, który uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Pomimo braku czasu na przygotowanie się do walki, Masvidal stoczył dobrą walkę przeciwko Usmanowi, przetrwał z mistrzem 25 minut, ale ostatecznie przegrał przez jednogłośną decyzję.

Od czasu przegranej walki o tytuł, Masvidal wyraził gotowość do rewanżu z Usmanem – tym razem z pełnym obozem treningowym do przygotowania się. Colby Covington nie jest jednak zachwycony tą prośbą o rewanż.

Colby Covington
"To żałosne, że jest tam i prosi o rewanż. Przegrał każdą rundę, koleś, zostałeś zniszczony. Wygrałem trzy rundy z "Martym Fakenewsmanem", nie jesteś na moim poziomie Jorge i wiesz o tym. W głębi duszy, możesz mówić mediom co chcesz i mówić te wszystkie głupoty, które wcześniej wygadywałeś, zgadnij co, nie jestem już w American Top Team, możemy to zrobić w każdej chwili".


Colby Covington nie wierzy, że Jorge Masvidal zasługuje na rewanż z Kamaru Usmanem, ale twierdzi, że nie oglądał całego pojedynku, bo zasnął.

Colby Covington
"Chciałem oglądać, ale potem zasnąłem. To było takie nudne, to był festiwal przytulania się, a oni cały czas flirtowali ze soba. To nie była prawdziwa walka. Akcje Marty'ego Fakenewsmana poszły na dno w tej walce. Jest zdecydowanie najbardziej nudnym zawodnikiem w historii UFC i okazało się, że to, co mówiłem przez cały czas, sława "Ulicznego Judasza" Masvidala dobiegła końca. Miał swoje 15 sekund sławy, jego 15 sekund sławy się skończyło. Jest jak burza w szklance wody, ale dowiedzieliśmy się o tym, co wszyscy wiedzieli. Nie jest wszechstronnym zawodnikiem, został zdemaskowany."


Colby Covington nie walczył od grudnia, kiedy został pokonany w piątej rundzie przez TKO w porywającej wojnie z Usmanem. Głośno mówił również o swoim pragnieniu zemsty na mistrzu, ale wydaje się, że bliżej mu do pojedynku z byłym mistrzem Tyronem Woodleyem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

sports.yahoo.com

Georges St-Pierre odpowiedział na wyzwanie rzucone mu przez Kamaru Usmana

Były podwójny mistrz wagi półśredniej i średniej UFC Georges St-Pierre odpowiedział na niedawne wyzwanie rzucone przez aktualnego mistrza wagi półśredniej Kamaru Usmana.

Kamaru Usman, który jest świeżo po zwycięstwie przez jednogłośną decyzję z Jorge Masvidalem na gali UFC 251, niedawno wyraził zainteresowanie kolejną walką w obronie tytułu przeciwko legendzie Georgesowi St-Pierre.

Usman powiedział mediom po zwycięstwie nad Masvidalem:

Kamaru Usman
"Bardzo bym chciał GSP. Szalona statystyka o której właśnie się dowiedziałem. Po sobotniej nocy, po pokonaniu Masvidala, zajęło mi dokładnie 1875 dni, aby uzyskać 12 kolejnych zwycięstw, czyli dokładnie tyle samo, co odniesienie 12 zwycięstw przez GSP. Mamy remis o ten rekord i w jaki inny sposób można go pobić niż walczyć z człowiekiem, który miał ten rekord wcześniej?

Kogokolwiek zestawi mi organizacja z kim powinienem zmierzyć się w następnym pojedynku, przeciwko tej osobie będę bronił pasa. To zależy od organizacji. Kogokolwiek mi rzucą, wezmę go na siebie. Nie lubię wybierać."


Rozmawiając z TMZ Sports, Georges St-Pierre odpowiedział na to wyzwanie rzucone przez Usmana. Kanadyjczyk, który wcześniej zdobył tytuły UFC w wadze półśredniej i średniej, przyznał, że czasami myśli o walce, ale przypomniał, że jest już na emeryturze.

Georges St-Pierre
"Kiedy wracam do domu w nocy i myślę o tych wszystkich szalonych rzeczach, myślę sobie: „Wkrótce skończę 40 lat. Czy naprawdę chcę wrócić i przejść trudny dwumiesięczny obóz treningowy? Wsadzić się do więzienia, że tak powiem i przygotować się na piekło? Nie, nie chcę."

Robię to od bardzo dawna, i niestety jest zbyt wielu facetów, którzy odchodzą na emeryturę za późno, a ja nie chcę być jednym z nich."


Podczas gdy Georges St-Pierre nie wydaje się zainteresowany powrotem do rywalizacji, ostatnio sprawiał wrażenie, że wciąż jest zaintrygowany ideą walki z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem.

Georges St-Pierre
"Khabib był dla mnie bardzo ekscytujący, jako rywal dla zawodnika, który nie myśli jak normalny człowiek.

Zawodnik zawsze chce walczyć z przeciwnikiem, który wydaje się być niezwyciężony, z facetem, który wydaje się być idealnym zawodnikiem, który jest niepokonany. On ma aurę niezwyciężoności. To znaczy, że jeśli to zrobię, będę pierwszym, który to zrobi. To nie jest kwestia pieniędzy. Tak, pieniądze tam są, ale to nie jest kwestia pieniędzy. To kwestia chwały, samospełnienia, zrobienia tego w taki sposób, że zapiszesz się na zawsze w historii, kwestia zrobienia tego dla siebie."




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Coś mnie wzięło żeby dowiedzieć się kim był gość który dość dawno temu pokonał GSP na grapplingowym turnieju, latającą balachą




A był to gość który walczył i wygrał na tej gali ufc, aktualnie ma 40 lat i... bardzo dobry rekord w mma
https://www.sherdog.com/fighter/Leonardo-Santos-4810
stójkę też ma dobrą plus duży zasięg

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
No gość jest kozakiem ale rzadko walczy i jest stary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Dopiero co nadrobilem walke, Masvidal postawil o wiele wiekszy opor Usmanowi niz ktokolwiek wczesniej, szczerze to mnie zaskoczyl bo nie spodziewalem sie ze wypadnie istotnie lepiej niz Woodley i Coby

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
annihilus
Dopiero co nadrobilem walke, Masvidal postawil o wiele wiekszy opor Usmanowi niz ktokolwiek wczesniej, szczerze to mnie zaskoczyl bo nie spodziewalem sie ze wypadnie istotnie lepiej niz Woodley i Coby

No zgadzam się, może z wyjątkiem tego że poradził sobie lepiej od Kolby, bo jednak Colby stawiał trudne warunki w stójce przez prawie pełen dystans, a Jorge tylko ugrał 1 rundę, ale no defensywa zapaśnicza i wstawanie z parteru wyglądało dobrze przez praktycznie całą walkę. Ale no pod siatką nie miał wiele do powiedzenia, w stójce tez jakichś większych sukcesów poza 1 rundą nie odnotowywał, dawał się łatwo zamykać na siatce. Także dla mnie od Covingtona wypadł gorzej, ale od Woodleya na pewno sporo lepiej.
PS. Volkanovskiego z Hollowayem oglądałeś? Jeśli tak to jaka punktacja?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC Fight Night 174: Jack Hermansson vs Chris Weidman

Następny temat

Bellator Dublin: McCourt vs. Ruis – Bellator 240: Primus vs. Bungard

WHEY premium