SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2051

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 209 Wiek 31 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1306
start2017
Mój dzisiejszy trening:

3 serie:
Przysiad z ketlem 8kg - 20 powtórzeń
Wykroki na stepie 2×5kg - 20 powtórzeń
Wysok i zeskok do przysiadu na stepie - 20 powtórzeń

3 serie:
Swingi z ketlem 8kg - 20 p.
Zarzuty z ketlami 2x4kg - 15p.
Pompki na stepie - 15p.

3 x deska 1min.


Po wyskokach na stepie zrobiło mi się mega słabo + dziwne uczucie w brzuchu, nudności.
I po tym musiałam robić spore przerwy między kazdym ćwiczeniem.

Powinnam z tych wyskoków zrezygnować? Na rzecz innego ćwiczenia?


Masz zbyt intensywne treningi w stosunku do tego, co mozesz robić
Idź do lekarza rodzinnego. Potrzebujesz wykluczyć problemy z sercem. Tarczyca wpływa na prawidłową funkcje układu krążenia.

Idź do lekarza i zacznij jeść
Jak się okaże, że serce masz zdrowe to wróć do treningów.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 265
Dwa lata temu miałam podobne problemy i byłam u internisty, kardiologa, neurologa. Wyszła leciutka bradykardia, kardio powiedział, że nic się z tym nue robi... Ale zacznę więcej jeść, zwolnię z ćwiczeniami i zobaczymy co dalej. Do internisty się znowu przejdę.
Czyli z dietą tak - 1800kcal, 100g białka.
A w dni, kiedy ćwiczę coś zwiększyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
1800 to minimum absolutne, kierowałabym się na 2000 raczej. Odżyw organizm, niech będzie stabilnie, nie martw się jak waga skoczy w górę.
2

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Dziewczyny dobrze radzą. To źle kombo dla Twojego organizmu. Fatalna dieta i wytrzymałościowe treningi. A domyślam się że z dieta było gorzej jeszcze.

Kalorie w górę a trening zmieniłabym na klasyczne FBW z seriami i dłuższymi przerwami między nimi. A zamiast kadrdio przy hashi warto docenić spacery i jogę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 265
Dzięki za te rady! :) Próbuję jeść więcej, choć muszę przyznać, że nie jest tak łatwo wejść powyżej 1700.
Znajdę gdzieś rozpiskę FBW? Bo nie bardzo wiem, co mogę robić podczas jednego treningu.
Hashi bardzo ogranicza rzeczywiście. Mam wrażenie, że jeśli chcę widzieć efekty to w grę wchodzi tylko trening siłowy, który u mnie do końca dobrze wychodzi :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
https://www.sfd.pl/Biblioteczka_działu_co_każda_z_Ladies_wiedzieć_powinna-t1166421.html

Biblioteczka z przydatnymi tematami w tym zbiorami treningów FBW dla kobiet. Trening siłowy jak najbardziej się nada ale nie można się zarzynac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 265
Polepszyłam swoją dietę - jem regularnie mniej więcej co 3 godziny, ale tylko raz udało mi się wejść powyżej 1700kcal. Było 1300 i 1500kcal i nie czułam się głodna. Chyba bym musiała wciskać w siebie na siłę... Poza tym już przybrałam kilogram. Brzuszek rośnie ;)
Zapisuję posiłki w fitatu. Jaki rozkład makro sobie tam ustawić? Białko 40%, węgle 40%, tłuszcz 20%? I czy ktoś pomógłby mi w ocenie typu budowy ciała? Jestem szczupłym endomorfikiem czy przytytym ektomorfikiem?
Poszłam wczoraj na pilates ze względu na Hashi, bo podobno też spoko. Całkiem ok było.
Aha, zainwestowałam w bcaa z glutaminą, bo czytałam, że pomaga przy problemach jelitowych i trochę odstresowuje - a u mnie jedno z drugim się łączy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Stopniowo będziesz jadła więcej to i apetyt wzrośnie. Kobiety na razie 1000 kcal też zazwyczaj na głód nie narzekają. Organizm się przyzwyczaja więc niestety to nie jest dobry wskaźnik.

Na typ sylwetki nie patrz. Mało kto jest czystym typem jakimś tam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Co do makro w przybliżeniu białko i tłuszcze 30% a wegle 40%. Jak Ci białka za dużo wyjdzie w ten sposób to zmniejsz do 25% i daj więcej wegli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Arphiel

Następny temat

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

WHEY premium