SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 236: Holloway vs. Poirier

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7031

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3540 Napisanych postów 22009 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 331677

@GeezFX

Robert Whittaker również twierdzi, że Israel Adesanya jest przereklamowany, ale to z nim chciałby się zmierzyć w walce o pas

Mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker nie był pod wrażeniem ostatniej walki Israela Adesanya i pomimo tego, że uważa iż Adesanya byłby dla niego lepszym rywalem niż Kelvin Gastelum, uważa, że Nigeryjczyk jest przereklamowany.

Israel Adesanya i Kelvin Gastelum zmierzą się na gali UFC 236 w Atlancie, aby wyłonić tymczasowego mistrza wagi średniej, który stanie do pojedynku z mistrzem Robertem Whittakerem.

Kiedy zapytano Whittakera o to z kim wolałby się zmierzyć w kolejnej walce, wskazał właśnie na Adesanyę, ale podobnie jak były mistrz Chris Weidman uważa, że The Last Stylebender jest przereklamowany.

Chris Weidman był prawdopodobnie największym z krytyków Adesanyi stwierdzając po jego wygranej walce z Andersonem Silva na UFC 234, że jest on "nieco przereklamowany". Robert Whittaker, podziela tę samą opinię na temat Israela Adesanyi. Oprócz tego, Whittaker uważa, że lepiej byłoby, gdyby walkę Israel Adesanya vs Kelvin Gastelum wygrał Adesanya, ponieważ byłby dla niego lepszym przeciwnikiem pod względem stylu walki.

Robert Whittaker
"Myślę, że stylistycznie dla nas, Adesanya lepiej do mnie pasuje. Myślę, że mogę przedrzeć się przez jego gardę i dobrać się do niego. Myślę, że Gastelum to trudna walka, bo to twardy facet o mocnej głowie, który po prostu wywierałby presję, nadawał tempo. Myślę, że Adesanya nie lubi takich wyścigów, sądzę, że spróbowałby walczyć ze mną na odległość, co bardzo chętnie robię, ale jestem bardzo szybki i zaskakuję tym wielu ludzi."


Co się tyczy przereklamowania Adesanyi, Whittaker opiera się przede wszystkim na tym, co zauważył w jego zdaniem nienajlepszym występie przeciwko starszemu przeciwnikowi:

Robert Whittaker
"Nie byłem pod wrażeniem jego występu z Andersonem. Jeśli już, to byłem pod wrażeniem występu Andersona w starciu z Adesanyą. Anderson ma swoje najlepsze lata za sobą. Jest już na prostej drodze do z kończenia kariery. Każdy to widzi. I żeby Anderson stoczył tak dobrą walkę? Wiesz, dałem Andersonowi drugą rundę. Stoczył tak dobrą walkę z facetem, który ma taką serię i tak wysokie umiejętności bokserskie i przechodzi przez ludzi, że pomyślałem, że pochwalę za to Andersona."

Adesanya jest bardzo dobr. Nie zrozumcie mnie źle. Myślę tylko, że on próbuje zbudować szum wokół siebie, który nie istnieje.”


I podobnie jak Chris Weidman, Whittaker również zastanawia się, czy Adesanya byłby na pozycji, na której obecnie się znajduje, gdyby walczył z przeciwnikami z wyższej półki:

Robert Whittaker
"Dajcie Adesanyi takie walki i krytykę z którymi ja musiałem się zmagać. Zobaczmy, czy będzie wyglądał tak samo później.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3540 Napisanych postów 22009 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 331677

New Zealand Herald/Michael Craig

Israel Adesanya o Kelvinie Gastelumie i Robercie Whittakerze oraz pasie mistrza: Je**ć pas, to tylko drobiazg, który zbierasz po drodze

Po tym, jak mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker podzielił się ostatnio swoją opinią na temat Israela Adesanya, Nigeryjczyk zrobił to samo wyrażając swoją opinię na temat Kelvina Gasteluma z którym zawalczy o tytuł tymczasowego mistrza wagi średniej na gali UFC 236 oraz na temat mistrza Roberta Whittakera.

Będąc gościem programu The MMA Hour, Israel Adesanya stwierdził, że uważa Whittakera za trudniejszego przeciwnika niż Gasteluma.

Israel Adesanya
„[Gastelum] bardzo się poprawił od czasu, kiedy wygrał The Ultimate Fighter do tego, gdzie jest teraz. Jego styl jest bardzo meksykański. Ma meksykański styl boksu i meksykański styl MMA.

