SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 249: Tony Ferguson vs Justin Gaethje

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17352

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Khabib Nurmagomedov Instagram

Ali Abdelaziz zapowiada, że wkrótce poznamy odpowiedzi na aktualną sytuację w której znajduje się Khabib Nurmagomedov

Menedżer Khabiba Nurmagomedova, Ali Abdelaziz zapowiedział, że fani MMA dostaną wkrótce wszystkie odpowiedzi na temat głośno komentowanego wycofania się mistrza z walki z Tonym Fergusonem na gali UFC 249.

Niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov miał bronić swojego tytułu przed Tonym Fergusonem w głównym pojedynku wieczoru gali UFC 249, która jest zaplanowana na 18 kwietnia. Ze względu na trwający kryzys związany z globalną pandemią koronawirusa, ostateczna karta walk i lokalizacja gali wciąż nie zostały ogłoszone. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, ponieważ Nurmagomedov oznajmił, że został uwięziony w Rosji z powodu ogólnokrajowego zakazu podróżowania.

W tym tygodniu doniesiono, że Rosja złagodziła ograniczenia w podróżowaniu, a obywatele mogą podróżować prywatnie z kraju do USA. Jednak z powodu ciągłych zmian i przerwaniu obozu treningowego oraz kwestii redukcji wagi, Nurmagomedov wydał oświadczenie w którym stwierdził, że nie będzie walczył.

Ta informacja rozczarowała fanów MMA, a na Dagestańczyka spadło trochę krytycznych komentarzy zarzucających mu brak zaangażowania w doprowadzeniu walki do końca.

Według menedżera Khabiba, Ali’ego Abdelaziza, wszystko zostanie wkrótce wyjaśnione:

Ali Abdelaziz
„Bezsprzecznie niepokonany król bez podziału na kategorie wagowe. Wszystkie psy mogą szczekać i każdy chce narobić wokół tego dymu. Wkrótce będziemy mieli wszystkie odpowiedzi, które chcecie poznać. Ugnijcie kolana. @TeamKhabib”.

https://twitter.com/AliAbdelaziz00/status/1245553626216460289

Najwyraźniej wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących obecnej sytuacji w której znajduje się Khabib Nurmagomedov i powody podjęcia takiej czy innej decyzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Nie powiem, walka Tony vs Conor byłaby mega, tylko żeby Tony nie przegrał bo to by była tragedia

Liczę że jeśli dojdzie do walki to będzie unikał ciosów i będzie się starał zamęczyć Conora, a nie że pójdzie na otwartą wojnę od pierwszego gongu

Ale bardziej liczę że mimo wszystko jeszcze dojdzie do walki z Khabibem

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

YouTube / MMAFightingonSBN

„Wszyscy wiedzieli, że nie zawalczy” – Dana White komentuje wycofanie się Khabiba Nurmagomedova z UFC 249

Prezydent UFC Dana White skomentował decyzję mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova dotyczącą wycofania się z walki z Tonym Fergusonem i jednocześnie nadal utrzymuje, że UFC 249 odbędzie się zgodnie z planem.

Pomimo obietnic złożonych fanom, że pojedynek Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson dojdzie do skutku zgodnie z planem na gali UFC 249 zaplanowanej na 18 kwietnia, Dana White musiał zweryfikować swoje plany w konfrontacji z trudną rzeczywistością.

Utknąwszy w Rosji z powodu pandemii koronawirusa, Khabib jest na kwarantannie, a walka 18 kwietnia jest według niego zdecydowanie wykluczona. Reakcja White’a na wycofanie się mistrza z pojedynku była krótka i prosta, przerzucająca całą winę na Dagestańczyka.

Dana White
„Wszyscy wiedzieli, że on nie zawalczy.”


– stwierdził White w wiadomości sms wysłanej Kevinowi Iole z Yahoo Sports.

