SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 243: Robert Whittaker vs Israel Adesanya

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5640

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390


Nieoficjalnie walka o tytuł wagi średniej Robert Whittaker vs Israel Adesanya w planach na UFC 243 w Sydney

Nieoficjalnie pojawiła się informacja o tym, że walka unifikacyjna o tytuł mistrza wagi średniej UFC odbędzie się na gali UFC 243, która zaplanowana jest na 6 października w Sydney w Australii.

Kiedy Israel Adesanya (17-0) pokonał Kelvina Gasteluma (15-4, 1 NC) na gali UFC 236 w walce będącej kandydatem do walki roku, został nowym tymczasowym mistrzem wagi średniej. W ten sposób spotkanie z niekwestionowanym mistrzem, Robertem Whittakerem (20-4), stało się nieuniknione.

Ponieważ Żniwiarz reprezentuje Australię, a The Last Stylebender Nową Zelandię, oczywistą zdaje się być decyzja zestawienia ich pojedynku w Sydney.

DNA MMA poinformowało, że UFC 243 ma się odbyć w Sydney w Australii na Stadionie Western Sydney Stadium w dniu 6 października. Walka o unifikację tytułu wagi średniej jest w planach i ma ona być pojedynkiem wieczoru. Stadion Bankwest ma łączną pojemność 30 000 miejsc.

Dla mistrza Roberta Whittakera, walka ta będzie pierwszą obroną tytułu po pokonaniu Yoel Romero w rewanżu na gali UFC 225. Whittaker wygrał tę walkę przez niejednogłośną decyzję. Pojedynek z Romero miał być walką o tytuł, jednak z powodu przekroczenia przez Kubańczyka limitu wagi, pojedynek stracił status walki o pas. Wcześniej Whittaker pokonał Romero przez jednogłośną decyzję oraz Ronaldo Souzę przez TKO w drugiej rundzie.

Od ostatniej walki Whittakera, Israel Adesanya stoczył cztery zwycięskie pojedynki w których pokonał takich zawodników jak Brad Tavares, Derek Brunson, Anderson Silva i wspomniany Kelvin Gastelum. Trzy z tych walk, to zwycięstwa Adesanyi przez jednogłośną decyzją, jedynie Brunsona skończył przed czasem przez TKO w pierwszej rundzie. Za wszystkie te walki Adesanya zgarnął bonusy za występy i walki wieczoru.



Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-04-30 20:21:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
No trudno... Tak miało być w sumie i nic dziwnego, że Adesanya dostał tę walkę. Nie lubię go i nie widzę w nim żadnego potencjału na msitrza. Myślę, że Yoel by go zjadł i to on powinien mieć pas.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390

Michael Reaves/Getty Images // Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Yoel Romero pod ostrzałem Israela Adesanyi: „Zachowujecie się tak, jakby Romero był mistrzem, a nigdy nie zrobił wagi, nigdy nie zdobył pasa UFC”

Po pokonaniu Kelvina Gasteluma na gali UFC 236, Israel Adesanya został tymczasowym mistrzem wagi średniej i jego kolejnym pojedynkiem będzie walka o tytuł z niekwestionowanym mistrzem Robertem Whittakerem na gali UFC 243. Oprócz wielu słów uznania za to, że po zaledwie sześciu walkach stoczy pojedynek o tytuł mistrza, na Adesanyę spadło również sporo krytyki również od zawodników.

Ostatnią walką o pas dywizji średniej miał być pojedynek między mistrzem Robertem Whittakerem a Yoelem Romero na gali UFC 225. Do tego pojedynku w istocie doszło, ale ze względu na przekroczenie przez Kubańczyka limitu wagi, walka została zdegradowana do zwykłej walki wieczoru z której zwycięsko przez niejednogłośną decyzję wyszedł Whittaker.

Ponieważ Romero wciąż utrzymuje się w ścisłym topie dywizji i czeka na kolejną walkę o pas, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby któregoś dnia Adesanya i Romero spotkali się ze sobą w Oktagonie. I na taki pojedynek liczy spora rzesza fanów.

Israel Adesanya skrytykował Yoela Romero, byłego srebrnego medalisty olimpijskiego za to, że nie jest w stanie zrobić limitu wagi do pojedynku o tytuł mistrza oraz jego fanów, którzy traktują go jak mistrza.

