SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 241: Daniel Cormier vs Stipe Miocic 2

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7141

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1597 Napisanych postów 14655 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 78025
No i prawie go skończył tymi kolanami. Mam tylko nadzieję że wymyśli coś przeciwko zapaśnikom ale będzie ciężko
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2082 Napisanych postów 7822 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 114577
Zapasy to zdecydowanie jego najsłabszy punkt. Ale wyglądał świetnie.
Jak zobaczyłem że Nate wali kolana, o ja p******e. Niczym Reem sięgał mu łeb w klinczu i te wysokie kolana walił. Uwielbiam kolesia

"grind by TKO (rzut niziolkiem na 12 metrow) , 3 minuta ulicznej walki. #markmywords" - Gautan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1597 Napisanych postów 14655 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 78025
I teraz chyba z Masvidalem będzie walczył. To dopiero będzie walka

ja też go lubię :D jaki aplauz

209

Zmieniony przez - Puar w dniu 2019-08-18 20:58:49
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2082 Napisanych postów 7822 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 114577
No z Masdivalem będzie też na bank super walka.

"grind by TKO (rzut niziolkiem na 12 metrow) , 3 minuta ulicznej walki. #markmywords" - Gautan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2558 Napisanych postów 14838 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 293838

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Wypłaty po UFC 241: Cormier vs. Miocic II

Aż ośmiu zawodników otrzymało sześciocyfrowe wypłaty.

Znamy już wysokości wypłat jakie otrzymali zawodnicy rywalizujący podczas sobotniej gali UFC 241. Po evencie w Anaheim najwięcej zarobił Stipe Miocic (750 000 dolarów), za nim znalazł się Daniel Cormier (500 000 dolarów) i Nate Diaz (250 000 dolarów). Barierę 100 000 dolarów pokonali także: Derek Brunson (190 000 dolarów), Anthony Pettis (155 000 dolarów), Cory Sandhagen (154 000 dolarów), Yoel Romero (150 000 dolarów) i Paulo Costa (120 000 dolarów).

Poniżej pełna lista wypłat.
Stipe Miocic: $750,000
Daniel Cormier: $500,000

Nate Diaz $250,000
Anthony Pettis: $155,000

Paulo Henrique Costa $120,000 (zawiera $60,000 bonusu za zwycięstwo)
Yoel Romero: $150,000

Sodiq Yusuff $28,000 (zawiera $14,000 bonusu za zwycięstwo)
Gabriel Benitez: $40,000

Derek Brunson $190,000 (zawiera $95,000 bonusu za zwycięstwo)
Ian Heinisch: $25,000

Khama Worthy $24,000 (zawiera $12,000 bonusu za zwycięstwo)
Devonte Smith: $23,000

Cory Sandhagen $154,000 (zawiera $77,000 bonusu za zwycięstwo)
Raphael Assuncao: $79,000

Drakkar Klose $56,000 (zawiera $28,000 bonusu za zwycięstwo)
Christos Giagos: $28,000

Casey Kenney $28,000 (zawiera $14,000 bonusu za zwycięstwo)
Manny Bermudez: $20,000

Hannah Cifers $28,000 (zawiera $14,000 bonusu za zwycięstwo)
Jodie Esquibel: $10,000

Kyung Ho Kang $44,000 (zawiera $22,000 bonusu za zwycięstwo)
Brandon Davis: $21,000

Sabina Mazo $20,000 (zawiera $10,000 bonusu za zwycięstwo)
Shana Dobson: $12,000
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2558 Napisanych postów 14838 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 293838

Dave Mandel, USA TODAY Sports

Paulo Costa twierdzi, że Robert Whittaker i Israel Adesanya boją się z nim walczyć

Pojedynek Paulo Costy z Yoelem Romero na UFC 241 był bardzo emocjonujący i pełen akcji. Dwóch bardzo silnych i eksplozywnych zawodników wagi średniej stanęło w szranki dając fanom znakomite widowisko z którego zwycięsko przez decyzję wyszedł Costa.

