SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 229: Nurmagomedov vs McGregor - wyniki i dyskusja

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97963

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2015 Napisanych postów 16454 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 87176
Smutne jaką władzę mają te żałosne komisje sportowe. Co do tego albo np. panujących w walce zasad

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3088 Napisanych postów 19070 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318720

Getty Images

Dillon Danis i Zubaira Tukhugov również zostaną ukarani za udział w bójce podczas gali UFC 229

Dillon Danis i Zubaira Tukhugov oraz kilka innych osób poniosą konsekwencję udziału w bójce do której doszło między teamami Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora podczas gali UFC 229.

Gala UFC 229 odbyła się w zeszłym miesiącu w T-Mobile Arena w Las Vegas. W głównej walce wieczoru o pas wagi lekkiej zmierzyli się mistrz Khabib Nurmagomedov i były mistrz wag piórkowej i lekkiej Conor McGregor. Nurmagomedov wygrał walkę przez poddanie w czwartej rundzie. Tuż po zakończonej walce, sprowokowany przez przeciwny obóz Nurmagomedov przeskoczył przez klatkę i zaatakował Dillona Danisa rozpoczynając bójkę między członkami zespołów. Jak pokazały nagrania z tego zajścia, wina nie leży tylko po stronie obozu Dagestańczyka.

Menedżer Nurmagomedova, Ali Abdelaziz twierdzi, że to Dillon Danis zainicjował awanturę, rzucając w stronę Khabiba kilka niewybrednych słów. NSAC przejrzała materiały z tego zajścia i 14 listopada odbędzie się rozprawa podczas której zostanie podjęta decyzja o przedłużeniu zawieszenia dla osób zamieszanych w bójkę.

Jeśli chodzi o Zubairę Tukhugova, był on jednym z członków obozu Nurmagomedova, który wdał się w bójkę z McGregorem. Podczas gdy początkowo uważano, że to Tukhugov i Abubakar Nurmagomedov zaatakowali McGregora, to Esedulla Emiragaev miał zaatakować Irlandczyka od tyłu. Zarówno Dillon Danis, Zubaira Tukhugov, Abubakar Nurmagomedov, Esedulla Emiragaev i Rizvan Magomedov mogą otrzymać przedłużenie tymczasowego zawieszenia.

W przyszłym miesiącu odbędzie się również druga rozprawa w sprawie potencjalnych kolejnych kar dla McGregora i Nurmagomedova. Po pierwszej rozprawie NSAC wstrzymała połowę z 2 milionów dolarów za walkę na UFC 229.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3088 Napisanych postów 19070 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318720

aol.com

Khabib Nurmagomedov nie jest zadowolony z tego, jak zakończyła się walka z Conorem McGregorem

Po zwycięskiej walce z Conorem McGregorem o tytuł wagi lekkiej na gali UFC 229, Khabib Nurmagomedov oznajmił, że nie czuje satysfakcji z tego, jak zakończył się pojedynek.

W jednej z największych i najbardziej oczekiwanych walk w historii UFC, Nurmagomedov obronił tytuł mistrza wagi lekkiej pokonując McGregora przez poddanie w czwartej rundzie, ale właśnie ta końcówka pojedynku najbardziej rozczarowała Rosjanina.

Khabib Nurmagomedov
„Kiedy odklepał, byłem rozczarowany. Pozwólcie mi wyjaśnić dlaczego, bo kiedy masz godnego przeciwnika, to jest naprawdę miło. Dobrze jest walczyć z takim przeciwnikiem.

Miał tyle tysięcy ludzi za sobą, którzy przylecieli i przyszli, aby go wesprzeć. Nie powinieneś odklepywać. Powinieneś walczyć do końca.”


Wraz z całym hype’em otaczającym ten pojedynek i animozjom jemu towarzyszącym oraz bójce, która wybuchła po walce, Khabib wyobrażał sobie, że zyska więcej satysfakcji z walki. Zauważył również, że wszystkie gadki McGregora nagle się skończyły, gdy obydwaj zostali zamknięci w klatce.

Khabib Nurmagomedov
„Po tak wielu przygotowaniach myślę, że to było niegodne zakończenie. Powinno być jakieś zamknięcie. Czułem tego rodzaju frustrację.

Rozmawiałem w normalny sposób, widzieliście to. On, nie wiem, może zapomniał języka w gębie, bo nie mówił zbyt wiele. Nie odpowiedział. Nie chciał rozmawiać i nie chciał iść na kompromis.

Rozmawiałem z nim i, no cóż, powiedział „to tylko biznes”, ale nie widziałem go po walce.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 898 Napisanych postów 4843 Wiek 50 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 174657
"Miał tyle tysięcy ludzi za sobą, którzy przylecieli i przyszli, aby go wesprzeć. Nie powinieneś odklepywać. Powinieneś walczyć do końca."
Może Khabib powinien odpuścić to duszenie Wtedy walczyliby dalej, do końca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2299 Napisanych postów 16782 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180660
eee... prowo pod rewanż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3088 Napisanych postów 19070 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318720


Dana White o trzech potencjalnych opcjach na walkę dla Khabiba Nurmagomedova

Było wiele spekulacji na temat tego, co czeka mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova po jego zwycięskiej walce z Conorem McGregorem na gali UFC 229 i prezydent organizacji Dana White przedstawił bardzo ogólny zarys tego z kim Rosjanin może się zmierzyć w kolejnej walce.

