SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 191 - Johnson vs. Dodson 2 - wyniki i dyskusja po gali

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
Homster
Agares25
Wiem, że Paige jest ładna i się Amerykanie cieszą jak wygrywa, ale to jest sport i powinni robić bardziej wyrównane pojedynki, a nie jakąś laskę 15 lat od niej starsza z dołu dywizji.


ja też się cieszę, gdy Paige wygrywa obstawiam, że będzie drugą po Gadelhi do walki o pas.


Prędzej Tecia Torres może zostać pretendentką jak wygra z Waterson. Zwłaszcza, że ma na koncie już PVZ i Namajunas
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Walka wieczoru:

125 lbs: Demetrious Johnson pok. John Dodsona przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 50-45).

Niestety, Dodson chciał wypaść inaczej kondycyjnie w tej walce, ale przez to nie wygrał ani jednej rundy. Faktycznie, nie pływał w 4 i 5 , ale co z tego? Niemniej pretensji mieć nie można, musiał coś zmienić, jeno się nie udało plus fakt że MM jest mistrzem wyciągania wniosków.

Główna karta:

265 lbs: Andrei Arlovski pok. Franka Mira przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27). - Szczerze mówiąc, nie rozumiem skąd spina o wynik. Ja byłem pewien, że wygra Arlovski, choć Mir pokazał się z dobrej strony- widać że to nie ten sam Mir, który się poddaje po przyjęciu ciosu no i zaczął wierzyć w swoją siłę, bo walcząc z Lesnarem i Carwinem stracił na dłuuuuuuuuuuuuuuugi czas świadomość, że koniec końców siłowo nie jest zły Mi tam walka się podobała, chyba troszeczkę kibicowałem Mirowi, ale to Andrzej ma większe szansę z topem.
205 lbs: Anthony Johnson pok. Jimiego Manuwę przez TKO (uderzenia w parterze), 0:28, runda 2. - Johnson minimalnie wygazowany, ale zabójca totalny. Po ważeniu myślałem żę Manuwa może zaskoczyć, bo miał przewagę warunków, której sie nie spodziewałem, ale jednak to były tylko pozory.
205 lbs: Corey Anderson pok. Jana Błachowicza przez jednogłośną decyzję (30-25, 30-25, 29-26). Nigdy nie byłem fanem Janka, ale dalej twierdzę, że może coś zwojować Miał walczyć z AJ, i mentalnie chyba w ogóle nie był nastawiony na takie szalone tempo. Trzeba przyznać panu gino, że jak na LHW ma zabójczą szybkość, ale przede wszystkim utrzymuje ją przez 3 rundy. Nie wiem, czy w lhw widziałem kiedyś tak ruchliwego fightera. Widać potencjał w Janku- pierwsza runda nie była zła- ale trafił na cardio potwora, myślał że spokojnie będzie rozgrywał rundę za rundą, a tu nawałnica ciosów 24/7. Ok, dużo winy Janka, bo chvjowe cardio itp, ale imo świetny występ Andersona- z taką mobilnością może dużo zdziałać. Zawsze był szybki, ale tym razem przebił samego siebie.
115 lbs: Paige VanZant pok. Alex Chambers przez poddanie (balacha), 1:01, runda 3. PVZ zbiera dużo, ale jej młodość jest ogromnym atutem- poza tym ma atletyczność, której kobitkom często brak. Z JJ nie ma szans ze względu na warunki i stójkę, z Gadehlą, Aguilar a nawet Esparzą też jej nie widzę, ale ma czas- w chvj czasu.

Karta wstępna:

155 lbs: Ross Pearson pok. Paula Feldera przez niejednogłośną decyzję (28-29, 30-27, 29-28). - Felder druga przegrana, po fajnej walce, ale co zrobisz Pearson był minimalnie lepszy, choć to powinien być remis i chvj
135 lbs: John Lineker pok. Francisco Riverę przez poddanie (gilotyna), 2:08, runda 1. - pierwszy raz widziałem wojnę na luje ogłuszacze rodem z hw, tylko w BW więc dwa razy szybciej- śmieszny widok


Ogólnie gala na plus, to co zauważyłem że każdy bez wyjątku jakby trochę mniej nabity i dzikowaty- nawet Johnson i Manuwa



Zmieniony przez - Dremor w dniu 2015-09-06 12:34:26
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 6072 Wiek 4 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70684
Janek z AJ tak by się nie zmachał.. Rumble skasowałby go w pierwszej rundzie, takie są fakty na dzień dzisiejszy.