Israel Adesanya
mac: Poszedł na wojnę z niesamowitym Romero, dwa razy i wygrał. Tyle w temacie.”

Adesanya:…. i ku**a co z tego. Zachowujecie się tak, jakby Romero był mistrzem, a nigdy nie zrobił wagi, nigdy nie zdobył pasa UFC.

Oni: Ty walczyłeś ze starym Silvą!

Ja: Anderson ma 44 lata, Yoel 42…”

https://twitter.com/stylebender/status/1123985854253416449

Adesanya kontynuował uświadamianie fanów Romero:

Israel Adesanya
Slim sleazy: Bądźmy szczerzy, Romero jest zupełnie innym zwierzakiem w wieku 42 lat w porównaniu do Silvy, który miał 40 lat. Romero osiągnął swój szczyt formy w późniejszym wieku, co pomaga mu w długowieczności.”

Adesanya: ….wy tępi po**ańcy. „osiągnął swój szczyt formy w późniejszym wieku”, hahahahaha o człowieku nie wytrzymam.

Czy wiesz, że w 2015 roku oblał testy antydopingowe, przyjmując 6-miesięczne zawieszenie i kontynuuje rywalizację? Wszyscy jesteście ostro pok**eni. #everybodysonsteroids #ijustrollblunts”

https://twitter.com/stylebender/status/1124001352898707463

Te komentarze szybko wywołały reakcję Yoela Romero, który nie usiłował wdawać się w dyskusję z Nigeryjczykiem i skwitował jego wpisy dobrze znanym „Widzimy się wkrótce boi #iluhju”
https://twitter.com/YoelRomeroMMA/status/1124359838316879878

Żołnierz Boga miał stoczyć w ubiegłym tygodniu walkę rewanżową z Ronaldo Souzą na gali UFC Fort Lauderdale, ale musiał się z niej wycofać z powodu zapalenia płuc. Jego miejsce zajął Jack Hermansson, który wygrał walkę przez jednogłośną decyzję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Dobrze dobrze niech zestawią go z Romero

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390

@GeezFX

Robert Whittaker vs. Israel Adesanya na UFC 243

Unifikacyjne starcie średnich walką wieczoru październikowej gali.

Jak poinformował portal Combate, organizacja UFC 6 października zorganizuje galę oznaczoną numerem 243, która zostanie rozegrana na stadionie Docklands w Melbourne mogącym pomieścić ponad 50 000 widzów. Walką wieczoru gali będzie starcie obecnego mistrza wagi średniej, Roberta Whittakera (20-4, 11-2 w UFC), z dzierżącym tymczasowy pas, Israelem Adesanyą (17-0, 6-0 w UFC).
https://twitter.com/aaronbronsteter/status/1141461440265707525

Whittaker jest obecnie na fali dziewięciu kolejnych zwycięstw, ale w ciągu ostatnich dwóch lat stoczył tylko dwa pojedynki. W lipcu 2017r., na UFC 213 Australijczyk pokonał Yoela Romero i zdobył mistrzowski tytuł. W czerwcu zeszłego roku doszło do rewanżu i ponownie lepszy po decyzji sędziów okazał się Robert.

Adesanya jest niepokonany w zawodowej karierze. Przez największą organizację MMA na świecie Israel został zakontraktowany w grudniu 2017r. Po pięciu zwycięstwach w oktagonie (w tym pokonaniu Andersona Silvy i Dereka Brunsona) 29-latek dostał szansę walki o tymczasowy pas, który zdobył pokonując Kelvina Gasteluma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Israel porobi Whitakera IMHO, Romero to faktycznie zyebal z ta waga niestety :-/

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

„Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę, jak wbije Adesanyę w ziemię" – Jon Jones komplementuje Roberta Whittakera

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones powróci 6 lipca do Oktagonu na gali UFC 239, aby zmierzyć się z Thiago Santosem. Podczas gdy Bones wyraźnie koncentruje się na zbliżającej się walce z Brazylijczykiem, nie powstrzymuje to ludzi mediów przed zadawaniem pytań dotyczących potencjalnych walk z mistrzem wagi ciężkiej Danielem Cormierem i tymczasowym mistrzem dywizji średniej Israelem Adesanya.

