SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 168 28.12.2013r

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 30729

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Pajacowanie jest wpisane w jego styl. Ale wszystko z umiarem, jeśli ktoś nie widzi przesady w tym co robił Silva w pierwszej walce to jest ślepy.

Tradycja na tym forum- uciekanie ze skrajności w skrajność-" Albo w ogóle nie będzie pajacował i zacznie trzymać gardę, albo zrobi z siebie totalnego klauna". Innych opcji nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 1633 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8963
A nie uważasz, że jakby "pajacował" mniej, to by Weidman to zignorował i nie bawił się w stójkę?

Nie widzę w tym przesady, bo imo jakby tej przesady nie było, to by nie odniosło to skutku. A odniosło. Weidman walczył z nim w stójce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Nie, póki pajacował umiarkowanie, to jakoś Weidman bawił się w stójkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No kurde ta gala odpowie na milion pytań. Danka może faktycznie ma racje, że może być Lepiej niż na UFC 100
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080



ma Weidman powera i szczenę. No ja czekam niecierpliwie, choć wiadomo, że widzę wygraną Chrisa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 341 Napisanych postów 3218 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24990
Gala zapowiada sie mega! Stawiam na Silve, ale tym razem juz nie jestem tak pewny jak w ich pierwszym starciu.

Chcialbym, zeby wygrala Tate, ale z Ronda raczej nie ma szans...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Chociaż patrząc na ostatnią galę, nic nie może dziwić. Może Spider sam obali Weidmana? :)

W ogóle by mnie to nie zdziwiło. Silva jest silny i już nieraz pokazywał że ma dobre podcięcia i tym podobne.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Dla mnie to jest oczywiste. Spider wiedział, że jak będzie "this no stand up fight", to go Weidman zależy jak Sonnen, więc cała ta gra, to żadna arogancja, żadne pajacowanie, ale po prostu taktyka, która się niemal sprawdziła. Niemal, bo Weidman zrezygnował z obaleń (nie dlatego, że mu nie szło, jak pisze fanboy Silvy Steven, a dlatego, że jak sam mówił w wywiadzie, wbrew zaleceniom z corneru, wbrew swojemu gameplanowi, zacisnął zęby i "ok, we're gonna bang"), ale pechowo wyłapał ten nokautujący cios.


Ale przecież na chyba 3 - 4 próby obalenia Weidmana tylko raz udalo mu sie polozyc Spidera na plecach, a reszte obaleń wybronił, jedna pod koniec 1 rundy i chyba 1-2 w drugiej, wiec jak dal mnie powyzszy wywod jest pozbawiony sensu

Pisanie tez ze Chris trafil fartem / pechowo jest niedoceniem tego co Weidman zrobil / nie przyjrzeniem sie walce / nie majacym bladego pojecia o stojce

Chris nie leciał na "hura" jak dotychczasowi przeciwnicy Spidera, ktorzy nie wytrzymali psychicznie, tylko atakowal pojedynczymi ciosami, po ktorych od razu sie zaslanial i cofal do tylu, nie dajac okazji na kontre, ktorej Spider tak bardoz wyczekiwal i przez co zaczynal pajacowac jeszcze bardziej, strach przed obaleniami nie mial tu nic do rzeczy bo akurat Spider bardzo dobrze przygotowal sie pod katem TDD, a Chris pod kątem stojki

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Widać jak w pewnym momencie Weidman tak od niechcenia niby-rzucił się w nogi i to były z jego strony jaja podobne do tych które sobie robił Anderson i też miały za zadanie jakoś wytrącić z równowagi

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Pomijajac juz kwestie pajacowania, ja tu widzialbym u Spidera inna zagwozdkę :

Mianowicie Spider zawsze lubił walczyc z kontry, jednak na Weidmana ta strategia nie podziała bo Chris świetnie nie pozwalał Spiderowi na jej wyprowadzenie, nie mogl sie tej kontry doczekać i prowokowal coraz mocniej Chrisa do furiackiego ataku w stylu polskiej husarii

Z drugiej strony Spider walczac ofensywnie duzo bardziej narazilby sie na ryzyko bycia obalonym (cofajacego sie przeciwnika duzo trudniej zaskoczyc obaleniem)

Takze ciekaw jestem taktyki Spidera. Przeczuwam, że bedzie wiekszosc walki jechal na wstecznym, pajacowal w granicach normy, ale co jakis czas startowal z naglym, silnym ofensywnym atakiem (coś ala atakiem kolanem na klate Bonnara) ale w sumie sie nie znam

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie czy basen- co lepsze pod SW i FBW

Następny temat

MMA kilka pytań o trening

WHEY premium