SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 228: Tyron Woodley vs Darren Till

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14261

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Może nie wyjaśniłem klarownie. Podejście atletyczne to takie które, polega na wygraniu walki przede wszystkim - nawet kosztem efektowności.

Liczy się zaimplementowanie najlepszej możliwej taktyki, nawet jeśli ona jest nudna (vide walka z Thompsonem i Maią).

I to samo podejście w stosunku do całej kariery. Nie bierzesz np walk na ostatnią chwilę - czyli jeżeli przygotowywałeś się pod Tilla kilkanascie tygodni, to jak Till wypadnie to nie bierzesz walki z Usmanem - za duże ryzyko.

Chcę przypomnieś że Usman się przygotowywał jakby Till/Woodley wypadł z walki - nawet wagę zrobił, a Woodley powiedział "Albo Till, albo w ogóle walki nie będzie". I to jest podejście o którym mówię. Conor by w życiu tak nie powiedział. Jednak szanuję oba podejścia, bo tak jak pisałem, kazdy jest inny i musi trzymać się tego co działa na niego najlepiej.

A większość osób wiesza psy na Woodleyu za te słowa - a z logicznego punktu widzenia bardzo dobrze mówi. Skoro tyrał pod wyjątkowo specyficznego przecwinika tyle czasu i nagle ma wejść Usman, który jest największym przeciwieństwem Tilla jaki możesz znaleźć w półśredniej - to yebać to. Choć nie jest to podejście fightera, tylko atlety. Nie wiem czy zrozumiale piszę
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Obejrzyjcie sobie co ten Zabit wyczynił

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dremor
Chcę przypomnieś że Usman się przygotowywał jakby Till/Woodley wypadł z walki - nawet wagę zrobił, a Woodley powiedział "Albo Till, albo w ogóle walki nie będzie". I to jest podejście o którym mówię. Conor by w życiu tak nie powiedział...
I widzieliśmy jak był przygotowany na walkę z RDA a wziął walkę z Nate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Muszę przyznać, że Woodley to faktycznie niezły kocur, potrafi się dostosować pod zupełnie różnych rywali. Trochę mnie drażnił swoim wcześniejszym marudzeniem, ale w walce jest kapitalny. Szczerze mówiąc myślałem, że w tej walce będą duże szanse na zmianę mistrza bo Till sprawiał bardzo dobre wrażenie.

Szkoda Kowalkiewicz, ale tak jak większość się spodziewała, Andrade pójdzie jak czołg i tak zrobiła. W ostatniej akcji Karolina rzuciła się z ciosami z głową popchniętą do przodu i opuszczoną nadziewając się na cios, wielki błąd w walce z kimś takim jak Andrade.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 218 Napisanych postów 1049 Wiek 5 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 169829
Agares25

Jessica Andrade - Karolina Kowalkiewicz
Jessica jak czołg wjechała w Karolinę. Karolina lubi półdystans i klincz, ale tam Andrade jest zabójcza, te sierpy, haki. Karolina niestety, ale Gadelhi/Andrade/JJ/Suarez nie przejdzie. Zobaczymy jak Andrade sobie poradzi z kimś kto dobrze walczy na dystans i kimś kto dobrze kontroluje dystans i ma dobrą pracę na nogach z JJ już umoczyła, więc zobaczymy jak będzie w walce z Rose. Ale tu Andrade ma szansę, bo JJ ma jedno z najlepszych TDD. A Rose dawno nie walczyła z kimś z mocnymi zapasami. Esparza dawno temu ją obalała. Jeśli Rose nie poprawiła znacząco TDD Andrade może ją ubić.



joł. koniecznie teraz Andrade z Rose. Żał mi Karolinki tak w dynię dostać a to fajna dziunia. Raczej masz rację, że Karolina nie ma skilla na mistrza dywizji. Współwłaścicielka klubu to już będzie siedzieć w tej Łodzi i pewnie nic nie zmieni i skill już zostanie ten sam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
KK bardzo szkoda:(

Niestety, taki ma styl - lubi się bić i raczej nic tego nie zmieni.

A Till zayebisty gościu - fajne podejście ma po przegranej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dana White: Colby Covington dostanie walkę o pas, Kamaru Usman jako zawodnik rezerwowy

Wygląda na to, że mamy już pewność, co do kolejnej walki o pas w której z mistrzem wagi półśredniej Tyronem Woodley’em zmierzy się Colby Covington.

Prezydent organizacji UFC Dana White rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące tego, kto będzie kolejnym pretendentem do tytułu wagi 170 funtów. Oprócz Covingtona, zawodnikiem, który był brany pod uwagę jako potencjalny pretendent do tytułu jest Kamaru Usman, ale wszystko wskazuje na to, że będzie on musiał poczekać na swoją kolej o ile Woodley i Covington nie wypadną z walki. Szef UFC stwierdził bowiem, że Usman może być po raz drugi zawodnikiem rezerwowym, tak jak było przy okazji minionej gali UFC 228 i pojedynku między Tyronem Woodley’em i Darrenem Tillem. Więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i dobrze. Kamaru Usman powinien dostać po Colbym walkę o pas i walka Usman vs Woodley/Covington może być ciekawa.