Po tym, jak Tony Fergusona pozostał bez przeciwnika, Justin Gaethje pojawił się jako możliwa opcja walki dla „El Cucuy’a” na nieco ponad dwa tygodnie do walki, ale nie ogłoszono jeszcze oficjalnie tego pojedynku jak również lokalizacji dla gali. Nie mamy nawet potwierdzonej karty walki. Na pytanie o szczegóły dotyczące miejsca, karty walk oraz walki wieczoru UFC 249, Dana White stwierdził, że zamierza utrzymać to wszystko w tajemnicy.

Dana White
„Nie powiem mediom nic o szczegółach walki.”


Jak widać sytuacja jest bardzo trudna i jako fani MMA musimy cierpliwie czekać na dalszy rozwój wydarzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

The Mac Life

Conor McGregor zabrał głos: „Tony Ferguson wygrał z Khabibem Nurmagomedovem grę o największego cykora”

Conor McGregor przerwał swoje milczenie w sprawie planowanego pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem, który wszystko na to wskazuje nie odbędzie się na gali UFC 249.

W środę mistrz wagi lekkiej UFC oficjalnie potwierdził, że nie weźmie udziału w gali planowanej na 18 kwietnia. Nurmagomedov ujawnił w poniedziałek w czacie na Instagramie, że utknął w Rosji, gdzie granice zostały zamknięte z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Pomimo rozczarowania fanów i jego samego, walka pomiędzy Nurmagomedovem i Fergusonem nie dojdzie do skutku już po raz piąty.

Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor zabrał głos w tej sprawie pisząc na Twitterze komentarze w których wyraził swoją opinię na temat tego, jak jego zdaniem Nurmagomedov poradził sobie z tą sytuacją.

Conor McGregor
"Jestem w formie do walki w tej chwili!

Na początku tego wszystkiego powiedziałem sobie – cieszę się, że nie mam zarezerwowanej oficjalnie walki. Gdybym miał, wyeliminowałbym wszystkie niepotrzebne rzeczy, aby wesprzeć siebie w walce, którą bym podjął, stoczył i wygrał."

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1245726053206831104

Conor McGregor
"Faktem jest, że zarówno Tony, jak i Khabib byli zaangażowani w grę o cykora przed gongiem rozpoczynającym walkę, a Khabib stchórzył jako pierwszy i zrobił to 3-2 na korzyść Tony'ego. Khabib uciekł ze Stanów Zjednoczonych do domu i w obliczu kryzysu. To bardzo duże ryzyko. Gratulacje, Tony."

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1245726244567748608

Oczywiście, między McGregorem i Nurmagomedovem jest wzajemna wrogość do siebie, co obydwaj zawodnicy wielokrotnie pokazywali. Przed UFC 223, McGregor wywołał ogromną awanturę i zaatakował autobus, który przewoził zawodników na galę w tym również mistrza wagi lekkiej. "The Notorious" rzucił w okno autobusu wózek transportowy, doprowadzając do skaleczeń dwóch zawodników, którzy przez to zajście zmuszeni byli do wycofania się ze swoich walk.

Irlandczyk zaatakował Dagestańczyka ostrym trash talk’iem przy okazji ich walki na gali UFC 229 w październiku 2018 roku. Ostatecznie Nurmagomedov poddał McGregora w czwartej rundzie, zanim w Oktagonie i poza nim doszło do bijatyki między ich teamami.

W chwili obecnej, Tony Ferguson wydaje się być po tej samej stronie co Conor McGregor, kwestionując decyzję Khabiba Nurmagomedova o opuszczeniu USA, aby wrócić do Rosji. W wywiadzie dla ESPN, po wieściach o kolejnym odwołaniu ich walki na UFC 249, "El Cucuy" wezwał do pozbawienia Nurmagomedova tytułu mistrza.