To mądry meksykański styl, on nie tylko walczy, on szuka wojen. Można to stwierdzić na podstawie tego, w jaki sposób podchodzi do gry. Ale oni nie walczyli z nikim takim jak ja, nie widzieli nikogo takiego jak ja. To ta sama retoryka, ale to nie jest tylko zwykła gadka, czy czytanie oświadczenia. Mówię to, bo to fakt.

Myślę, że z tych dwóch walk, on jest tym łatwiejszym zestawieniem, więc wolałbym najpierw uporać się z nim, a następnie zabrać się za Roberta.”


Israel Adesanya ma ambicje na pokonanie zarówno Gasteluma jak i Whittakera. Jeśli po drodze zdobędzie pas mistrza, to będzie dla niego miły bonus, ale z pewnością nie jest to jego priorytetem.

Israel Adesanya
„Powiedziałem to już wcześniej. Je**ć pas. Mam wy***ne na pas, to tylko drobiazg, który zbierasz po drodze. Kiedy będzie po wszystkim, przynajmniej będę mógł powiedzieć, że byłem tymczasowym mistrzem i mistrzem ze zunifikowanym tytułem. Wszystko to sprawia, że jest to po prostu dobra historia, więc nie jestem naprawdę zdenerwowany tym faktem. Tymczasowy, prawdziwy, tak, to tylko pas. To wygląda dobrze, dobrze wygląda na czarnej skórze, dlatego cały czas noszę złoto niczym sroka.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3540 Napisanych postów 22009 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 331677Konferencja prasowa przed UFC 236: Holloway vs Poirier 2

Dziś w nocy o północy czasu polskiego odbędzie się konferencja prasowa przed galą UFC 236, która odbędzie się 13 kwietnia w Atlancie, a jej walką wieczoru będzie pojedynek o tymczasowy tytuł wagi lekkiej między mistrzem wagi piórkowej Maxem Holloway’em a Dustinem Poirierem.

W co-main evencie zobaczymy natomiast pojedynek o tytuł tymczasowego mistrza wagi średniej o który zawalczą Kelvin Gastelum i Israel Adesanya.

Na konferencji obecni będą prezydent UFC Dana White oraz bohaterowie tych dwóch walk z karty głównej gali UFC 236.

Karta walk gali UFC 236: Holloway vs. Poirier 2:

Walka o tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej
155 lbs.: Max Holloway vs. Dustin Poirier

Walka o tytuł tymczasowego mistrza wagi średniej
185 lbs.: Kelvin Gastelum vs. Israel Adesanya

205 lbs.: Ovince Saint Preux vs. Nikita Krylov
205 lbs.: Eryk Anders vs. Khalil Rountree Jr.
135 lbs.: Montel Jackson vs. Andre Soukhamthath
125 lbs.: Wilson Reis vs. Alexandre Pantoja
135 lbs.: Boston Salmon vs. Khalid Taha
125 lbs.: Poliana Botelho vs. Lauren Mueller
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3540 Napisanych postów 22009 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 331677

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Konfrontacje twarzą w twarz przed UFC 236: Holloway vs Poirier

Na gali UFC 236 dojdzie do dwóch pojedynków o tytuły tymczasowego mistrza w kategoriach lekkiej i średniej. Podczas konferencji prasowej promującej tę galę, bohaterowie walk stanęli do konfrontacji twarzą w twarz.

W walce wieczoru o tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej powalczą mistrz wagi piórkowej Max Holloway (20-4 MMA, 16-4 UFC) i Dustin Poirier (24-5 MMA, 16-4 UFC) natomiast w co-main evencie Kelvin Gastelum (16-3 MMA, 10-3 UFC) i Israel Adesanya (15-0 MMA, 5-0 UFC) zmierzą się o tytuł tymczasowego mistrza wagi średniej.

Gala UFC 236 odbędzie się 13 kwietnia w State Farm Arena w Atlancie.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3540 Napisanych postów 22009 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 331677

Etzel Espinosa-USA TODAY Sports

Dana White chłodno o Tonym Fergusonie i jego decyzjach o odrzucaniu propozycji walk

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC Tony Ferguson znajduje się obecnie w trudnej pozycji, ponieważ nie wiadomo kiedy i z kim stoczy swoja kolejną walkę samemu odrzucając w ostatnim czasie dwie propozycje.

Prezydent UFC, Dana White, powiedział dziś podczas konferencji prasowej przed galą UFC 236, że zwycięzca pojedynku o tytuł tymczasowego mistrza pomiędzy Maxem Holloway’em (20-4 MMA, 16-4 UFC) a Dustinem Poirierem (24-5 MMA, 16-4 UFC) zawalczy w kolejnym pojedynku o tytuł niekwestionowanego mistrza. To sprawia, że przyszłość Tony’ego Fergusona (24-3 MMA, 14-1 UFC) jest wielką niewiadomą.