Zmieniony przez - Toomek4 w dniu 2015-09-06 12:44:37
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
Dremor też to zauważyłem :) I manuwa i aj i nawet Dj, wszyscy zeszli z soku ewidentnie

a anderson to za dzieciaka chyba sie metanabolu najadl za duzo


Zmieniony przez - Strecho w dniu 2015-09-06 12:50:51
3

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
No ja nie wiem czemu typ operacji nie chce zrobić. Chyba że się boi że po kolejnym cyklu znowu mu wyskoczy, albo nie chcę treningów przerywać. Ja bym się wstydził przed publiką z tak paskudnym gino walczyć. Nie mógłbym myśleć o niczym innym lol:D
9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 341 Napisanych postów 3218 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24990
Pamiętam jak dziś, jak mówiłem, że Janek w UFC to tylko baty będzie zbierał. Uciszył mnie swoim pierwszym występem, więc już siedziałem cicho, a w sumie niepotrzebnie. Nadal twierdzę, że jest za słaby na UFC. Jakiego miał farta, że odwołali jego walkę z Rumble. Patrząc na to co AJ zrobił z Manuwą to Janek dostałby KO w I rundzie...

PVZ zaliczyła świetny występ. Jej ciągła presja robi wrażenie, ale z JJ na ten moment jej nie widzę. W ogóle ta walka to był mismatch... Myślę, że jeszcze 1 walkę powinna stoczyć, a potem walka o pas. W końcu ile można ją chronić. JJ po najbliższej walce powinna zawalczyć z Gadelhą, a potem właśnie z PVZ.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Dla mnie nie jest źle z Jankiem, problem tkwi w cardio , a na dobitkę trafił na cardio maszynę. Wg mnie taki Krylov bezproblemowo w jego zasięgu;)
9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
ale ch**owa decyzja z walki Riggs vs Stallings! Stallings miał dobry początek, uszkodził oko Riggsowi, ale za to ten potem z góry zadał świetne łokcie. Fakt nielegalny upkick, ale nie w oko i Riggs już nie widział = koniec walki. Jakby to ode mnie zależało to raczej dałbym NC, bo jednak walka została przerwana przez faul Stallingsa, ale lepiej jakby to Stallings miał wygrać niż Riggs - powinni mieć rewanż.

omg Rivera vs Lineker co za dzikie wymiany Lineker ma szczene z tytanu i zdziwiłem się, że gilotyną to skończył, gość jest mały, ale szczena, szybkość i siła uderzenia rewelacyjna. Do tego jest młody, dobrze, że w tym wieku nie niszczy organizmu już więcej robieniem 125. Ma potencjał w tej wadze.

nie doceniłem Pearsona, naprawdę świetny występ w jego wykonaniu, Felder też nieźle, ale po swojemu, gość po prostu wg mnie jest za bardzo przewidywalny w swoich nieprzewidywalnych atakach. Powinien więcej boksu dorzucić zwłaszcza kombinacji do swoich ataków. Każdego nie pojedzie przecież jakimś spinning shit albo kolanem czy coś, Pearson ma dobrą stójkę, ale Felder to bardzo ciekawy zawodnik, pare fajnych obrotówek w korpus wykonał.

Chambers to słaba fighterka, nie oszukujmy się, ponadto taka różnica wieku, że mogła by być matką PVZ PVZ dobrze wywiera presję, w klinczu całkiem całkiem sobie radziła, dobra jest z góry i widać w parterze coraz lepsza, bardzo płynne przejście do balachy
PVZ sama mówi, że ma czas, zdaje sobie sprawę, że nie jest na poziomie Aśki czy Gadelhi. Z Randą Markos bym ją zobaczył teraz.

Scenariusz walki Corey vs Janek przewidziałem. Janek niebezpieczny tylko w 1 rundzie, Corey się nie dał, użył zapasów i zdominował grubo Janka, który cardio się nie popisał. Wiele osób tu stawiało na Janka, bo po prostu zmienili mu rywala z Rumble na Andersona, którego mało tu osób kojarzy, że niby noname i Janek da rady. Corey wygrał TUFa, to dobry, młody fighter, robiący postępy, świetne warunki fizyczny i stylistycznie był niewygodny.
Jednak hejty na Janka są dla mnie niezrozumiałe, dla mnie było jasne, że on nawet do top 5 się nigdy nie wbije ba nawet do top 10 tak słabej dywizji jak 205. Jednak gość próbuje, nie jak Mamed w KSW siedzi, walczy z najlepszymi. Czyli Błachowicz ma 1 wygraną w bdb stylu z Latifim, przegrana przez decyzje z Manuwą i przez lekki gwałt z Andersonem imo dostanie ostatnią szansę i jestem całkiem pewny tego