Nieoficjalnie jedną z opcji jest zestawienie walki Tony’ego Fergusona z Justinem Gaethje, ale jak na razie nie ma nawet ogłoszonego miejsca w którym miałaby się odbyć gala UFC 249.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Conor McGregor
"Jestem w formie do walki w tej chwili!...
Conor McGregor
...Khabib stchórzył jako pierwszy i zrobił to 3-2 na korzyść Tony'ego...
Tony jest gotowy na walkę z Conorem. Jeśli do niej nie dojdzie z powodu McGregora to będzie 1-0 na korzyść Tony'ego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Nie no, to jest tylko po to, aby wpłynęło jakoś na jego wizerunek. Taka promocja, że zawsze i wszędzie jest gotowy do walki. Nie weźmie takiej walki na zastępstwie, nie ma opcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Valery Sharifulin\TASS via Getty Images

Khabib Nurmagomedov odpowiada na krytykę: „Jestem Khabibem, a nie koronawirusem. Podajcie mi konkretną lokalizację, to będę walczył”

Khabib Nurmagomedov nie rozumie, dlaczego stał się głównym winowajcą katastrofy jego pojedynku z Tonym Fergusonem o tytuł wagi lekkiej na gali UFC 249, która jest zaplanowana na 18 kwietnia.

Od czasu potwierdzenia jego wycofania się z walki w środę, Khabib Nurmagomedov (28-0 MMA, 12-0 UFC) musiał przyjąć na siebie krytykę fanów MMA, a także Tony’ego Fergusona (25-3 MMA, 15-1 UFC), za odwołanie tego oczekiwanego pojedynku już po raz piąty. Gala UFC 249 miała się odbyć 18 kwietnia na Brooklynie w Nowym Jorku, ale pandemia koronawirusa spowodowała, że gala nie może się odbyć w tym miejscu w związku z czym UFC jest zmuszone do rozpaczliwego poszukiwania nowej lokalizacji.

Sytuacja wygląda coraz bardziej ponuro. Nurmagomedov stwierdził w czacie na Instagramie, że utknął w Rosji, która podobnie jak inne kraje ograniczyła podróżowanie. Wraz z pogarszającą się z każdym dniem sytuacją na świecie, Nurmagomedov powiedział, że nie otrzymał od UFC zadowalających odpowiedzi na temat tego, co się dzieje.

Khabib Nurmagomedov postanowił wyjaśnić całą sytuację i odpowiedzieć na krytykę, która spadła na jego osobę podczas kolejnego czatu na Instagramie:

Khabib Nurmagomedov
„Nikt nie zna lokalizacji, ale wszyscy chcą, żebym gdzieś poleciał. Nie rozumiem tego. UFC próbowało znaleźć lokalizację (prawie miesiąc temu), ale nie znaleźli. A co ze mną? To moja wina? UFC nie wysyła nam lokalizacji. Gdzie będziemy walczyć? Nie mam lokalizacji, dlatego nie zamierzam walczyć.

Gdzie mamy walczyć? Nikt o tym nie mówi. Wszyscy teraz siedzą w domu i próbują znaleźć kogoś winnego. Muszą na kogoś naciskać, bo ludzie się nudzą. Piłka nożna odwołana, hokej odwołany, NFL, NBA, igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy – wszystko jest odwołane. Teraz Tony vs. Khabib, to też może być odwołane. Teraz muszą kogoś naciskać.”


Decyzja Nurmagomedova o wycofaniu się z UFC 249 nie była jego kaprysem, jak sam powiedział. Pierwotnie przyjechał do San Jose pod koniec lutego, aby zakończyć swój obóz treningowy w American Kickboxing Academy, kiedy wiedział, że będzie walczył w Nowym Jorku. Jednak kiedy zagrożenie COVID-19 zaczęło się rozprzestrzeniać, zaczął dyskutować z UFC o alternatywach.

