SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ułożenie ćwiczeń- wada wzroku.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Dobry wieczór forumowicze. Jestem tutaj aby was o coś prosić. To nie jest kwestia że mi się nie chce, lecz sprawa jest bardzo delikatna i wszystko musi być sprecyzowane, tylko Wasze doświadczenie może mi pomóc.

Otóż od zawsze byłem cherlawy, jak to ektomorfik... żałowałem tego bardzo od dziecka, ale nigdy nie próbowałem tego zmienić, lecz teraz jest inaczej.Chce się wziąć w garść, mam już sprzęt do ćwiczeń, z dietą też sobie poradzę no i kreatyna.

Jednak jest pewien problem, mam z tego powodu doła. Jestem krótkowidzem o 12 lat.Obecnie lat mam 18
Aktualna wada to jakieś -2,25 i -2.5
Byłem u okulisty w tej sprawie i zbadał mi dno oka, powiedział że nie ma zagrożenia i mogę ćwiczyć. Naczytałem sie jednak w necie różnych rzeczy ze trzeba sobie odpuscic, bo wada moze sie pogłębiać przez siłownie. Co prawda to prawda, piszą nawet na własnym przykladzie.

Forumowicze, czy możecie mi pomóc ułozyć plan ćwiczeń, jednak wybrać ćwiczenia które nie nadwyręzają bardzo wzroku ( nie tworzą ciśniena krwi w gałce ocznej ) ? typu martwy ciąg, czy wyciskanie skośne. Tyle udało mi się dowiedzieć, że te dwa stanowią zagrożenie. Bardzo proszę, to moja jedyna szansa na zmianę swojej sylwetki...Wzrok mam tylko jeden
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
ja bym udal sie do lekarza sportowego.
twoja wada na pewno zgodnie z regulaminem sportow zawodowych eliminuje cie ze swiata sportu.
jednak kwestia rekreacyjnego treningu, amatorskiego jest do rozpatrzenia, jednak najlepiej bys zasiegnal rady specjalisty

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę pomocy

Następny temat

Jak wzmocnić zęby?

WHEY premium