SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ułatwienie %-)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2412

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
podaj przyklady

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
co sie z wami dzieje ostatnio... ja wam podam przyklad [sorry krzabr ze twoj artykul ale nie chce mi sie szukac a ty masz w linku ]

"Zmniejsza gromadzenie się leukocytów i ich adhezję do śródbłonka, hamuje proces fagocytozy i rozpad lizosomów, zmniejsza liczbę limfocytów, eozynofili, monocytów, blokuje zależne od IgE wydzielanie histaminy i leukotrienów Kortyzol powoduje zwiększanie jej stężenia we krwi, co jest wskazane w reakcji na stres, stąd jego nazwa potoczna - hormon stresowy .Hamując aktywność fosfolipazy A2 poprzez lipokortynę, nie dopuszcza do uwalniania kwasu arachidonowego"

no fajnie ale co to daje??? chodzi o podanie zwiazku przyczynowo skutkowego pomiedzy tym co robi a tym co nas interesuje...

ja tez tak kiedys pisalem ale doszedlem do wniosku ze jest do glupie... przeczytaj to

"Tlenek azotu, powstały w komórce śródbłonka, dyfunduje następnie do przyległego mięśnia gładkiego. Tam powoduje aktywacje cyklazy guanylanowej, która odpowiedzialna jest za przekształcenie guanozynotrifosforanu (GTP) do cyklicznego monofosforanu guanozyny (cGMP). To z kolei pobudza aktywność zależnych od cGMP kinaz białek "

i wiesz co to daje???

a teraz przeczytaj to

"Tlenek azotu, powstały w komórce śródbłonka, dyfunduje następnie do przyległego mięśnia gładkiego. Tam powoduje aktywacje cyklazy guanylanowej, która odpowiedzialna jest za przekształcenie guanozynotrifosforanu (GTP) do cyklicznego monofosforanu guanozyny (cGMP). To z kolei pobudza aktywność zależnych od cGMP kinaz białek powodujących rozkurcz i prowadzi do rozkurczu mięśni gładkich naczyń a tym samym ulatwia przeplyw krwii i lepsze ukrwienie danego rejonu"

jest roznica???

ale niestety wszystkiego nie da sie w ten sposob opisac bo trzeba by napisac ksiazke... choc uwazam ze kazdy kto pisze powinien starac sie jak najlatwiej to przedstawic [tak jak np ambroziak ktory ma genialne porownania w nowych artach i nawet totalny d**** zrozumie czemu jablczan kreatyny jest lepszy od monowodzianu]...
...
Napisał(a)
Usunięty przez micen za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1225 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6005

test is the best!

CU IN HELL!!!

http://www.sfd.pl/temat225886

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2489 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33177
chociaż Ty Kazam mnie rozumiesz .
Micz troche mnie zaskoczyłeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
****a tak się rozpisałem , chciałem wkleić kawałek tekstu i zapomniałem że w schowku mieści się jedna rzecz no trudno nie przeczytacie tych mądrości a w skrócie chciałem powiedzieć że nie neguje artów bo są ok, jak ktoś chce wnikać w to co się dzieje w naszym organizmie na poziomie komórkowym, ale mnie bardziej interesuje przełożenie tej wiedzy na praktyke, napisanie wszystkiego zrozumiale,prosto dla szerszego grona odbiorców, a nie np.

"ich adhezję do śródbłonka, hamuje proces fagocytozy i rozpad lizosomów, zmniejsza liczbę limfocytów, eozynofili, monocytów, blokuje zależne od IgEwydzielanie histaminy i leukotrienów"

może jestem głupi, ale to ^^ mi nic nie mówi...

i później są takie sytuacje, "fajne, SOG, ale nie chce mi sie czytać itd."no i racja bo chłopak się napracował.....ja tam lubie poczytać arty,poszerzac wiedze i horyzonty, no ale niektóre to jawna przeginka jeżeli chodzi o ich poziom, czary mary hokus pokus
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Nie potrafiłem znależć prostszego opisu
oki kazam rozumiem ....
Teraz beda prostsze art to zajmie o wiele wiecej czasu ale spox ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
nie musisz pisac artow ktore bede zawieraly wszystko o danym zagadnieniu... skup sie na tym co jest dla nas wazne - wplyw na zdolnosc do podejmowania wysilku, wplyw na przebieg pracy, na katabolizm, anabolizm etc... a reszte albo pomin albo o niej tylko nadmien...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2489 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33177
fajnie , że temat rozwinoł się w dobrym kierunku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Alg ja poprostu mam nacodzien do czynienia z tymi pojeciami wiekszosc nei stanowi dla mnie zadnego klopotu, dlatego chcialem zebys okreslil dokladnie co masz na mysli...tak wiem moglem sam pomyslec

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2489 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33177
nie czuj się dotknięty Micz , nie to było moim zamiarem. Poprostu niektórzy używają zwrotów , ktorych duża ilość użytkowników nie jest w stanie zrozumieć i przypuszczam ,że często sami "twórcy" tak do końca nie wiedzą o czym piszą.Myśle , że można napisać fajny art. bez przesadnego uciekania się do słownictwa fachowego. To moje osobiste spostrzeżenia a nie próba nażucenia czegoś czy ośmieszenia czyjejś pracy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy cykl do oceny

Następny temat

mieszac czy nie?

WHEY premium