Według Dagestańczyka, powiedziano mu, że jest „0 procent” szans na to, że będzie walczył w USA, i że jest „99 procent” szans na to, że stanie się to na Bliskim Wschodzie. Więc poleciał do tej części świata, tylko po to, by natknąć się na kilka kolejnych blokad drogowych.

Khabib Nurmagomedov
„Wyjechaliśmy z San Jose. Wylądowaliśmy w Dubaju. Wylądowaliśmy o 20:00 w nocy. Powiedzieli, że o 12:00 zamykają bramki. Próbowaliśmy wejść, ale to było niemożliwe. Powiedzieli, że to jest niemożliwe. Wtedy powiedziałem: „Dobrze, cokolwiek się stanie, pojedziemy do Dagestanu i będziemy trenować”. Po Dubaju, przylecieliśmy do Dagestanu i trenowaliśmy. W tej chwili kończę swój trening. Codziennie trenuję i czekam na miejsce, ale oni mi nic nie wysyłają.

Wszystkie bramy lotniska są zamknięte. Rosyjska brama jest zamknięta, amerykańska brama jest zamknięta – wszędzie jest zamknięte. Wszyscy ludzie siedzą w domu – rząd, sławni ludzie nawet Dana White. Gdzie jest Dana? Wszyscy zostają w domach. Wszyscy w kwarantannie. Cały rząd, wszyscy prezydenci, wszyscy sławni ludzie. Wszyscy mówią: „Proszę, zostańcie w domu”, bo ludzie umierają każdego dnia. Tysiące ludzi umiera. W tej chwili numerem jeden w liczbie zgonów są Stany Zjednoczone”.


Biorąc pod uwagę te wszystkie okoliczności, Nurmagomedov uważa, że jest niesprawiedliwie atakowany. Chciał walczyć z Fergusonem tak samo mocno, jak wszyscy chcieli to w końcu zobaczyć, ale powtórzył, że nie ma potwierdzonego miejsca lub miasta gospodarza, a zatem mógł „wycofać się” z gali, która nawet nie będzie istnieć.

Khabib Nurmagomedov
„Nazywam się Khabib. Nie jestem koronawirusem. Nie nazywam się koronawirus. Dana to Dana. Tony Ferguson to Tony Ferguson. Nazywam się Khabib, ale pierwszą rzeczą, która doprowadza mnie do szału jest to, że ludzie mówią, że się wycofuję, albo coś robię. Nie rozumiem tego. Od grudnia nadal trenuję, od grudnia bardzo ciężko pracuję. Przyleciałem do Stanów Zjednoczonych, ponieważ UFC podało mi lokalizację, Nowy Jork. Przyleciałem do Stanów Zjednoczonych, trenuję 40 dni. Potem, kiedy wszystko zwariowało, mówią, że w USA na 100 procent nie będzie walki. Przenosimy się do Dubaju. Dlaczego? Powiedzieli mi, że na 99 procent będzie w Dubaju.

Podczas mojego ostatniego obozu treningowego przyleciałem do USA, trenowałem z trenerem Javierem Mendezem przez 55 dni, potem przenieśliśmy się do Abu Zabi, bo walka była w Abu Zabi. Rozumiem. OK, jeżeli to nie odbędzie się w Abu Zabi, to nie ma problemu. Zrobiliśmy to już, więc będziemy mogli zrobić to jeszcze raz. Przylecieliśmy tam, a oni zamykają bramę, ale to nie mój problem. Nie popełniłem żadnego błędu. Jeszcze raz chcę powiedzieć, że jestem Khabib, nie jestem koronawirusem.”


W tym momencie nie ma żadnej pewności co do tego, co będzie dalej. UFC odwołało już swoje kolejne trzy gale i wydaje się, że UFC 249 i kilka kolejnych kart również wisi na włosku.

Khabib Nurmagomedov chce jednak walczyć z Tonym Fergusonem przy najbliższej dostępnej okazji. Mistrz będzie obchodził Ramadan zaczynając go już w tym miesiącu, ale powiedział, że może być dostępny do podjęcia rywalizacji w sierpniu lub wrześniu, zakładając, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa ustabilizuje się.

