SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tuning treningu Piotra Pawlika

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7030
Witam interesuje mnie dobranie obciążenia pod trening Pawlika. trening wygląda mniej więcej tak;
[https://www.sfd.pl/Piotr_Pawlik_Trening-t49935.html]

I etap- 3 miesiące przed zawodami- 8-10 powtórzeń
II etap-2 miesiące przed zawodami- 4-6 powt.
III etap-1 miesiące przed zawodami- 2-3 powt.

kilka słów o mnie;
Wzrost 178
Waga 83
Max klatka 125
Biceps 41-42
Staż 3-4 lata(zależy jak liczyć)

i mam problem nie wiem jak procentowo dobrać obciążenie dla mojego maxa 125kg(przy tych 3 etapach 10-8, 4-6, 3-2). Postanowiłem zmodyfikować troszkę trening pod swoje potrzeby.

Oryginalny trening;

Poniedziałek
Wyciskanie klasyczne,wyciskanie wąsko
Wtorek i Czwartek
barki,najszerszy,triceps , raz w tygodniu nogi
Środa
Cwiczenia pomocnicze:Wyciskanie głową w dół, w wąskim chwycie,dociskanie( górna faza ruchu)
Sobota
Wyciskanie klasyczne-progresja

Moja wersja;


Poniedziałek
Wyciskanie klasyczne,wyciskanie wąsko + kaptury
Wtorek
barki,najszerszy
Środa
Cwiczenia pomocnicze:Wyciskanie głową w dół, w wąskim chwycie,dociskanie( górna faza ruchu)
Czwartek
triceps(pompki na poręczach) nogi
Sobota
Wyciskanie klasyczne-progresja+Biceps

Jak oceniacie ten plan po moich modyfikacjach co byście zmienili zależy mi bardzo na sile klatki ale też trochę na obwodach biceps kapturki itd. Proszę o wasze opinie ewentualnie zmiany, poprawki


Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
to raczej nadaje się właśnie do działu z którego wziąłes ów trening.

dla 10-ciu powt. myslę, ze nie będzie dużą pomyłka jak okreslisz cieżar na około 75% cm, ale nie zaczynaj od tego obciażenia lecz znów niżej na 60-70% obliczonego obciążenia na tą ilość powt.
reszte dobrze jest okreslic już w trakcie zaznajomienia sie z ta pierwszą fazą i końcowymi jej efektaki- myslę, ze sposób postępowania w obliczaniu powinien być podobny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7030
Apokalipsa co myślisz żeby zrobić to tak pierwszy etap 55-65 70-80 90-95. Wiem że to temat raczej do Trójboju i Wyciskania no ale tam chłopaki raczej nie sa chętni do w spół pracy. A jak ogólnie myślisz może być to trening odpowiedni pod suple(i herbatę z prądem SAA)bo chyba na sucho nawet nie ma co się przymierzać pod niego tak mi sie wydaje. I jak ogólnie modyfikacja może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no... harbatkę takową sobie daruj- nie ma sensu ale "pić' taka właśnie

a jesli zas chodzi o trening to nie wiem czemu myslisz, ze "na sucho" nie ma sensu- mylisz się w obu tych przypadkach bardzo.

zacznij od pierwszego zaczynając od 60% i zwiekszaj stopniowo- choćby o owe 5kg.

potem ustalimy pozycje wyjściową dla kolejnego cyklu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7030
Apokalipsa sog już wcześniej wszedł. Jak wyzdrowieje( kaszel, katar gorączka) i wrócę do formy na splicie czyli 125-130 na maxa to zaczne ten plan. Apokalipsa sog już wcześniej wskoczył. Dojdę do zdrowia i zaczynam. Pozdrawiam i dziękuję
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do oceny Pilen!!!

Następny temat

kreatynka

WHEY premium