Pojedynek ten podobał się nie tylko fanom, ale również włodarzom organizacji UFC, którzy zdecydowali się przyznać bonusy za walkę wieczoru zarówno Paulo Costa (13-0 MMA, 5-0 UFC) jak i Yoelowi Romero (13-4 MMA, 9-3 UFC).

Podczas konferencji prasowej po gali, Paulo Costa skomentował swoją walkę:

Paulo Costa
"Czuję się bardzo szczęśliwy, ponieważ pokazałem wszystkim na całym świecie, jak bardzo jestem twardym gościem. Pokonałem Yoel Romero. Dla mnie jest on jednym z najlepszych zawodników na świecie - najtwardszym facetem w tej dywizji - po mnie. Pokonałem go i jestem szczęśliwy. To jest to".

Wraz ze zwycięstwem Costa nadal pozostaje niepokonany i zaoferował swoją osobę jako kolejnego pretendenta do walki o tytuł ze zwycięzcą pojedynku między Robertem Whittakerem i Israelem Adesanya. Ta dwójka zmierzy się w walce o unifikację tytułu w wadze średniej w dniu 5 października na gali UFC 243 w Melbourne w Australii.

Costa już dawno wyraził swoją niechęć w stosunku do tymczasowego mistrza Adesanyi. Obydwaj wymienili się kilkoma gorzkimi słowami w mediach społecznościowych i w wywiadach przy kilku okazjach. W przeszłości Borrachinha nazwał Nowo Zelandczyka "chudym klaunem" i powiedział, że Adesanya nie wytrzyma z nim dwóch rund.

W sobotni wieczór Costa nie powstrzymał się przed komentarzem dotyczącym Whittakera i Adesanyi. The Eraser przedstawił swoje przewidywania dotyczące walki między Whittakerem a Adesanyą, ale wyraził też swoje zdanie na temat tego, kto wygra i na kogo stawia. Niezależnie od tego, Costa powiedział, że uważa, iż obydwaj zawodnicy boją się z nim walczyć.

Paulo Costa
"Myślę, że obaj patrzą na mnie przerażeni. Obydwaj wiedzą, że teraz mają przed sobą bardzo, bardzo twardego faceta, który ich szuka. Myślę, że Whittaker pokona Adesanyę. Pokonałem Romero i myślę, że Romero wygrałby z Robertem Whittakerem.

Ale jeśli Adesanya wygra i zdobędzie pas? Człowieku, mógłbym go zabić. Jest bardzo chudy. Nie ma szans przeciwko mnie. Myślę, że zostanie pokonany".

W ciągu ostatniego roku, coraz powszechniejsze staje się wyznaczanie przez UFC "zapasowych zawodników", którzy będą ważeni przy okazji walk o tytuł. Jeśli mistrz lub pretendent miałby wypaść z walki o tytuł, zastępstwo byłoby pod ręką.

Kiedy zapytano Costę o to, czy mógłby zostać takim zawodnikiem rezerwowym na UFC 243, Costa szybko obalił ten pomysł, powołując się na wyczerpujący charakter swojego obozu treningowego i wszystkie urazy, które odniósł w ciągu ostatniego roku.

Paulo Costa
"Nie, nie, nie, nie. Za ciężko trenuję, żeby być zawodnikiem rezerwowym. Bardzo ciężko trenuję. Mój obóz jest dziki. Zapomniałem powiedzieć w Oktagonie, że złamałem nadgarstek w tym roku. Złamałem dwa żebra podczas ostatniego obozu. Zerwałem mięsień u nogi. Człowieku, to jest szaleństwo. Przywiozłem dziewięciu zawodników, aby sparowali ze mną. Wszyscy ci faceci wrócili do domu z urazami. To był dziki obóz treningowy. Nie mogę być bez obozu".

Mający 28 lat Paulo Costa wygrał wszystkie pięć walk w UFC, ale zwycięstwo nad Romero w sobotę było pierwszą wygraną przez decyzję. Przed zwycięstwem na UFC 241, Costa pokonał Uriah Hall’a, Johny’ego Hendricksa, Oluwale Bamgbose i Garretha McLellana przez KO lub TKO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Daniel Cormier o swojej przyszłości i popełnionym błędzie w rewanżu ze Stipe Miocicem

Były już mistrz wagi ciężkiej UFC, Daniel Cormier zdaje sobie sprawę z tego, że podjęcie decyzji o swojej przyszłości zaraz przegranej walce i stracie tytułu wagi ciężkiej nie jest właściwym podejściem.