Khabib Nurmagomedov
„Słyszałem, że UFC pracuje nad galą w San Francisco w sierpniu. Ten termin jest bardzo dobry. Może w sierpniu wszystko się zakończy, ale nikt tego nie wie. Słyszałem, że w połowie września zrobią galę w Abu Zabi. Może, nie wiem. Jeśli nie, to po Ramadanie będzie sierpień. Ale nawet teraz, w USA, nikt nie wie, kiedy to się skończy.”









W późniejszym wywiadzie z ESPN, Khabib Nurmagomedov powiedział, że nadal będzie chciał walczyć z Tonym Fergusonem, jeśli UFC wyśle mu ostateczną lokalizację.

Khabib Nurmagomedov
„W tej chwili, jeśli podadzą mi lokalizację, jeśli wyjadę z Rosji… Będę walczył. Na sto procent. Po prostu podajcie mi lokalizację.”

https://twitter.com/espnmma/status/1245845533735911426 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC

Khabib Nurmagomedov skontrował ataki ze strony Conora McGregora i Tony’ego Fergusona

Khabib Nurmagomedov nie pozostał bierny w kwestii krytyki jego osoby i postanowił odpowiedzieć na personalne ataki ze strony Conora McGregora i Tony’ego Fergusona.

W czwartkowy wieczór mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov wygłosił oświadczenie dotyczące jego walki z Tonym Fergusonem na gali UFC 249. Następnie w wywiadzie dla Bretta Okamoto z ESPN, Nurmagomedov powiedział, że nigdy oficjalnie nie wycofał się z walki, ale potrzebuje lokalizacji przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o walce.

Po wcześniejszych informacjach od mistrza, który stwierdził, że do walki najprawdopodobniej nie dojdzie, Tony Ferguson rozmawiał z Arielem Helwani z ESPN i zrzucił Nurmagomedovowi tchórzostwo za ponowne wycofanie się z ich walki, a w czwartek to samo zrobił były podwójny mistrz i rywal Dagestańczyka, Conor McGregor.

McGregor stanął po stronie Fergusona zrzucając winę za niepowodzenie w doprowadzeniu do pojedynku na Dagestańczyka. Irlandczyk powiedział, że „El Cucuy” wygrał z „Orłem” posiadając mniejszy bilans odwołanych walk po swojej stronie 2-3. Jeśli walka pomiędzy Fergusonem i Nurmagomedovem nie odbędzie się na UFC 249, to będzie to piąty raz, kiedy pojedynek między tymi zawodnikami będzie musiał zostać przełożony. Podczas wywiadu z ESPN, Nurmagomedov odpowiedział zarówno McGregorowi jak i Fergusonowi na ich ostatnie uwagi.

Conor McGregor stwierdził, że jest aktualnie w formie sugerując, że mógłby stanąć do pojedynku z Tonym Fergusonem. Jednak podczas rozmowy z Brettem Okamoto, Nurmagomedov poddał w wątpliwość słowa McGregora mówiące o tym, że jest w formie do walki.

Khabib Nurmagomedov
„Kiedy ostatni raz go zniszczyłem, powiedział, „moja stopa jest temu winna” albo coś w tym stylu, „nie byłem w mojej najlepszej kondycji”. Jak on teraz może być w dobrej formie? Jak? Jak możemy mówić o kondycji, kiedy rozbijam mu twarz. Kiedy odklepywał, mówił „nie byłem w dobrej kondycji, byłem bez formy”, a teraz mówi o tym: „jestem w dobrej formie, mogę wejść do walki”.

Kilka dni temu wysłał wiadomość: „hej, ludzie proszę, zaopiekujcie się rodziną, bądźcie bezpieczni, zostańcie w domu, rząd prosi nas o pozostanie w domu.” Kilka dni temu to mówił, teraz mówi: „Jestem w dobrej formie… bla bla bla, ktoś musi walczyć, ktoś musi latać.”