Rumble co za moc Manuwa nawet nawet sobie w tej 1 rundzie radził, którą przegrał. Rumble tak jak myślałem zdobył obalenia i to jakie dynamiczne, po 2 obaleniu to mógł samym obaleniem go znokautować xD a ten prawy sierp na końcu miazga, oczy Manuwy, jedno oko na Maroko drugie oko na Kaukaz i koniec

Mir vs Arlovski - nie najlepsza walka, punktowałem 29-28 dla Arlovskiego (2 runda dla Mira) wgl wyrównana walka, wg mnie w 3 rundzie to Mir wytrącił go bardziej z równowagi niż zamroczył i posadził na glebe. Poza tym świetna końcówka AA. Arlovski spore problemy z timingiem, podobnie jak z Schaubem to wszystko wyglądało z tym, że to Schaub głównie wtedy prawe sierpy sygnalizował JAK TO SCHAUB Mir i tak ma plusa u mnie, bo nie spodziewałem się, że obali Arlovskiego a raz to zrobił jednak defensywnie AA po mistrzowsku, przykleił się gardą nogami i rękami i czekał aż Big John podniesie walkę.

DJ bezbłędny występ!!! Dodson jak zwykle rewelacyjny TDD, ale Johnson go boksersko rozj**ał, rewelacyjne poruszanie, szybkość, ten prawy krzyżowy, presja, fajna praca w klinczu i wygrał j**any wszystkie 5 rund z Dodsonem tym razem! Gość jest póki co imo nie do pokonania w tej wadze!
Jest tak Benavidez vs Bagautinov i Formiga vs Cejudo. Imo następny powinien być wygrany tej 2 walki, ale wg mnie zarówno Formiga jak i Cejudo dostaną lanie w stójce, Bagautinov jak wygra to wg mnie wciąż na rewanż nie zasługuje a Benavideza bym zobaczył jeszcze raz z DJem, 1 walka była bardzo wyrównana, 2 walka szybkie KO i dlatego zobaczyłbym 3 walkę.
Jednak już w 2016 zobaczyłbym DJa w 135 max w 2017 tylko pytanie czy DJ ma zamiar pobić rekord Andersona i j**nąć 11 obron pasa czy nawet 12, bo Anderson tak naprawdę 11 razy pas obronił. Póki co jest 7, ale ciężko o kolejne 4/5,bo szkoda żeby Johnson tracił czas na missmatche.

co to za k**** Dremora minusuje ? wgl ch**owo, że zrobili te łapki w góre i w dół, bo byle kto może minusować dobre posty dla zasady. Mnie to np nie obchodzi, wręcz mam beke z tego, bo zauważyłem, że nie tylko ja jak coś napiszę pozytywnego o Conorze to mam pare łapek w dół, ale pare innych osób tu napisało coś o nim dobrego i z automatu łapki w dół haha hejterzy i leszcze


Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2015-09-06 15:23:06
9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
Rumble to jest straszny dzik jednak, no ale co dalej. Z Rashadem powiedzial ze nie zawalaczy, z DC wyrazna przegrana a z Alexem wyrazna wygrana. Ch**owa ta dywizja jest, moze by w gore poszedl ? Arlovsky vs Mir takie tarlo waleni, jednak Andrzej nie ma czego szukac z Werdumem czy Cainem, kompletnie go nie widze. Czytam wlasnie ze Werdum chce walczyc dopiero w marcu moze by Cain qrwa mac do tego czasu z kims innym zawalczyl. To jest koles ktory chyba w ufc walczy najrzadziej (obok Cruza). Niziolkow jeszcze nie ogladalem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
jak najbardziej, dawać Cain vs Arlovski o TSa i ch**, nie wierze, że zrobią Werdum vs Cain w marcu, to blokuje dywizje a jak ktoś do tego czasu kontuzje złapie?! dużo pretendentów w ciężkiej, Cain przegrał wyraźnie z Werdumem i niech kogoś pokona, Arlovski wolny to niech ich zaklepią na grudzień czy coś!
co do Rumble to trzeba poczekać na rezultat Cormier vs Gus i czy Jon w najbliższym czasie wróci. Jonesowi należy się pierwszeństwo bez względu na to kto ma pas, jak DC obroni pas to zwycięzca Evans vs Bader a jak Gustafsson zdobędzie pas to albo to albo rewanż z Rumble jak Jones nie wróci
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pozdro

Następny temat

KSW 33: Materla vs Khalidov

WHEY premium