SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tychy - Kung Fu , Karate

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2934

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 86
Witam . Założyłem ten temat, gdyż zależy mi na treningu kung fu (w ostateczności karate, chociaż wolę tradycyjne-widowiskowe style ^^)
, lecz nie mam pojęcia czy w Tychach jest jakaś inna szkoła tzn. inny styl niż : Chan Shaolin Si, Dju-Su.
Niby ten wymieniony wyżej styl zalicza się do kung fu, ale oglądając filmiki itp. wnioskuje , że jest to zwykła samoobrona niezaliczająca się do kung fu. Gdybyście mogli polecić style, szkoły kung fu (ostatecznie karate) w Tychach lub okolicach. Najdalej mogę dociągnąć do Katowic (19km) , acz będzie to trudne, gdyż nie zarabiam i mam problemy z dojazdem ^^. Bardzo dziękuje za podanie szkół , styli będących w Tychach , lub także za opisanie czy wymieniony wyżej styl wygląda choćby troszkę jak kung fu. Bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1612 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22961
Ja znam wielu ludzi co zaczynali w wieku 25 lat + więc spokojnie możesz iść Każdy kiedyś zaczynał.Na pewno jakiegoś kolegę znajdziesz a jak nie początkującego to nawet lepiej ,bo zawsze będzie mógł Ci pomóc

Zmieniony przez - KyokushinGaryu w dniu 2012-03-02 08:41:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
Jakoś ostatnio temat Dju Su często się pojawia w zapytaniach. Choćby tutaj https://www.sfd.pl/kk_lub_kung_fu_+_bjj_trening_pod_mma-t822795-s1.html 
Dju Su to faktycznie nie jest "kung fu". Chan Shaolin Si czy "kung fu"? Raczej nie. https://www.sfd.pl/Kata_chan_shaolin_si_dju_su-t272114.html

Tradycyjne widowiskowe style? Na ogół style tradycyjne (szczególnie chińskie) nie są widowiskowe, bo są na oko brzydkie i dziwaczne (szczególnie ruchy z tradycyjnych form). Przy czym im dziwniejszy ruch w formie tym bardziej prozaiczne i skuteczne jego zastosowanie na przeciwniku (co prawda nie jest to regułą...). Widowiskowe i chińskie są formy z zakresu "sportowego wushu", ale w zamierzeniu nie mają one być stosowane do treningu walki. Istnieją dla dobrego widowiska.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 86
Hmm to inne pytanie , ponieważ udało mi się trochę dowiedzieć nt. karate i kung fu w okolicy mojego miasta ^^. Co sądzicie o Karate kyokushin , oyama lub kung fu - „Biały Żuraw” oraz „Długa Pięść” , Jest coś z tego ładnego na pokaz i skutecznego w razie napadnięcia ^^? I ost . pytanie , w którym z wymienionych używa się dość dużo kopnięć , oraz który nadaje się dla dość rozciągniętej i wyćwiczonej osoby , lecz nigdy nie uprawiającej żadnych sztuk walki ^^?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
Kyokushin, Oyama Karate dobre style karate. Szczególnie kyokushin. Jeżeli chcesz się nauczyć walczyć to ok.
Biały Żuraw (Bai He), Długa Pięść (Changquan) pewnie z Ymaa? Mam wątpliwości czy w Ymaa uczy się tradycyjnych stylów, raczej są to współczesne, standaryzowane, sportowe wersje stylów tradycyjnych. Wątpię nawet czy w ramach nauczania tych stylów w Ymaa prowadzi się walkę wg. założeń systemów których nauczają. Czy nie jest zastępowana walką san shou sportowego w rękawicach... Dzięki san shou sportowemu można się nauczyć dobrze walczyć.
Co do samego żurawia i długiej pięści. Biały Żuraw to głównie qinna (dźwignie, złapania, wyzwalanie się z chwytów) ma swoje potwierdzenie w historii jako styl dość praktyczny.
Changquan w tym wydaniu to pewnie wysokie kopnięcia, podskoki, niskie postawy i elementy akrobatyki. Czy może być to skuteczne? Kto wie, na ulicy może przydać się wszystko i nic.

Zmieniony przez - wutansheta w dniu 2012-03-01 12:31:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 86
Tia , na ulicę najlepiej 2 uziki xD. A ten cały styl Oyama tak na ogół też ujdzie ^^? Czyli to Ymaa w Katowicach to takie bardziej podrabiane style tych prawdziwych ^^?

Zmieniony przez - LaikSportowy w dniu 2012-03-01 12:42:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
Wywodzi się z Kyokushin, można spokojnie polecić. Miałem kumpla, który to ćwiczył i naprawdę dobrze walczył, sparingi z nim to była dobra sprawa. Zresztą włącz na youtube, pooglądaj zobacz czy ci się podoba i czy twoim zdaniem ma wartość. A najlepiej pójdź na 2 treningi i sprawdź czy to jest to. Innej rady nie ma.

Ulica to naprawdę szerokie pojęcie, ciężko jest debatować. Moim zdaniem wszelkie dyskusje na ten temat są bezcelowe. Można teoretyzować, ale w praktyce hm różnie to bywa.

Zmieniony przez - wutansheta w dniu 2012-03-01 12:49:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 86
OK . dzięki za poradę ^^ . Tak z moich nabytych info wynika , że jeśli chodzi o ymaa , fajne mają ceny , ale dość późno lekcje tzn 19-20 itp . jest to 1h drogi od miejsca, w którym mieszkam a mam dość przesądnych rodziców więc raczej nie xD . Z tego co udało mi się dowiedzieć , chyba pójdę na oyama ^^.

Btw. 3 dan w karate oyama dobrze może nauczać ^^?

Zmieniony przez - LaikSportowy w dniu 2012-03-01 12:52:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
Musisz pójść i się przekonać czy może dobrze nauczać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 569 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13053
1 Kyu też może dobrze nauczać nie patrz na stopnie ;p Idź na trening i zobacz jak to wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 86
OK , dziękuję wam za opinię na ten temat ^^. Oraz Tobie "wutansheta" za objaśnienie mi o co w "tym" chodzi ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
Cała przyjemność po mojej stronie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podcięcia w kumite sportowym (Kyokushin)

Następny temat

Obozy letnie Alliance z Mistrzami Świata

WHEY premium