Tatiana Suarez mówi, że jak nie dostanie walki o pas to chętnie zawalczyłaby z Karoliną. Szkoda, że nie wyzwała Joanny do walki..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Jak Karola dostanie walkę z Suarez, to też czarno widzę tę walkę. Zapasu Tatiany są super i jak obali Karolinę, to może być szybko po walce.

Wiadomo, że teraz najlepiej jakby była walka Woodley vs Covington o pas, ale jestem bardzo ciekawy jak poradziłby sobie w takiej walce Usman.


Cooper Neill/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Darren Till o swojej porażce z Tyronem Woodley’em na gali UFC 228: Wciąż jestem najlepszy, wiem o tym

Darren Till zmierzył się w miniony weekend na gali UFC 228 z Tyronem Woodley’em w walce o pas wagi półśredniej, ale przegrał ją przez poddanie w drugiej rundzie. Anglik skomentował tę walkę i oświadczył, że wróci silniejszy.

Darren Till doznał pierwszej porażki w swojej karierze MMA, ale pomimo tej pierwszej przegranej „The Gorilla” jest bardzo zdeterminowany, by stać się jeszcze lepszym i w przyszłości najlepszym zawodnikiem w historii. W rozmowie z mediami po walce, Brytyjczyk zapewnił, że nadal będzie dążył do tego, aby być najlepszym zawodnikiem w historii – pomimo tego, jak bardzo bolesna jest ta pierwsza porażka. Więcej


Ronald Martinez/Getty Images

Diego Sanchez drugim zawodnikiem w historii UFC, który przyjął najwięcej ciosów w głowę

Diego Sanchez nie zamierza jeszcze kończyć zawodowej kariery, a wygrana z Craig’em White’em na gali UFC 228 jest kolejnym ważnym krokiem w dalszej karierze weterana UFC.

Diego Sanchez (27-11 MMA, 16-11 UFC) pokonał Craiga White’a (14-8 MMA, 0-1 UFC) przez jednogłośną decyzję w walce w kategorii półśredniej i jets to cenne zwycięstwo po dwóch porażkach z Al’em Iaquinta i Mattem Brownem. Sanchez to prawdziwy weteran organizacji UFC, który rywalizuje w niej od 2005 roku. Swoją pierwszą walkę pod banderą UFC Sanchez stoczył w gali finałowej pierwszej serii The Ultimate Fighter. Jego rywalem był wówczas Kenny Florian, którego Sanchez pokonał przez TKO w pierwszej rundzie. Więcej


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2018-09-10 23:08:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

FOXSports.com

Po pokonaniu Cody'ego Stamanna na UFC 228, Aljamain Sterling rzuca wyzwanie Dominickowi Cruzowi

Aljamain Sterling popisał się efektownym zwycięstwem przez poddanie w drugiej rundzie w walce z Codym Stamannem na gali UFC 228 i teraz chce się zmierzyć z byłym mistrzem wagi koguciej DOminickiem Cruzem.

Aljamain Sterling (16-3) ma za sobą drugą wygraną walkę po porażce przez nokaut kolanem w pierwszej rundzie w starciu z Marlonem Moraesem.

Aljamain Sterling
"Powiedzmy, że Cody nie był dziś wieczorem tak elastyczny jak Renan Barao. Usłyszałem, jak strzeliło mu kolano i pomyślałem, że będzie w stanie z tym walczyć. Wiem, co to jest, kiedy puszcza ci więzadło, to LCL, a może to być nawet PCL lub ACL. Kto wie? To tylko jedno z tych dziwacznych poddań. To dźwignia na kolano."


Po tym imponującym zwycięstwie, Aljamain Sterling jest teraz gotowy do podjęcia kolejnego dużego wyzwania, które może go wynieść na wyższe miejsce w rankingu dywizji koguciej. Zdaniem Sterlinga, walka z byłym mistrzem Dominickem Cruz byłaby świetną okazją, by to zrobić.

Aljamain Sterling
"W idealnej sytuacji, Dominick Cruz dostaje jako następną walkę pojedynek ze mną. Pokonuję go, przedstawiam się jako następny w kolejce po pas i myślę, że mam wszystko czego potrzeba, aby zostać mistrzem. Naprawdę. Mogę walczyć w stójce z kimkolwiek, myślę, że jestem bardzo trudny do trafienia, widzisz różnicę zadawania ciosów w ataku i obronie, a ja jestem dodatkowo koszmarem dla innych w parterze. Jeśli trafię sierpami i jeśli wejdę ci za plecy, atakuję poddaniem za poddaniem. Więc bez względu na to, czy walczę z pleców czy z góry, sam sobie wybierz wybierz."


Podczas gdy Aljamain Sterling chce walczyć z Dominikiem Cruzem, wiemy, że Cruz chce stoczyć walkę o pas z mistrzem T.J'em Dillashaw. Trudno w tym momencie stwierdzić, czy były mistrz będzie chciał rywalizować w jakiejkolwiek innej walce.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sporty walki + siłownia, ile razy w tygodniu?

Następny temat

UFC 229: Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor

WHEY premium