SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 249: Ferguson vs Gaethje drugie podejście

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Nate vs Tony byłoby ciekawie bo Nate ma lepszy technicznie boks, ale Ferguson ma więcej rzeczy w arsenale.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221378
Puar
annihilus
Ferguson to taki Diaz 2.0 - zasieg ramion, dobra szczena i parter, jakas tam presja, ale u obu IQ walki zerowe. Fakt, ze Tony uzywa lokci to atut ktory pominalem, ale te rzekome kopniecia, to on sobie moze nimi metalowe barierki kopac (i sie przy tym polamac )


dzięki tym swoim kopaniom w rury nie przejmuje się że ktoś blokuje jego low kicki tylko je łoi w zgięte kolana przeciwników

Niech dalej kopie w rurki a skończy się to tak
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Myślałem że Spong i Anderson połamali się bo nie kopali w worek/tarcze wystarczająco tyle co np. Tajowie którzy nigdy sobie nie łamią piszczeli, a często natrafiają na zgięte kolano przeciwnika

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221378



Tajowie także sobie łamią
Mikrourazy mają wszyscy, a od kopania w takie rury niszczy się struktura kości





Zmieniony przez - bane158 w dniu 2020-05-21 19:18:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
To mnie zaskoczyłeś, pierwszy raz widzę jak Taj sobie uszkodził piszczel. Oprócz tego jest jeszcze tylko jeden filmik ale w nim autor zaznaczył że gość który sobie złamał nogę to ktoś nie trenujący, więc tamtego nie liczę

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221378
To dam jeszcze jeden, chociaż łamiący nogę tu blokował akurat kopniecie



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Utwardzanie kości to groźny mit, niestety powielany np. w filmach takich jak Kill Bill vol.2 czy Kickboxer
https://www.sfd.pl/[ART]_Mity_utwardzania!-t448656.html 

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ten mit o tym że nie ma utwardzania to mit w sam w sobie
https://en.wikipedia.org/wiki/Wolff's_law
Pewna osoba z Brodnicy pisała tu kiedyś o prawie Wolffa i miała rację

ale nie wiem czy kopanie w rury to dobry pomysł, w każdym razie jak się kopie/uderza w tarcze to oprócz zaniku bólu kości rzeczywiście nieco grubieją w tym miejscu. Najłatwiej to sprawdzić po swoich kostkach u rąk


Zmieniony przez - Puar w dniu 2020-05-21 22:00:14

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Znalezione na sfd

"Podobnie kość która nie jest podawana urazom czy też u dzieci (gdyż z czasem kości wraz z dojrzewaniem i np wykonywaniem ciężkich fizycznych prac też się utwardzają) stają się gęstsze ale mniej elastyczne.

Kość ma kształt siatki. Siatka ta daje pewną elastyczność. Gdy siatka w skutek urazy zostanie uszkodzona (czyli jej linie zostaną przerwane) to materiał z którego jest zbudowana (czyli wapno) przybiera formę mniej symetryczną. Kość w miejscu uszkodzenia staje się twarda ale bardziej krucha...

------------------------------------------------------------------

...Ale niestety bycie młodym oznacza bycie głupim. Mianowicie chodzenie czy biegania wiąże się z ryzykiem upadku czy też uderzenia nogami o rzecz bardziej twardą. I tak kość bardziej elastyczna ma większe szanse na uniknięcie złamania, a już jej nie grozi ukruszenie.

Zrozumcie osiągnięcie właściwości w postaci twardszego kości dzieje się kosztem zmniejszenia elastyczności kości. Dlatego utwardzanie piszczeli to droga do kalectwa. Elastyczność bowiem zapewnia że kości nie ulegają deformacji w skutek oddziaływania różnych sił (m.in. grawitacji)...

----------------------------------------------------------------
...u dzieci kości są bardziej elastyczne i mniej kruche. Ma to praktyczny wymiar. Dzieci często się przewracają. Dlatego dzięki elastyczności kości nie mają one w większości zdarzeń złamań.

Człowiekowi dojrzalszemu oczywiście taka elastyczność nie jest z reguły potrzebna zaś wraz z rozwojem ciała czyli jego ciężaru kości zmuszone są utrzymać większy ciężar czyli muszą stać się twardsze masywniejsze.

Jednak znowu sztuczne utwardzanie powoduje że wiele czynności nie można wykonać z uwagi na większe ryzyko złamań czy ukruszenia kości.

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/[ART]_Mity_utwardzania!-t448656-s6.html" 
1

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Gdyby elastyczność kości była lepsza niż gęstość kości to chyba zawodnicy by nie katowali kopnięć i ciosów w worki treningowe itp. A dzieci się tak nie łamią jak dorośli bo są lżejsze. Tajowie zalecają kopać w tarcze ile wlezie, oldschoolowi bokserzy zalecali np. pompki na kostkach, a tutaj na sfd powiela się jakieś mity że utwardzanie to mit bo ktoś tak po prostu napisał (pewnie Knife)

Widzę że w tamtym temacie jeszcze nie wiedziałem o co chodzi z uderzaniem trzema kostkami

W każdym razie... ja bym nie kopał low kicków Ze złamaną ręką można wygrać walkę a ze złamanym piszczelem... hmm



Zmieniony przez - Puar w dniu 2020-05-21 22:53:29

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tyron Woodley i Colby Covington na kursie kolizyjnym

Następny temat

Joanna Jędrzejczyk twierdzi, że rewanż z Weili Zhang jest walką, której potrzebuje UFC

WHEY premium