SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Typowy endomorfik

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 47 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 312
Siemka! Chciałem zejść trochę z wagą, generalnie moja wiedza na temat odżywiania ogranicza się do tego "Jeść mniej węglowodanów, papu musi być jak najmniej przetwarzane, żadnych kotlecików w panierce i dużo warzyw" Ogólnie robię 3-4 razy w tygodniu intensywne treningi siłowe. Kalorie trzymam na poziomie 2.300-2.500kcal, macro to ok:

100g białka
30-40g tłuszcz
300g węgli

Generalnie, to wszędzie w internetach są opisane te diety białkowe tłuszczowe, albo najlepiej, to przejść od razu na wegetarianizm, nie jeść glutenu i laktozy, a ja najzwyczajniej w świecie chcę jeść normalnie tylko po prostu wybierać bardziej zdrowe produkty i zrobić tą redukcję w miarę jakościowo.
Jestem typicznym endomorfem, który od zawsze miał te parę kilo nadwagi, ale teraz zaszło, to za daleko. Zazwyczaj było to góra 10kg nadwagi, a teraz już powoli pod 20 podchodzę i stwierdziłem, że trzeba się wziąć za siebie. Pytania:
-Jakie macro powinienem zjadać(?)
- Jakie produkty najlepiej jeść
-Na co uważać?
- I ogólne jakieś porady. Wchłonę każdą wiedzę, a piszę tutaj dlatego, że po przeczytaniu połowy internetu już zgłupiałem całkowicie i nie mam bladego pojęcia co i ile jeść.


Wiek: 20
Wzrost: 190
Waga: 100kg
BF: Zaczyna podchodzić pod 35-40%
Cel: 90
Obecny postęp: -5kg
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
zapotrzebowanie sobie wylicz ze wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
Białko ok 2-2.2 tłuszcze ok 1g reszta węgli
Ryby, mięsa, jaja, fermentowane przetwory mleczne, kasze, ryże, ziemniaki, dobre oliwy, nasiona, orzechy (oprócz ziemnych) zboża

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 972
Ogólnie to jakoś nie chce mi się wierzyć, że będąc typem endomorficznym, przy wzroście 190 i wadze 100kg masz 40% fatu. Powinieneś to chyba sprawdzić jeszcze raz. Uważać powinieneś przede wszystkim na cukry i tłuszcze typu trans. Twoja dieta powinna się różnić od przeciętnego Kowalskiego tym, że nie jesz słodyczy, białego pieczywa, fast foodów, pijesz do jedzenia wodę, a nie sok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Pobieznie patrzac na to co napisales to masz dramatycznie malo tluszczy, obawiam sie, ze ich jakosc moze nie powalac, ale do tego musisz wstawic zrzut z dziennika.Z baialkiem podobnie teraz dopatrzylem.

Pod drugie jestes kawal mlodego chlopa, trenujesz intensywnie a kalorii masz malutko.


Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2017-09-22 09:19:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
za mało białka, skrajnie za mało tłuszczu, za mało kalorii jak na poczatek. W ten sposob jedyne do czego mozesz doprowadzic to nie do utraty kilogramów a do uszczerbku na zdrowiu zarówno pod wzgledem hormonalnym jak i fizycznym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Jesz lekko powyzej podstawowej przemiany materii (przy dolnej granicy tego co napisales). Tyle co nie szukajac kanarek ;)

Somatotypem to tez bym sie mocno nie sugerowal. Latwo cos do siebie dopasowac i tkwic w blednym przekonaniu, ale jak znasz swoj organizm i wiesz jak reaguje na trening czy diete to cenna informacja.


Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2017-09-22 09:33:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Nie to ile masz procent tkanki tłuszczowej decyduje o somatotypie budowy sylwetki. Patrząc na parametry ciała z endomorfika masz najmniej. Jest to mało istotne, ponieważ każdy z nas ma mieszany typ budowy sylwetki.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Każdy z nas jest hybrydą.
Niemniej, dobór makroskładników jest błędnie ustalony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 47 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 312
Szerokie biodra, obwód nadgarstka 22cm, tendencja do zalewania się tłuszczem, ale też ogromny przyrost masy mięśniowej jak tylko poćwicze (kiedyś trenowałem ale zapał minął). Tym się sugeruję mówiąc, ze jestem endo.

Co do rad w kwestii macro dzięki wielkie. Nie wiedziałem, że źle robię zacznę jadać więcej. Jakie macro sugerujecie i ilość kcal przy intensywnych ćwiczeniach siłowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html

Zapotrzebowanie kcal oblicz ze wzoru. NEAT ustal w zakresie 400-500. Wklej następnie tutaj całość obloczeń.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 47 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 312
3.200 wyszło, to nieźle się zarzynałem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

forma na lato

Następny temat

Bacówka Radawa SPA odchudzanie

WHEY premium