Daniel Cormier (22-2 MMA, 11-2 UFC) poniósł pierwszą porażkę w wadze ciężkiej w swojej karierze w UFC, kiedy to został pokonany przez TKO przez Stipe Miocica (19-3 MMA, 13-3 UFC) w czwartej rundzie pojedynku rewanżowego na UFC 241 w Anaheim w Kalifornii.

Oczywiście, Cormier był rozczarowany i emocjonalnie podszedł do rezultatu pojedynku. Pierwotnie planował odejście na emeryturę w wieku 40 lat, ale postanowił odsunąć w czasie koniec kariery po operacji kontuzji. Zdecydował się na walkę rewanżową ze Stipe Miocicem licząc na zwycięstwo. Nie spodziewał się przegrać z Miocicem, a teraz powiedział, że musi poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby zdecydować, co przyniesie przyszłość.

Daniel Cormier
„To zajmie dużo czasu, zazwyczaj podejmujemy decyzje pod wpływem emocji. Nie chcę być taką osobą. Wrócę i porozmawiam z moją żoną Saliną i z moimi trenerami, aby zdecydować, co dalej”.

To, co sprawia, że przegrana jest jeszcze trudniejsza do przyjęcia, to fakt, że Cormier radził sobie bardzo dobrze przed skończeniem go. Był lepiej punktowany na wszystkich trzech kartach sędziowskich i był o jedną rundę od obronienia pasa.

Stipe Miocic wprowadził jednak kluczowe zmiany w swojej strategii i udało mu się znaleźć miejsce na ulokowanie ciosów, którymi zakończył walkę. Cormier przyznaje, że w miarę postępu walki, oddalał się od założonego planu, co ostatecznie kosztowało go to przegraną.

Daniel Cormier
„Czułem, że dobrze sobie radzę. Potem wylądował ten cios – w czwartej rundzie trafiał tymi dobrymi uderzeniami na tułów, potem wyprowadził ten cios, którego nie widziałem i zakończył walkę. Wykonał dobrą robotę.

Trochę odpuściłem z presją. Nie wiem dlaczego. Może chciałem spróbować odzyskać siły na piątą rundę, bo on nigdzie się nie wybierał. Nie wiem, jaki był tego powód. Ale oczywiście był to błąd.

To chyba największa rozczarowanie – to, że zawiodłem moich trenerów. Błagali mnie, żebym robił zapasy. To chyba najbardziej rozczarowująca rzecz. Nie zrobiłem tego, do czego zostałem przeszkolony. Czuję się, jakbym zawiódł moich trenerów.

Kiedy zaczynasz odnosić sukcesy i wszystko ci się układa, po prostu się w tym zakoch**esz. Po prostu wiedziałem, że go uderzyłem i widziałem, jak się denerwuje. Myślę, że zakoch**esz się w obrazie twarzy faceta, który się krzywi.

To uczucie, jakby (Aleksander) Gustafsson walczył od nowa. Robiłem dużo zapasów w pierwszej rundzie, a potem przez ostatnie cztery rundy, po prostu tego nie zrobiłem. Moi trenerzy błagali mnie wtedy o to, ale dziś wieczorem zapłaciłem najwyższą cenę za to, że nie słuchałem moich trenerów”.

Cormier nigdy nie próbował ukrywać swojego poziomu konkurencyjności, jeśli chodzi o jego karierę sportową. Wcześniej przegrywał w MMA, ale okoliczności wokół tego pojedynku były inne. Powiedział, że jest to trudne do zaakceptowania, szczególnie z powodu tego, jak zakończyła się walka.

Daniel Cormier
„Przegrana jest dla mnie po prostu straszna. Jestem ambitnym gościem i samo przegranie każdej walki jest straszne. Bycie skończonym przed czasem to dla mnie szaleństwo”.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MMA jednak nie takie bezpieczne dla mózgu? O tym się nie mówi(ło)

Zestaw 1