SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ułożyłem dietę - proszę o sprawdzenie i rady

temat działu:

Dieta

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2870

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 48
Witam!
Niecały miesiąc temu zacząłem chodzić na siłownię. Jestem tam trzy razy w tygodniu, moim celem jest zdecydowane nabieranie masy.
Mam 19 lat, 177cm wzrostu, ważę 63kg. W pasie mam 80cm, w biodrach 90cm, obwód klatki piersiowej 87cm (nie był to maksymalny wdech, ani wydech), w bicepsie 30cm.
Jestem tegorocznym maturzystą, moja aktywność fizyczna to siłownia trzy razy w ciągu tygodnia, ponad to raczej nic planowanego.
Przez ostatnie dni przeszukałem wiele artykułów na temat tworzenia diety, spróbowałem swoich sił i rozpisałem własną. Załączam dwa zdjęcia: na jednym przedstawiony jest dzień nietreningowy, na drugim treningowy (siłownia).
Dieta spełnia założenia kalkulatora kalorii (zapotrzebowanie+15% więcej wszystkiego) z wyjątkiem tłuszczu, którego zamiast 110g dziennie jest nieco mniej (czytałem, że nie jest on aż tak istotny, jeśli jest - proszę mnie poprawić. Wiem, że ryż mógłby być zastąpiony ciemnym, tak samo makaron, ale w tej chwili nie mam na tyle środków.

Dziękuję za każdą radę i pomoc!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53644
Wiem, że ryż mógłby być zastąpiony ciemnym, tak samo makaron, ale w tej chwili nie mam na tyle środków.

Różnice między ryżami są minimalne ale tłumaczenie głupie. Nie stać cię na brązowy ryż (mega tania rzecz) a stać na sok cappy który kosztuje krocie? (wg twojej rozpiski) pozdro

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.

They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 48
Wrzucając tam sok cappy myślałem raczej o jakimś tańszym zamienniku (nie ująłem tego wcześniej), chociaż nadal 100%. Ale nawet wtedy wydaje mi się, że masz rację, lepiej może odłożyć sok, zjeść w to miejsce tańszy owoc, a kupić ten ciemny ryż. Dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53644
Ryż jak ryż, możesz jeść biały i brązowy ale po prostu wywaliłbym soki, jak już chcesz coś słodkiego to owoc, makaron dwujajeczny na pełnoziarnisty/durum i tyle no.. Nie muszą być to produkty bóg wie jakiej firmy, znajdź zamienniki

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.

They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Sok i owoc dodawałem pod kątem dbania o jakieś witaminy głównie, codziennie też piję multiwitaminę (coś jak plusz), nie chciałbym o tym po prostu zapomnieć. Owoc w miejsce soku, ryż po treningu będę jadł biały (wyczytałem, że po treningu lepiej właśnie ten), a tak to zastąpie brązowym i makaron też zmienię. Dzięki wielkie, SOG ode mnie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla początkującego

Następny temat

"Spalenie" mięśni

Masa