Od czasu obronienia tytułu przez Khabiba, dowiedzieliśmy się, że Nurmagomedov ma w planach pojedynek bokserski z Floydem Mayweatherem, a nawet walkę z byłym mistrzem wagi półśredniej i średniej Georgesem St-Pierre.

Jednak żadna z tych walk nie będzie miała prawa się urzeczywistnić, dopóki 10 grudnia Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) nie wyda wyroku dla Nurmagomedova za bójkę między nim i jego teamem, a teamem McGregora po ich walce.

Mimo to, Dana White nadal uważała, że Nurmagomedov miał wyjątkowo dobry rok i podzielił się możliwymi kolejnymi opcjami pojedynków dla mistrza.

Dana White
"Myślę, że musicie przyjrzeć się walce Conor McGregor-Khabib Nurmagomedov. Ona pobiła rekordy, niesamowita walka, Khabib wygrał, co ustawia możliwe pojedynki z Tonym Fergusonem, Dustinem Poirierem i rewanż z Conorem. Jak powiedziałem, w każdej dywizji mogę zorganizować dwie lub trzy różne rzeczy, które są zabawne i ekscytujące zarówno na koniec tego lub przyszłego roku.

Nie wiem, czy dojdzie do natychmiastowego rewanżu, ponieważ musimy zobaczyć, co zdecyduje Komisja Sportowa Stanu Nevada w grudniu, kiedy odbędzie się rozprawa. Więc nawet o tym nie myślę, myślę o możliwościach w przyszłości, ale teraz, nawet nie warto o tym myśleć, dopóki nie dowiemy się, co wydarzy się w Nevadzie."


Niedawno pojawiły się informacje dotyczące tego, że zarówno Tony Ferguson jak i Dustin Poirier rozważają swoje kolejne pojedynki, a biorąc pod uwagę czas, w jakim obydwaj się na to decydują, sprawia, że można myśleć, że może dojść do walki między nimi w formie eliminatora do walki o pas.

Co do Conora McGregora, to walka rewanżowa z Khabibem Nurmagomedovem wydaje się być najbardziej "biznesowo logiczną" opcją, mimo że Irlandczyk został wyraźnie pokonany przez Rosjanina. Gdyby jednak miało dojść do tej walki, to raczej nie powinniśmy się jej spodziewać w pierwszej połowie przyszłego roku pod warunkiem, że nie wyniknie nic, co mogłoby tę walkę opóźnić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3088 Napisanych postów 19070 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318720

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Odroczono rozprawę Conora McGregora z NSAC i prawdopodobnie to samo będzie ze sprawą Khabiba Nurmagomedova

Conor McGregor otrzymał odroczenie od Komisji Sportowej Stanu Nevada (NSAC) w sprawie bójki do której doszło podczas gali UFC 229. Bardzo prawdopodobne, że Khabib Nurmagomedov również dostanie odroczenie.

Serwis MMAFighting.com poinformował, że McGregor nie stawi się na przesłuchaniu dyscyplinarnym w poniedziałek 10 grudnia i ewentualne sankcje wobec niego nie będą omawiane. Nie wiadomo, kiedy jego sprawa zostanie rozpatrzona, ale odraczanie podobnych spraw jest powszechną praktyką. McGregor musi jednak rozwiązać tę sprawę, zanim będzie mógł wrócić do Oktagonu.

Irlandczykowi grozi kara zawieszenia i grzywna za udział w bójce w Las Vegas po przegranej walce z Khabibem Nurmagomedovem. Jeśli chodzi o Khabiba, jego rozprawa w poniedziałek jest aktualna jednak raport sugeruje, że mistrz wagi lekkiej również nie weźmie udziału w przesłuchaniu i prawdopodobne jest odroczenie także jego rozprawy.

Komisja wstrzymała podczas pierwszej rozprawy połowę z 2 milionów dolarów z wypłaty Orła za wygraną walkę z McGregorem na gali UFC 229. Po walce, Khabib przeskoczył przez klatkę i zaatakował Dillona Danisa z teamu McGregora rozpoczynając bójkę między dwoma zespołami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3088 Napisanych postów 19070 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318720
Rozprawa Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora przez NSAC została przełożona na przyszły rok

Niestety, w najbliższym czasie nie dowiemy się jakie kary nałoży NSAC na Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora za bójkę do której doszło między ich teamami na gali UFC 229.

Khabib Nurmagomedov miał pojawić się wczoraj na rozprawie NSAC, ale przyznano mu odroczenie, co oznacza, że nie otrzyma kary do przyszłego roku przynajmniej do 26 stycznia. Informację tę podał serwis MMAFighting.com, który rozmawiał z dyrektorem NSAC Bobem Bennettem.

