SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 245: Usman vs Covington

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5313

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Kamaru Usman vs. Colby Covington oficjalnie walką wieczoru UFC 245

Szeroko komentowana i od dawna oczekiwana walka o tytuł wagi półśredniej UFC między mistrzem Kamaru Usmanem a Colbym Covingtonem została potwierdzona! Pojedynek odbędzie się 14 grudnia w Las Vegas na gali UFC 245 i będzie główną walką wieczoru.

MMAJunkie potwierdziło wstępny raport ESPN poprzez źródło bliskie sytuacji. Ogłoszenie tej walki oznacza, że karta walk gali UFC 245 będzie miała teraz trzy walki o tytuły mistrzowskie. Oprócz Usman vs Covginton, Max Holloway będzie bronił swojego tytułu mistrza wagi piórkowej przed Alexandrem Volkanovskim, a mistrzyni wagi piórkowej i koguciej Amanda Nunes będzie broniła pasa wagi koguciej przed byłą mistrzynią wagi piórkowej Germaine de Randamie.

Kamaru Usman (15-1 MMA, 10-0 UFC) ma rewelacyjną serię zwycięstw. Od wygrania turnieju The Ultimate Fighter 21, nikt nie był w stanie pokonać Usmana, którego powolny, ale stały wzrost w dywizji zakończył się całkowicie jednostronnym, jednogłośnym zwycięstwem przez decyzję po kompletnej dominacji nad Tyronem Woodleyem, któremu odebrał pas na UFC 235.

Colby Covington (15-1 MMA, 10-1 UFC) w końcu dostanie upragnioną walkę o pas, co do której jest przekonany, że zasłużył na nią przez ostatnie półtora roku. Covington pokonał byłego mistrza wagi lekkiej Rafaela dos Anjos zdobywając tytuł tymczasowego mistrza wagi półśredniej na UFC 225.

Jednak potem sprawy mocno się skomplikowały w kwestii otrzymania walki o niekwestionowany tytuł. Kiedy Covington odrzucił walkę unifikacyjną z Tyronem Woodleyem na UFC 228, UFC pozbawiło go tymczasowego pasa i zestawiło pojedynek Tyron Woodley vs Darren Till.

Covington wrócił do akcji w sierpniu i odniósł imponujące zwycięstwo nad byłym mistrzem wagi półśredniej Robbie Lawlerem, zdobywając siódme zwycięstwo z rzędu. Następnie podjęto próbę zestawienia walki z Usmanem na UFC 244, ale negocjacje zakończyły się fiaskiem. Jednocześnie Covington skarżył się, że był traktowany niesprawiedliwie przez UFC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images // Dana White Contender Series

Oskar Piechota wróci do Oktagonu na gali UFC 245

Oskar Piechota (11-2-1 MMA, 2-2 UFC) dostanie szansę zrehabilitowania się za dwie porażki z rzędu w pojedynku z niepokonanym Punahele Soriano (6-0 MMA, 0-0 UFC) na gali UFC 245 w Las Vegas.

Informację o tym pojedynku podał Marcel Dorff:
https://twitter.com/BigMarcel24/status/1177671531540955136

Dla Oskara Piechoty będzie to bardzo ważna walka, ponieważ od jej wyniku może zależeć, czy Polak pozostanie w UFC. Dwie ostatnie walki niestety zakończyły się porażkami Piechoty przed czasem. Najpierw przegrał przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie z Geraldem Meerschaertem, a potem musiał odklepać trójkąt rękoma w drugiej rundzie w wykonaniu Rodolfo Vieiry.

Imadło wygrał swoje dwie pierwsze walki w UFC w których pokonał przez decyzję Jonathana Wilsona i przez TKO w pierwszej rundzie Tima Williiamsa.

Rywalem Polaka Amerykanin Punahele Soriano, który dopiero zadebiutuje w Oktagonie UFC. Story Time wywalczył kontrakt w UFC pokonując Jamie Picketta przez decyzję w Dana White Contender Series w czerwcu tego roku. Wcześniej Soriano stoczył pięć zwycięskich walk dla pięciu różnych organizacji w tym PFL, Titan FC i LFA. Wszystkie te walki kończył przed czasem po ciosach i poddaniach.