Dla mnie to jest fałszywe, zawsze byłem prawdziwy, może komuś się to podobać, może komuś się nie podobać, to nie jest moja sprawa, ale zawsze byłem prawdziwy. A ten facet jest fałszywy, o czym ty mówisz, o jego formie? Pojechał na jakąś wyspę i cały dzień siedział w domu jak przestraszony o tego koronawirusa, ale o tym nie mówił.”

https://twitter.com/espnmma/status/1245864393264545792

Khabib Nurmagomedov następnie jeszcze mocniej podgrzał atmosferę pytając swojego byłego przeciwnika, co się stało, gdy walczyli na UFC 229, gdy pokonał Conora McGregora w czwartej rundzie przez poddanie.

Khabib Nurmagomedov
„Co się stało 6 października 2018 roku? Kiedy miałeś sześć miesięcy obozu treningowego, robiłeś wszystko, co mogłeś, wchodziłeś do klatki mówiąc wiele złych rzeczy przed walką, sześć miesięcy bardzo ciężko trenowałeś, a później wszedłeś do klatki i odklepałeś jak tchórz. Kiedy mam zamiar tu być, Tony Ferguson będzie co najwyżej tymczasowym mistrzem, Conor zawsze będzie numerem dwa, nigdy nie będzie w stanie nic ze mną zrobić. Wewnątrz klatki, jest zerem. Jak wtedy, gdy walczyliśmy, co on zrobił? Zrobił kompletne zero. Dobra, wszyscy mówią o jego stójce, a ja dałem mu całą rundę, walczyłem z nim w stójce.”


Nurmagomedow kontynuował swoją tyradę w kierunku Fergusona i McGregora, mówiąc, że zawsze będą za nim w UFC.

Khabib Nurmagomedov
„Dopóki będę w UFC, Tony zawsze będzie tymczasowym mistrzem, a Conor zawsze będzie numerem dwa, kiedy ja tu będę. Ci faceci zawsze będą numerami dwa, ja będę numerem jeden, ci faceci będą tymczasowi, fałszywi, ci goście nie są na moim poziomie. To dobrze, niech będą tymczasowi, Tony zasługuje na tymczasowy tytuł, a Conor na pozycję numer dwa i wszyscy wiedzą, kto jest najlepszy.”

https://twitter.com/espnmma/status/1245856849611669505 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC

John Kavanagh twierdzi, że nie ma szans na to, aby Conor McGregor zawalczył z Tonym Fergusonem na UFC 249

Conor McGregor nie będzie walczył z Tonym Fergusonem 18 kwietnia na gali UFC 249 według jego trenera, Johna Kavanagh.

Po tym, jak Khabib Nurmagomedov ogłosił, że w związku z pandemią COVID-19 nie weźmie udziału w UFC 249, niektórzy sądzili, że Conor McGregor może wejść do gry,, co zresztą były podwójny mistrz sam sugerował swoimi wpisami w mediach społecznościowych. Walka, a tym bardziej zwycięstwo nad Fergusonem bez wątpienia zaowocowałoby kolejnym ciosem wycelowanym w niepokonanego mistrza wagi lekkiej. Jednak według trenera McGregora, z powodu irlandzkiej kwarantanny, nie jest to możliwe.

John Kavanagh
„On zawsze chce wkroczyć do gry. Mieliśmy trochę zabawy na Prima Aprilis, ale nie było na to szans. Irlandia jest zamknięta z powodu COVID-19. Ja i Conor nie mamy żadnych fizycznych interakcji. Nie ma żadnych fizycznych interakcji na siłowni. Siłownie są zamknięte. Spróbować i zmierzyć się z tym razem, nie sądzę, żeby to było mądre. On na pewno nie walczy, ma jedzenie na najbliższe pół roku. To nie jest życie, którym na co dzień żyje. Jeśli chodzi o zabawę, walkę i rywalizację, ma różne pomysły.”