Dana White
"Mówię cały czas: kiedy pojawia się okazja, wykorzystaj ją. Nie wiem, gdzie ustawia Tony'ego.

Tony nie chciał walki. Walka z Poirierem była tą, którą chciałem aby stoczył. Nawet próbowaliśmy zestawić go z Hollowayem, ale on tego nie chciał. Nikogo nie można zmusić do walki."


Jeszcze do niedawna, zajmujący #1 miejsce w rankingu Ferguson był przez wszystkich w tym przez Dana White’a zestawiany jako kandydat numer jeden do pojedynku o tytuł z mistrzem Khabibem Nurmagomedovem (27-0 MMA, 11-0 UFC).

W krótkim czasie wszystko się zmieniło się, gdy White zaproponował Fergusonowi walkę o tymczasowy pas z Hollowayem, ale on tej walki nie przyjął. Z kolei konieczność zorganizowania walki o tymczasowy tytuł była wymuszona przez długą nieobecność Nurmagomedova, która ma potrwać do listopada.

White porównał Fergusona do innego byłego tymczasowego mistrza w wadze półśredniej Colby'ego Covingtona (14-1 MMA, 9-1 UFC), który według szefa UFC stracił pas właśnie dlatego, że odrzucił walkę z mistrzem Tyronem Woodley'em na gali UFC 228.

Dana White
"To kolejny doskonały przykład. Zaproponowano mu walkę, nie podjął walki i może wymyślić milion wymówek, dlaczego tego nie zrobił. Nie podjął walki. Byłeś tymczasowym mistrzem, byłeś następnym w kolejce do walki z Tyronem Woodley’em, zaproponowaliśmy Ci walkę w Dallas, czy gdzieś w Teksasie. On nie podjął walki, i to jest właśnie to.”


Dana White wskazał wzorową postawę innego zawodnika jako pozytywny przykład. Chodzi o Israela Adesanya, który na UFC 236 zawalczy o tytuł tymczasowego mistrza wagi średniej z Kelvinem Gastelumem, którą zestawiono po tym, jak mistrz Robert Whittaker został wyeliminowany z rywalizacji z powodu problemów zdrowotnych.

Dana White
"Po ostatniej walce Israela, powiedział, że jedzie na wakacje z rodziną. Zapłacił za te trzytygodniowe wakacje, aby pojechać z rodziną. Zadzwoniliśmy do niego i powiedzieliśmy, że zamierzamy zorganizować tę walkę. Chcesz wziąć tę walkę? Odpuścił wakacje, zostawił rodzinę...”


Israel Adesanya
„Pieniądze przepadły, ale niektóre rzeczy są ważniejsze od pieniędzy - przerwał Adesanya.”


Dana White
„Opuścił swoją rodzinę i wrócił na obóz treningowy. Jak bardzo chcesz zostać mistrzem? Chcesz dostać kolejną walkę o pas? Chłopaki, którzy siedzą dziś przy tym stole, chcą go, więc po co tu są."


Do tej pory Ferguson nie odniósł się bezpośrednio do odrzuconych przez siebie ofert, chociaż początku tego tygodnia rzucił wyzwanie byłemu podwójnemu mistrzowi Conorowi McGregorowi, który odrzucił jego propozycję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3540 Napisanych postów 22009 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 331677

allmaxnutrition.com

Max Holloway o swojej przyszłości w dywizjach piórkowej i lekkiej

Na gali UFC 236, która dobędzie się 13 kwietnia w Atlancie, mistrz wagi piórkowej Max Holloway stanie do pojedynku o tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej w którym zmierzy się z Dustinem Poirierem.

Biorąc pod uwagę, że Holloway zawsze sporo redukował swoją wagę przed pojedynkami, niektórzy fani zastanawiali się, czy przejście do kategorii lekkiej może być na stałe. Okazuje się, że Holloway planuje powrót do kategorii piórkowej szybciej niż się wszystkim wydaje - być może nawet jeszcze tego lata.

Max Holloway
"Po walce z Brianem Ortegą musiałem wziąć trochę czasu dla siebie i żeby móc pozałatwiać niektóre biznesowe sprawy, a następnie oni przyszli do mnie z tą walką w kwietniu. Nie mogłem pozwolić, aby prześlizgnęła się ona przez palce. Wszystko po kolei, najpierw dostałem walkę z Dustinem Poirierem, a potem będziemy rozmawiać z UFC. Myślę, że Frankie Edgar czy Jose Aldo nie zasługują na walkę z mistrzem, który nie chce się bronić przez rok. Po tym pojedynku mógłbym wrócić do kategorii piórkowej tego lata. To byłoby zabawne. Ale najpierw walka 13 kwietnia."