Gala UFC 245 odbędzie się 14 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas, a jej głównymi walkami będą trzy pojedynki o tytuły mistrzowskie.

Aktualna karta walk UFC 245:

Walka o tytuł wagi półśredniej
170 lbs.: Kamaru Usman (c) vs. Colby Covington

Walka o tytuł wagi piórkowej
145 lbs.: Max Holloway (c) vs. Alexander Volkanovski

Walka o tytuł wagi koguciej
135 lbs.: Amanda Nunes (c) vs. Germaine de Randamie

170 lbs.: Santiago Ponzinibbio vs. Robbie Lawler
125 lbs.: Sergio Pettis vs. Kai Kara-France
125 lbs.: Jessica Eye vs. Viviane Araujo
170 lbs.: Matt Brown vs. Ben Saunders
185 lbs.: Oskar Piechota vs. Punahele Soriano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Oskar raczej w roli faworyta.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Niby tak, ale... Nasi zawodnicy poza Błachowiczem dostają ostatnio srogi wp****** i to z mocno średnimi zawodnikami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
No ... trochę jakby taktyka zawodziła u naszych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Taktyka? A kondycja? Słaba kondycja i brak umiejętności rozłożenia siły na pełen dystans. Wdają się w bójki albo klincz i zapasy tracąc szybko siły, a potem jak flaki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Colby Covington obawia się, że Kamaru Usman nie pojawi się na UFC 245

Colby Covington będzie mógł w końcu zawalczyć o niekwestionowany tytuł mistrza wagi półśredniej na UFC 245, kiedy to stanie do pojedynku z mistrzem Kamaru Usmanem. Okazuje się jednak, że Covington ma pewne obawy co do tego, czy do tej walki rzeczywiście dojdzie.

To, co powoduje wątpliwości u Colby’ego Covingtona jest obawa przed tym, że Kamaru Usman nie stawi się do pojedynku.

Colby Covington
„Zawsze się martwiłem, że Marty FakeNewsman nie pojawi się i nie podpisze się na przerywanej linii. I nadal jest to bardzo realna możliwość. Jest bardzo realne prawdopodobieństwo, że nie pojawi się 14 grudnia na UFC 245.

To jedyna rzecz, o którą się martwię, nie martwię się o nic, co dotyczy mnie. Wiem, co wnoszę do gry, UFC wie, co oferuję. Pojawię się 14 grudnia, a najbardziej pożądany tytuł w sporcie będzie broniony”.


Jeśli walka rzeczywiście odbędzie się na UFC 245, Colby Covington jest pewien, że usłyszy słowa „And New” i podniesie rękę w geście zwycięstwa. Jest dobrze przygotowany do tej walki, jest pewny swoich umiejętności i tego, że nie tylko wygra walkę, ale skończy Usmana przed czasem.

Colby Covington
„Widzę nokaut w trzeciej rundzie. Nie wytrzyma w późniejszych rundach i szybko się dowie, że nie jest tak dobry, jak mu się wydaje. Jest do bani w walce, miał łatwą drogę, żeby się tam dostać. Przyszedł i pobił tych, których ja pokonałem, a teraz myśli, że jest Bogiem. Teraz idzie w stronę Boga i przekona się 14 grudnia, że będzie skończony w trzeciej rundzie. Zapamiętaj moje słowa, które usłyszałeś tutaj z Jamesem Lynchem, masz to jak w banku”.


Jest to bez wątpienia bardzo ciekawy pojedynek na który oczekuje wielu fanów. Jednak, mimo podpisania umowy na walkę, Colby Covington nadal nie ma pewności, czy do tej walki dojdzie.



______________________________________

Byłyby niezłe jaja, gdyby Usman ogłosił, że wycofuje się z walki przez kontuzje itp. Oby nie bo chcę zobaczyć ich walkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Francis Ngannou domaga się od UFC kolejnej walki, niespodziewanie otrzymuje propozycję od innego zawodnika

Pretendent do tytułu wagi ciężkiej UFC Francis Ngannou ponagla organizację do tego, aby zestawiła mu kolejną walkę i niespodziewanie otrzymuje zaskakującą propozycję od jednego z zawodników z niższej kategorii wagowej.