Jones, który w ostatnich tygodniach krytycznie wypowiadał się zarówno na temat DC, jak i The Last Stylebender’a, skorzystał z okazji, aby podczas ostatniego wywiadu ponownie uderzyć w Adesanyę.

Kiedy zapytany o mistrza wagi średniej UFC Roberta Whittakera, Jon Jones zaczął komplementować Żniwiarza, rzucając cień na jego przyszłego przeciwnika, tymczasowego mistrza Israela Adesanyę.

Jon Jones
"[Whittaker] To jest gość. Mam wobec niego ogromny szacunek. Jest konkretnym facetem. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę, jak wbije Adesanyę w ziemię".

https://www.instagram.com/p/BzMvLCZHsgc/?utm_source=ig_embed

Whittaker, który umieścił ten film z na swoim Instagramie i skomentował go tymi oto słowami: "szacunek kolego!”

Pojedynek Whittaker vs. Adesanya ma być głównym pojedynkiem na karcie walk gali UFC 243, która odbędzie się 6 października tego roku w Melbourne w Australii.

Jeśli chodzi o Jona Jonesa, zwycięstwo na UFC 239 może sprawić, że trylogia z Danielem Cormierem lub super walka z Israelem Adesanyą wydają się być prawdopodobnymi opcjami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390

Jon Jones Instagram

Jon Jones oferuje pomoc Robertowi Whittakerowi w przygotowaniach do pojedynku z Israelem Adesanya na UFC 243

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones zaproponował mistrzowi wagi średniej Robertowi Whittakerowi pomoc w treningach przygotowujących do walki unifikacyjnej z tymczasowym mistrzem Israelem Adesanya.

Chęć pomocy przyszła wraz z komentarzem Jona Jonesa, który wychwalał Roberta Whittakera, dodając, że nie może się doczekać, by zobaczyć jak Żniwiarz wbija Israela Adesanyę w ziemię.

Obecny mistrz wagi średniej, Whittaker, spotka się z tymczasowym posiadaczem tytułu Adesanyą na październikowej gali UFC 243, która odbędzie się w Australii.

W związku z tym, Jones zaoferował Whittakerowi pomoc w postaci wspólnych treningów przygotowujących go do pojedynku z The Last Stylebender’em.

Jon Jones
„Mówiąc serio, byłby to dla mnie zaszczyt móc trenować z tobą przed twoją walką. Przygotujmy cię do niej jak lepiej!”.


Jon Jones wróci do Oktagonu za tydzień, aby zmierzyć się w walce wieczoru gali UFC 239 z Thiago Santosem. Bones będzie walczył w pojedynku o pas po raz trzeci w ciągu niewiele ponad sześciu miesięcy.

Jeśli chodzi o Roberta Whittakera, powróci on do rywalizacji od czasu pokonania Yoela Romero przez niejednogłośną decyzję w czerwcu 2018 roku. Whittaker ma za sobą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu, która obejmuje zwycięstwa w pojedynkach z Yoelem Romero, Ronaldo Jacare Souza, Uriah Hall’em, Derekiem Brunsonem i Rafaelem Natalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390

Robert Whittaker Instagram

Robert Whittaker ma zamiar przypomnieć wszystkim, dlaczego jest mistrzem

Robert Whittaker walczył tylko dwa razy w ciągu ostatnich dwóch lat. Kontuzje skutecznie trzymały go z dala od Oktagonu, ale Żniwiarz powróci w październiku na gali UFC 243, aby rozprawić się z tymczasowym mistrzem dywizji 185 funtów Israelem Adesanya i obronić tytuł mistrza wagi średniej.

Ponieważ Whittaker nie był w stanie walczyć od czasu UFC 225 w czerwcu 2018 roku, uważa, że wielu ludzi o nim zapomniało. Nie tylko zapomnieli o nim, ale i o tym, jak dobry jest.

Robert Whittaker
„Czuję się jak zawodnik, który przechodzi na emeryturę i trzy tygodnie później wszyscy o nim zapominają. Nie byłem w stanie walczyć od ponad roku i taka jest natura tego sportu. Byłem zdenerwowany, ale niestety tak właśnie jest.