Jak widać Max Holloway nadal miał ambicje bronić swojego tytułu wagi piórkowej, ale wysłał również jasną wiadomość do mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova, że chce się z nim zmierzyć po zwycięstwie z Dustinem poirierem.

Max Holloway
"Khabib powiedział, że chce ze mną walczyć, ale chciał najpierw, żebym się sprawdził i udowodnił, że zasługuję na tę walkę. Dostałem Dustina. 13 kwietnia postanowiłem to udowodnić. Wyjdę do tej walki i udowodnię, że jestem godzien tego pojedynku , a kiedy on będzie gotowy do powrotu, ja również będę gotowy."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3540 Napisanych postów 22009 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 331677


Oficjalny plakat i karta walk gali UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC 236, która odbędzie się 13 kwietnia w State Farm Arena w Atlancie.

Na gali UFC 236 zobaczymy dwa pojedynki o tymczasowe pasy mistrzowskie. W walce wieczoru o tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej zmierzą się mistrz wagi piórkowej Max Holloway (20-3) i Dustin Poirier (24-5, 1 NC). Dla Maxa Hollowaya będzie to pojedynek w którym będzie chciał przedłużyć swoją serię zwycięstw do czternastu wygranych walk. W trzech ostatnich walkach pokonał przez TKO w czwartej rundzie Briana Ortegę i dwukrotnie również przez TKO w trzeciej rundzie byłego mistrza wagi piórkowej Jose Aldo. Z kolei Dustin Poirier po pojedynku z Eddie Alvarezem, który zakończył się jako nierozstrzygnięty, wygrał trzy walki w których pokonał byłego mistrza Anthony’ego Pettisa przez TKO w trzeciej rundzie, Justina Gaethje przez TKO w czwartej rundzie i również przez TKO w drugiej rundzie Eddiego Alvareza w starciu rewanżowym.

W co-main evencie o tymczasowy tytuł wagi średniej zmierzą się Kelvin Gastelum (15-3, 1 NC) i Israel Adesanya (16-0). Po przegranej przez poddanie trójkątem w trzeciej rundzie z Chrisem Weidmanem, Gastelum pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie byłego mistrza wagi średniej Michaela Bispinga i przez niejednogłośną decyzję Ronaldo Souzę. Dla niepokonanego Israela Adesanya będzie to okazja do dołożenia do rekordu kolejnego zwycięstwa. W ostatniej walce pokonał przez jednogłośną decyzję byłego mistrza Andersona Silvę, a wcześniej pokonał też Dereka Brunsona przez TKO w pierwszej rundzie i Brada Tavaresa przez jednogłośną decyzję.

UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

Data: 13.04.2019
Miejsce: State Farm Arena, Atlanta, Georgia – USA

Karta walk

Walka o tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej
155 lbs.: Max Holloway vs. Dustin Poirier

Walka o tytuł tymczasowego mistrza wagi średniej
185 lbs.: Kelvin Gastelum vs. Israel Adesanya

205 lbs.: Ovince Saint Preux vs. Nikita Krylov
205 lbs.: Eryk Anders vs. Khalil Rountree Jr.
135 lbs.: Montel Jackson vs. Andre Soukhamthath
125 lbs.: Wilson Reis vs. Alexandre Pantoja
135 lbs.: Boston Salmon vs. Khalid Taha
125 lbs.: Poliana Botelho vs. Lauren Mueller
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 449 Napisanych postów 2583 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34961
Israel w chuy wyzszy od Gasteluma, ciekawe jak Kevin poradzi sobie z jego zasiegiem

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2923 Napisanych postów 21430 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 202025
Widziałem duży potencjał w Kelvinie, ale ostatnio coraz bardziej w niego wątpię. Myślałem, że wygra z Weidmanem, ale zawiódł.
Miał szybkie ręce i tą eksplozywność, ale jego miejsce jest raczej w WW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3259 Napisanych postów 13342 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 143809
Bardzo kibicuje Kelvinowi niezaleznie z kim walczy. Lubie go i jego styl. Ciekawy match up, okaze sie na ile Israel faktycznie jest dobry, no i czy Gastelum poradzi sobie z jego zasiegiem

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bellator 221 - Chandler vs Freire i Lima vs Page

nutloveb