The Predator wyraził swoje niezadowolenie wobec działań UFC za to, że nie zestawia mu walki od czasu jego zwycięstwa przez nokaut w walce z Juniorem dos Santosem w czerwcu. Wydaje się, że Ngannou jest coraz bardziej zaniepokojony i chce walczyć ponownie tak szybko, jak to możliwe.

Oto, co Ngannou miał do powiedzenia w tej kwestii:

Francis Ngannou
„UFC, chcę walczyć w grudniu. Najlepiej w Vegas, w przeciwnym razie będę walczył gdziekolwiek, dopóki będę mógł walczyć. #Thisissucks”.

https://twitter.com/francis_ngannou/status/1181338087093239808

Francis Ngannou wybrał grudniową galę UFC 245 w Las Vegas jako preferowane miejsce swojej kolejnej walki. Ta karta ma zawierać trzy walki o tytuł i dodanie do niej pojedynku z udziałem Ngannou, wzmocniłoby ją jeszcze bardziej.

W odpowiedzi na słowa Francisa Ngannou, który domaga się kolejnej walki, zawodnik wagi półśredniej UFC Gilbert Burns powiedział, że jest gotowy do walki z nim. Trzeba jednak traktować jego słowa bardziej jako żart, ale warto o tym wspomnieć, biorąc pod uwagę fakt, że Burns jest ostatnio chętny na walkę z kimkolwiek w jakiejkolwiek kategorii wagowej.

Oto, co napisał Burns.

Gilbert Burns
„Zróbmy do k**a, je**ć wagę”.

https://twitter.com/GilbertDurinho/status/1181346205445558272

Gilbert Burns ma za sobą zwycięską walkę przez decyzję z Gunnarem Nelsonem na UFC Fight Night 160 w Kopenhadze, walkę, którą przyjął w short notice. Od tego czasu Burns proponował swoje zastępstwo za Erica Spicely, który musiał wycofać się z walki z Brendanem Allenem w wadze średniej na gali UFC on ESPN 8 w Bostonie. UFC zdecydowało, że z Allenem zmierzy się Kevin Holland.

Wracając do Francisa Ngannou, jest on obecnie na fali trzech zwycięstw z rzędu. W ostatnich walkach pokonał wspomnianego już Juniora dos Santosa, Caina Velasqueza i Curtisa Blaydesa. Jest aktualnie prawdopodobnie najlepszym pretendentem do tytułu wagi ciężkiej, ale zdaje się, że na walkę o pas będzie musiał jeszcze poczekać, ponieważ ogłoszono, że mistrz Stipe Miocic i były mistrz Daniel Cormier mają zmierzyć się po raz trzeci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Kathy Willens/AP

Max Holloway krytykuje Conora McGregora za to, że stracił koncentrację dzięki której został podwójnym mistrzem

W obecnej sytuacji mistrz wagi piórkowej UFC Max Holloway nie jest zainteresowany rewanżem z Conorem McGregorem, który według niego stracił koncentrację i cel swojej dalszej rywalizacji.

Max Holloway będąc gościem programu Ariel Helwani’s MMA Show powiedział, że McGregor stracił koncentrację i będzie chciał z nim walczyć tylko wtedy, gdy będzie tak zmotywowany, jak wtedy, gdy jednocześnie wywalczył dwa tytuły mistrzowskie UFC.

Max Holloway
„Kiedy Conor pokonał Jose Aldo w grudniu 2015 roku i kiedy pokonał Eddiego Alvareza w listopadzie 2016 roku, przez te 12 miesięcy, rządził światem. Światem. Nie tylko UFC, ale całym światem. Jedyną rzeczą, którą zapamiętałem z tamtego czasu, było jego skupienie. Był tak skupiony. Decydował, czego chce i mówił różne rzeczy, wskazał na tego faceta, sięgnął do gwiazdy, sięgnął do księżyca i to się stało. To było magiczne”.


Conor McGregor pokonał Maxa Hollowaya przez jednogłośną decyzją w 2013 roku w drugiej walce McGregora w UFC; Holloway miał wtedy zaledwie 22 lata. W ostatnim wywiadzie dla ESPN, McGregor powiedział kilka niewybrednych słów w stronę Hollowaya i stwierdził, że mógłby z nim zawalczyć, jak również z Frankiem Edgarem i kilkoma innymi zawodnikami.