Jednak teraz czuję się świetnie. Szczerze mówiąc, czuję się bardziej zdrowy i silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wrócę w październiku i upewnię się, że wszyscy pamiętają, dlaczego jestem na szczycie”.


Mimo, że droga do tej walki obfituje w intensywne wymiany zdań z Adesanyą, Whittaker przyznaje, że myśli o niej jak o każdej innej walce. Nie obchodzi go trash talk, a zamiast tego chce pokazać swoje umiejętności i pokazać światu, dlaczego jest mistrzem.

Robert Whittaker
„To tylko kolejna walka dla mnie, ale ta walka wiele znaczy w tym sensie, że mam niedokończony biznes w Melbourne. Chcę tam wystąpić i dać show, na które wielu moich fanów desperacko czekało”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390

New Zealand Herald/Michael Craig

„Ani Jon Jones, ani ISIS cię nie uratuje” – Israel Adesanya wyśmiewa i prowokuje Roberta Whittakera

Tymczasowy mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya nie przejmuje się tym, z kim mistrz Robert Whittaker będzie trenował przed ich pojedynkiem na gali UFC 243.

Robert Whittaker i Jon Jones dyskutowali w mediach społecznościowych na temat pomysłu wspólnego treningu przed zbliżającą się obroną tytułu przez Whittakera w walce z Adesanyą. Whittaker stwierdził, że chętnie potrenowałby z Jonesem, gdyby nie to, że dzielą ich tysiące kilometrów. Jednak obydwaj mistrzowie dosyć często rozmawiali ze sobą przez telefon na temat treningów. Israel Adesanya oznajmił, że nie ma osoby lub organizacji, które mogłyby zapobiec porażce Roberta w październiku:

Israel Adesanya
„Przyłącz do siebie je**ne ISIS. Przyprowadź kogokolwiek, kto ma ci pomóc przygotować się do tej walki, „nikt nie może cię uratować”. Nikt nie może cię uratować. Jeśli o mnie chodzi, są to ludzie, którzy zaprowadzili mnie do tego tańca. … Ci sami ludzie, którzy zawsze pomagali mi się przygotować. Jeśli musiałbym wybrać i sprowadzić jedną nową osobę, sprowadziłbym kogoś, kogo możemy faktycznie wykorzystać, dzięki komu naprawdę mógłbym stać się lepszym.

Jeśli sądzi, że Jon Jones mu pomoże, spójrz na wyprowadzane ciosy Jona Jonesa. Czy ty… nawet mnie nie obrażaj. Daj spokój, człowieku. Zapasy, tak. Niech Jon Jones pomoże ci z zapasami. Pieprzony Rob, próbuj mnie powalić. Proszę, nikt mnie nie dopadł i nie trzymał w ryzach. Zrobiłeś to z Yoelem Romero, możesz być tym jedynym. Radzę ci mnie obalić. Spróbuj mnie obalić. Jeśli nie, zadawaj ciosy, wykonaj swoją kombinację jeden-jeden-dwa, a następnie wyprowadź wysokie kopnięcie. Wyprowadź oblique kick. Jasna cholera. Co jeszcze? Jest dobry z lewym hakiem, to jedna rzecz, której nikt nigdy… pieprzyć to, nikt nigdy nie zmusza go do sprawdzenia lewego haka”.


Według Adesanyi, nawet gdyby Whittaker dokładnie wiedział, czego się spodziewać 6 października, wynik walki byłby taki sam:

Israel Adesanya
„Przedstawię mu swoją strategię i nadal będę w stanie skopać mu tyłek. Nikt nie sprawdził jego lewego haka w ten sposób. Nikt nigdy nie kazał mu rozważyć ataku lewym hakiem. Ja pi**lę. Radzę mu atakować ciosami, nie zrobię z niego ofiary walki z Jorge Masvidalem, ale radzę mu bić i zrobić mi wrestlef***’a. Chodź”.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Yoshi87

Ponieważ Whittaker nie był w stanie walczyć od czasu UFC 225 w czerwcu 2018 roku, uważa, że wielu ludzi o nim zapomniało. Nie tylko zapomnieli o nim, ale i o tym, jak dobry jest.



Nie powinien się przejmować ich zdaniem

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 242: Khabib Nurmagomedov vs Dustin Poirier

Wiecej