SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tygodniowa przerwa, a po niej nowy plan.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 951

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1855
Witam,
chcialbym prosic o ocene planu ktory sobie przed chwila wyszkrobalem. Pare slow o mnie:
wiek 19 lat
staz 19 miesiecy
waga 75 kg
cel masa

Poniedzialek
klata + triceps

klata:
wyciskanie sztangielek na lawce plaskiej 3 serie 14,12,10
rozpietki na lawce plaskiej 3 serie 14,12,10
wyciskanie sztangi na lawce skosnej glowa w dol 3 serie 12,10,8
krzyzowanie linek wyciagu gornego 3 serie 14,12,10

triceps:
wyciskanie francuskie lezac 4 serie 12,10,8,6
jako o drugim cwiczeniu myslalem o pompkach na poreczach albo odwroconych pompkach, tylko ze na poreczach no nie wiem ile zrobie powtorzen.

sroda
plecy + biceps

plecy:
sciaganie drazka maszyny do klatki 3 serie 12,10,8
wioslowanie hantelka 3 serie 12,10,8
przyciaganie linki wyciagu dolnego siedzac 3 serie 12,10,8
sciaganie drazka maszyny do karku 3 serie 12,10,8
na koniec 2-3 serie hmmm jakby to nazwac, cwiczenie polega na tym ze klade sie na podwyzszeniu, pochylam przednia czesc tulowia ( od pasa w gore ) i potem prostuje, ogolnie ma byc to cwiczenie na dolna czesc plecow.

Wsrod cwiczen na plecy wiekszosc jest na maszynach i tak mysle czy nie zmienic ich na cwiczenia z wolnymi ciezarami, skoro moim celem jest masa.

biceps:
tutaj chcialbym zastosowac trening Mawashi'ego
https://www.sfd.pl/Porusz_swoje_bicepsy_!!!-t43126.html

piatek
barki + przedramie

barki:
wyciskanie hantelek siedzac 4 serie 15-12 powtorzen
unoszenie hantelek bokiem 4 serie 15-12 powtorzen
po kazdej serii unoszenia pomyslalem ze moglbym "dobijac" unoszeniem sztangielek w opadzie tulowia
unoszenie hantelek do przodu stojac 4 serie 15-12 powtorzen.

na przedramiona mam 'wlasny' planik

brzuch trenuje na kazdej sesji treningowej takim planem:
2 serie unoszenia kolan do gory na maszynie po 35 powtorzen
2 serie sklonow bocznych z hantelka po 35 powtorzen
1 serie spinanych brzuszkow 25 powtorzen
myslalem tez czy zamiast tego nie robic a6w, ale slyszalem ze spala ona dosc duzo kcal. Co do nog to nie robie ich, bo mam martwie kosci, od czasu do czasu wykonam pare serii, delikatnie na malym ciezarze.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35589
Gdzie są nogi? Zostały na siłowni? Nie ma nóg - nie ma planu.
Nawet mi się nie chciało sprawdzać ale od razu widać że plan kiepski, do tego przeładowany

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1855
No tak... widac ze planu nie przeczytales, ale to normalka, przyzwyczailem sie, przeczytaj ostatnie zdanie, a potem komentuj. Nie ma nog - nie ma planu? A jak sie ma chore nogi to co mooze mam jeszcze rzucic silownie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35589
OK, jest. Ukryłeś to zdanie o nogach, takie rzeczy powinny być na widoku bo to bardzo ważne. Jaka jest opinia lekarska? Możesz ćwiczyć? Najlepsza byłaby opinia lekarza sportowego...

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1855
Tzn ogolnie zaczelo sie od tego, ze grajac kiedys w pilke jak bylem mlodszy cos mi strzelilo w kolanie, potem mi spuchla noga i mialem problemy z chodzeniem. Bylem u lekarza, powiedzial ze rzepka sie odkleila od kolana i mam martwice kosci, nie wolno mi przeciazac zbytnio nog. W sumie moglbym nogi robic ale na niewielkich ciezarach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35589
Powiem tak: wiem jakie błędy są w planie ale ich nie porawię. Niech to zrobi ktoś kto zna się więcej na problemach ze zdrowiem, bo jeśli jest wszystko ok to moge poprawić, ale w takim wypadku lepiej nie ryzykować Ciężko mi sobie wyobrazić treening siłowy bez nóg i jak on miałby wyglądać, dlatego czekaj na opinie.

Przepraszam i pozdrawiam

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1855
No wlasnie... w sumie musze przejsc sie do lekarza i wypytac dokladnie o silownie, bo kiedy przydazyl mi sie ten oraz, nie chodzilem jeszcze na silownie. Chociaz kiedys trenowalem nogi i wszystko bylo ok, ale przysiadow robic nie moge, bo kolana bola.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 368 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1399
no a po *** ciągle układacie te plany, przecież są ich miliony! ! !
dajmy na to że możne ułożyć z 15 planów masowych wykorzystując podstawowe ćwiczenia(i tak wszystko to było by to samo bo niektórych ćwiczeń zastąpic się nie da), przecież każdy plan co widze co zaczyna sie tak samo...klata-wyciskaine płasko, rozpietki bla bla bla...plecy- wiosłowanie, martwy bla bla bla... nogi-przysiady, wspięcia bla bla bla...
kiedy znudzi się wam dublowanie tych samych planów, zmieniając tylko kolejności i dodając/ujmując serie czy potwórzenie!!!
wpisz w wyszukiwarce plan do oceny do ci sie zrobi niedobrze

Zmieniony przez - Karol91 w dniu 2008-09-28 20:55:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14650 Napisanych postów 53105 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400303
Przed ulozeniem tego planu konsultacja z lekarzem IMO nie zbdna...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening masowy, 2treningi w tyg.

Następny temat

Pomoc w treningu

WHEY premium