SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Typ budowy ciala a % tkanki tluszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35
Jaka droga w dziale fitness/kulurystyka maja obrac osoby o 3 letnim stazu treningowym na silowni jezeli generalnie procent tkanki tluszczowej utrzymuje sie na pozioie od 12 do 19% masy ciala..... (mezczyzna)

Czyjest ktos kto wie cos wiecej o wplywie endomorficznego typu ukladu kostnego na predyspozycje do odkladania sie tkanki tluszczowej i ubodyukladu kostnego....
na treningu mnie wysmiali jak narazie wiec licze na pomoc pan:)

Z gory dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
wypelnij profil

wybor celu to sprawa indywidualna, zalezna tylko od ciebie

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Kompilacja:
Typ endomorficzny - krótka szyja, szeroka talia, tendencja do odkładania się tkanki tłuszczowej, kwadratowa budowa ciała - charakteryzuje się:
1. słabą kondycją fizyczną
2. łatwym odkładaniem tłuszczu (szczególnie pośladki i brzuszek)
3. wolna przemiana materii
4. duży apetyt

Trening:
Wiele powtórzeń, wiele ćwiczeń. Budowanie muskulatury przychodzi nam zwykle łatwiej, jeśli jesteśmy typem endomorficznym. Trudniejszym zadaniem może się okazać utrzymanie niskiego poziomu tłuszczu. Typ ten znosi dobrze wiele (12 - 15) zestawów ćwiczeń oraz ich wielokrotne (12 - 20) powtarzanie. Pozwala to na krótkie tylko odpoczynki między poszczególnymi zestawami (60 sek.) .Endomorficy nie powinni ćwiczyć więcej niż 4-5 razy w tygodniu. Przykładowe rozwiązanie to dwa dni treningu i jeden dzień odpoczynku. Ćwiczenia aerobiczne na stacjonarnych rowerach, ruchomych taśmach i schodach itp., o czasie trwania przynajmniej 20-30 minut, powinny znaleźć się w programie każdej sesji treningowej. Bardzo ważne jest utrzymanie ograniczonego poziomu przyjmowania białka, węglowodanów i tłuszczu, jednak nie poniżej naszych codziennych potrzeb żywieniowych dla właściwej odbudowy i rozbudowy mięśni.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 626 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21451
Jogger a mógłbyś podać coś podobnego do pozostałych dwóch typów budowy na wzór tego co podałeś o endoformikach byłbym bardzo wdzięczny.

Beż bólu nie ma przyrostów ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 476 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4339
Mezomorfik -(budowa ciała jest mocna i kanciasta, dominując kości i mięśnie, ciało silne, twarde i odporne na uszkodzenia; typ budowy ciała sportowca, żołnierza) Tendencja do przewagi struktur somatycznych (kości, mięśnie, tkanka łączna), naczynia krwionośne dobrze rozwinięte; wysoki ciężar gatunkowy. Twardy, mocny, prosty, stosunkowo silny i tęgi, skóra względnie gruba

Ektomorfik -(smukły, wątły, płaska klatka piersiowa, chudy, słabo umięśniony, dominacja powierzchni ciała nad jego masą, ma on również największy mózg i ośrodkowy układ nerwowy w stosunku do rozmiarów jego ciała, słabo przygotowany do uprawiania sportu) Słaby rozwój struktur trzewnych i somatycznych. W stosunku do swojej masy ma największą powierzchnię i stąd -maksymalną ekspozycję zmysłową na świat zewnętrzny. Kruchość, linijność, spłaszczenie klatki piersiowej, delikatność całego ciała. Kończyny długie i cienkie.


...to tak w skrócie bo się śpieszę...

..Mo` NRG...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 476 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4339
.. nad wnioskami nie trzeba sie dlugo zastanawiać...

..Mo` NRG...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Typ ektomorficzny - to:
1. lekka budowa ciała
2. trudności z nabywaniem masy zarówno tłuszczowej jak i mięśniowej
3. dobra kondycja fizyczna
4. płaskie mięśnie, wąska talia i barki

Typ Ektomorficzny
Jeśli jesteśmy przede wszystkim typem ektomorficznym, budowanie mięśni nie przychodzi nam z łatwością. Ektomorfik jest zazwyczaj chudy i jeśli nie ma dobrego planu treningowego, to przyrost mięśni może się wydawać syzyfową pracą. Stosując jednak zdrowe rady, można zbudować mięśnie o wiele szybciej. Oto kilka wskazówek: Wykonywać podstawowe ćwiczenia, prowadzące do budowy masy mięśniowej. Doskonale nadają się tu: przysiady, pompki, podciąganie się, wiosłowanie itp. Powtarzanie 6-8 razy, liczba zestawów 8-12. Konieczne są wystarczające odpoczynki między zestawami ćwiczeń. Pozwoli to nam ćwiczyć wydajniej i da tkance mięśniowej czas dla wzrostu. Naszym celem nie jest liczba ćwiczeń, lecz intensywność treningu. Trenujemy nie więcej niż trzy dni w tygodniu, by ciało nasze miało wystarczający czas na odpoczynek, odbudowę i wzrost mięśni. Idealny harmonogram to poniedziałek -środa - piątek. Ważnym czynnikiem w budowie mięśni u ektomorfików jest żywienie. Typ ten powinien wchłaniać dodatkowe kalorie przez cały dzień. Dzienny jadłospis powinny uzupełniać preparaty dla zwiększenia wagi, napoje z dużą zawartością białka, co zwiększy liczbę przyjmowanych kalorii. Ograniczamy naszą działalność w innych dziedzinach, celem oszczędzania energii potrzebnej do budowania mięśni. Można, a nawet należy wyeliminować sporty wytrzymałościowo - tlenowe.

Typ mezomorficzny - cechy to:
1. dobre proporcje budowy sylwetki
2. zero problemów z rozbudową masy mięśniowej i siły
3. trudniej nabywa tłuszczu
4. prawie jednocześnie nabywa mięsni i poprawia rzeźbę mięśni

Typ Mezomorficzny
Urodzony kulturysta. Można powiedzieć, że mezomorficy są kulturystami z natury. Budowanie mięśni nie jest dla nich żadnym problemem, choć też wymaga wysiłku, intensywności i wytrwałości. Podobnie jak endo- i ektomorficy, mezomorficy mogą odnieść wiele korzyści z właściwego treningu i diety. Oto kilka porad. Lepsze mięśnie, a także proporcje i symetrię budowy uzyskujemy przez odpowiednią kombinację ćwiczeń siłowych, jak na przykład: przysiady, wiosłowanie i wyciskanie Mezomorficy dobrze znoszą długie sesje treningowe (do 80 minut) i krótsze odpoczynki między zestawami ćwiczeń (nie więcej niż 45-60 sekund). Wystarcza im w zupełności 6-10 zestawów i 6-12 powtórzeń. Optymalna częstość ćwiczeń to cztery dni w tygodniu - dwa dni ćwiczeń, jeden dzień odpoczynku. Na ogół do budowy mięśni wystarcza zwykła, zrównoważona dieta. Nie istnieje potrzeba obciążania organizmu dużymi ilościami białka czy węglowodanów. Jemy z rozsądkiem i utrzymujemy ilość tkanki tłuszczowej na dopuszczalnym poziomie.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9
A dopuszczalny poziom tkanki to jaki ? Wg. Kalkulatora mam 13,4% tkanki tłuszczowej, to dobrze czy źle ? Ile powinno się mieć tej tkanki ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

małe pytanie

Następny temat

Czy to wystarczy ??? Ryz + jajeczko :D

WHEY premium