Jednak Holloway nie wierzy McGregorowi, który walczył w MMA tylko raz na prawie 3 lata. Błogosławiony uważa, że The Notorious nawet sam nie wie, co chce dalej robić.

Max Holloway
„Słuchając go teraz, nie widzę tej samej koncentracji. Jeśli idziesz po wszystko, nie skupiasz się na niczym. On w tym wywiadzie rzucił wyzwanie 20 facetom”.


Max Holloway próbował w tym roku zdobyć tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej, ale został pokonany przez decyzję przez Dustina Poiriera na UFC 236. Nie jest tajemnicą, że redukcja wagi do kategorii piórkowej jest dla niego trudnym procesem, ale Holloway, który ostatnio obronił swój tytuł w walce z Frankiem Edgarem, nadal jest bardzo skupiony na rywalizacji w dywizji 145 funtów.

Max Holloway w swojej kolejnej walce zmierzy się z Alexandrem Volkanovskim na gali UFC 245, która odbędzie się 14 grudnia i jeśli w przyszłości znowu miałby się spotkać z Conorem McGregorem, chce rywalizować z jego najlepszą możliwą wersją.

Max Holloway
„Nie jestem zainteresowany rywalizacją z nim, jeśli nie będzie w najlepszej formie. A on nie wydaje się zdrowy i nie brzmi dobrze. Jeśli wróci i powie: „Hej, pokonałem Maxa, kiedy był dzieciakiem, ale chcę go pokonać w najlepszym momencie jego kariery, aby udowodnić, że jestem najlepszy w historii”, to tak, chcę tego mistrza. Chcę tego mistrza z okresu 2015-2016. Ta mentalność i skupienie, a teraz to nie jest dla mnie interesujące.

Chcę walczyć z najlepszym Conorem McGregorem. Niech coś wymyśli i da nam znać”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images // Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Santiago Ponzinibbio wypada z walki z Robbie Lawlerem na UFC 245. Mike Perry chętny na zastępstwo

Robbie Lawler miał w swojej kolejnej walce zmierzyć się z Santiago Ponzinibbio na UFC 245, ale niestety, Ponzinibbio został zmuszony do wycofania się z powodu zakażenia gronkowcem. Jego miejsce chce zająć Platynowy Mike Perry, który ma nadzieję zastąpić Argentyńczyka w walce przeciwko Lawlerowi.

Mike Perry
„Absolutnie, chciałem tej walki trzy lata temu, dwa i pół coś takiego. Gdyby Robbie Lawler zaszczycił mnie swoim imieniem i nazwiskiem na kontrakcie, zróbmy to brachu. Zróbmy show, wymieńmy się ciosami. To nie będzie nic z tych gównianych zapasów. Mogę to zrobić na tobie, spróbować zmienić poziom, pójść po obalenie za jedną nogę. Obalę cię, uderzę cię trochę i zdezorientuję, albo po prostu będę trzymał się ciasno i boksował”.


Mike Perry ostatnią walkę stoczył w sierpniu, kiedy to przegrał przez niejednnogłosną decyzję po bardzo wyrównanej walce z Vicente Luque. Przed tą porażką, Perry wygrał przez decyzję z Alexem Kowbojem Oliveirą. Z kolei to zwycięstwo było poprzedzone przegraną z innym Kowbojem – Donaldem Cerrone przez poddanie dźwignią na łokieć oraz wygraną przez niejednogłośną decyzję z Paulem Felderem.

Robbie Lawler ma za sobą serię trzech porażek z rzędu. Były mistrz wagi półśredniej walczył ostatnio w lipcu, kiedy to Colby Covington pokonał go przez decyzję. Ta przegrana była poprzedzona kontrowersyjną porażką przez poddanie w walce z Benem Askrenem i przegraną przez decyzję z Rafaelem dos Anjos.

Gala UFC 245 odbędzie się 14 grudnia w Las Vegas, a jej walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi półśredniej między mistrzem Kamaru Usmanem a Colbym Covingtonem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Junior dos Santos powalczy z gwiazdami na parkiecie, nie w Oktagonie

Następny temat

Brock Lesnar gotowy na powrót do Oktagonu tylko na walkę z Jonem Jonesem? Jones odpowiada

WHEY premium