McGregor, jak mówi Kavanagh, jest dobrze ustawiony finansowo, więc nie musi walczyć. Tak więc, Irlandczyk bez wątpienia będzie przebywał w swoim kraju, a nie w Oktagonie w dniu 18 kwietnia.

Jeżeli Conor McGregor nie będzie tym, z którym miałby zmierzyć się Tony Ferguson, Justin Gaethje był również brany pod uwagę jako potencjalny przeciwnik „El Cucuy’a”, ale póki co nic nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone. Wciąż nie ma też nowej lokalizacji dla gali UFC 249, mimo że Dana White zarzeka się, że gala dojdzie do skutku.

Co do Conora McGregora, to pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała mu plany, ponieważ zapowiadał, że będzie aktywny w tym roku i zamierza stoczyć kilka walk. Jak dotąd stoczył jedną w której pokonał Donalda Cerrone. Nie wiadomo, kiedy Irlandczyk wróci ponownie do Oktagonu, ale kiedy już to nastąpi, będzie miał kilka opcji do wyboru takich jak walka z Justinem Gaethje lub rewanż z Khabibem Nurmagomedovem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

mmacrazies.com

Jairzinho Rozenstruik apeluje do Dana White’a o zestawieniu na UFC 249 walki z Francisem Ngannou o tymczasowy tytuł wagi ciężkiej

Zawodnik wagi ciężkiej UFC Jairzinho Rozenstruik wzywa do walki o tymczasowy tytuł wagi ciężkiej z Francisem Ngannou na gali UFC 249.

Pojedynek Jairzinho Rozenstruika z Francisem Ngannou miał być walką wieczoru gali UFC on ESPN 8, która była zaplanowana na 28 marca w Columbus, ale musiała ona zostać odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Sporo mówiło się o tym, że UFC rozważa dodanie tej walki do karty UFC 249, o ile ta gala dojdzie do skutku. Jednak bez walki o tytuł wagi lekkiej pomiędzy mistrzem Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem, nie wydaje się, aby była to już tak interesująca gala.

Z pomocą spieszy Rozenstruik, który proponuje, aby zestawić na UFC 249 jego walkę z Ngannou, której stawką bedzie tymczasowy tytuł wagi ciężkiej. Oto co zawodnik z Surinamu napisał na swoim Instagramie.

Jairzinho Rozenstruik
„Fawaka* Dana White! Słyszałem, że potrzebujesz nowej karty głównej na #UFC249? A co z tymczasowym pasem wagi ciężkiej? Już czas! Jesteśmy gotowi.”


*- Fawaka w języku surinamskim znaczy – jak leci, co słychać.

https://www.instagram.com/p/B-hsEO8HLei/

Na papierze, byłaby to naprawdę interesująca walka pomiędzy dwoma czołowymi pretendentami dywizji ciężkiej. Dylemat z dywizją ciężką w UFC polega na tym, że mistrz Stipe Miocic jest obecnie w trakcie leczenia kontuzji oka i nie ma zaplanowanej trylogii z byłym mistrzem wagi półciężkiej i ciężkiej Danielem Cormierem. Miocic jest również na pierwszej linii frontu jako strażak w aktualnej trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i jest to obecnie jego najważniejszy priorytet.

Jeśli jednak UFC będzie miało problem z zestawieniem karty walk lub walki wieczoru dla gali UFC 249, to być może pomysł Rozenstruika na walkę o tymczasowy tytuł z Ngannou okaże się bardziej realną opcją, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dustin Poirier planuje kolejną walkę i jest zainteresowany pojedynkiem z Justinem Gaethje

Następny temat

UFC Fight Night 167: Jan Błachowicz i Corey Anderson

WHEY premium