Według Bennetta, zespół Nurmagomedova poprosił o odroczenie,jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie przed planowanym przesłuchaniem w poniedziałek 10 grudnia. McGregor również niedawno otrzymał takie samo odroczenie.

Następna rozprawa NSAC zaplanowana jest na 29 stycznia.Według Bennetta, jest prawdopodobne, że zarówno Khabib Nurmagomedov jak i Conor McGregor usłyszą decyzję w tym samym dniu.

Choć w tym momencie nic nie jest pewne, a porozumienia ugodowe są nadal możliwe w przypadku obu zawodników, prawdopodobne jest, że obie strony zostaną ukarane znacznymi grzywnami i zawieszeniami, co spowoduje,że którykolwiek z nich nie zawalczy w najbliższym czasie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3088 Napisanych postów 19070 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318720

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Khabib Nurmagomedov i Conor McGregor doszli do porozumienia w sprawie zajść na gali UFC 229

Czołowi lekcy nie będą obecni na jutrzejszym przesłuchaniu.

Jak informowaliśmy wcześniej, na 29 stycznia zaplanowano przesłuchanie m.in. Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora przed Komisją Sportową stanu Nevada w sprawie bójki jaka miała miejsce tuż po zakończeniu walki lekkich na UFC 229.

Las Vegas Review-Journal poinformował, że na dzień przed przesłuchaniem zawodnicy zawarli ugodę. Jej warunki nie są obecnie znane, zostaną zaprezentowane na dzisiejszym przesłuchaniu a następnie poddane głosowaniu przed pięcioosobowy skład Komisji. Porozumienie dotyczy również innych zawodników, Abubakara Nurmagomedova i Zubairy Tukhugova, którzy też nie pojawią się na przesłuchaniu.

Komisja Sportowa nadal wstrzymuje połowę z 2-milionowej wypłaty Rosjanina za walkę.

Nurmagomedov i McGregor mogą zostać ukarani za walkę, która miała miejsce tuż po zakończonej walce na UFC 229, wówczas Khabib wyskoczył z klatki i skierował się w stronę osób z narożnika rywala. W tym czasie w klatce Conor zaatakował Abubakara Nurmagomedova, któremu z pomocą pospieszył m.in. Zubaira Tukhugov.

Pomimo nieobecności aktorów z wagi z lekkiej przesłuchanie zapowiada się interesująco ze względu na obecność Jona Jonesa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3088 Napisanych postów 19070 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318720

Stephen McCarthy/Sportsfile via Getty Images

Conor McGregor i Khabib Nurmagomedov poznali wyrok NSAC

Podczas dzisiejszej rozprawy przed Komisją Sportową Stanu Nevada (NSAC), były mistrz wagi piórkowej i lekkiej Conor McGregor oraz aktualny mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov poznali wyrok dotyczący bójki między ich teamami do której doszło po ich walce na gali UFC 229, która odbyła się w październiku ubiegłego roku.

Jak już informowaliśmy, obydwaj zawodnicy poszli na ugodę, która została zaakceptowana przez NSAC.

Conor McGregor został zawieszony na sześć miesięcy i ukarany grzywną w wysokości $50,000 dolarów. Ponieważ wyrok zawieszenia ma moc wsteczną i jest liczony od 6 października, Irlandczyk będzie mógł wrócić do rywalizacji najwcześniej 6 kwietnia tego roku. W związku z ugodą i ustaleniem zadowalających obydwie strony warunków zawieszenia, wyrok McGregora został przegłosowany stosunkiem głosów 4-1.

Ponadto, Komisja narzuciła na McGregora obowiązek ograniczenia trash talku i innych agresywnych i wulgarnych wypowiedzi oraz wstrzymania się przed podejmowaniem kontrowersyjnych działań w przyszłości.

Oprócz tego, Przewodniczący NSAC Anthony Marnell wyraził również swoje niezadowolenie z tego, w jaki sposób UFC promowała działania McGregora w związku z jego atakiem na autobus z zawodnikami przed galą UFC 223 w kwietniu 2018 roku.

Co do mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova, to został on zawieszony na dziewięć miesięcy i ukarany grzywną w wysokości $500,000 dolarów. Oznacza to, że Rosjanin mógłby wrócić do Oktagonu najwcześniej 6 lipca. Co ważne, jego zawieszenie może zostać zredukowane do sześciu miesięcy, jeśli weźmie on udział w kampanii przeciwko przemocy w Nevadzie.

Klubowi koledzy Nurmagomedovaa, Abubakar Nurmagomedov i Zubaira Tukhugov również zostali zawieszeni. Obydwaj mężczyźni zostali zawieszeni na rok z mocą wsteczną do 6 października tego roku i każdy z nich musi zapłacić grzywnę w wysokości $25,000 dolarów.

Nurmagomedov natychmiast skomentował wyrok NSAC na swoim Twitterze i wyraźnie widać, że nie jest zachwycony tym, że został potraktowany bardziej surowo od swojego niedawnego rywala McGregora:

Khabib Nurmagomedov
politics forever

https://twitter.com/TeamKhabib/status/1090304818839805952
https://twitter.com/RM__OS/status/1090305486510047234 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Fitmeal