SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trudna kwestia: redukcja+budowanie mięśni+kłopoty ze zdrowiem.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez odp-SFD-pl z działu Szybkie pytanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Serdecznie Witam!

Jestem nowy na forum. Mam nadzieję, ze nie narobię bałaganu. Piszę bo chce Was poprosić o pomoc w trudnej dla mnie sprawie. Żeby nie przedłużać od razu przejdę do rzeczy:

Moje wymiary to: wzrost 185 cm, waga około 90 kg. Ogólnie jestem osobą szczupłą, ale od pewnego czasu mam poważne "ale" co do mojego wyglądu. Niedawno pisałem maturę, egzamin zawodowy, dużo się siedziało, mało ruchu i brak rozsądku w jedzeniu. Od stóp do pasa zastrzeżeń żadnych nie mam. Dopiero powyżej zaczyna się dramat. Pisząc krótko: zrobiła mi się spora oponka na brzuchu a klatka, ręce i ramiona straszą skórą i kośćmi. To nie wygląda zachęcająco.

Nigdy nie stosowałem żadnej diety (nie znam się na tym, wiem tylko o ogólnych zasadach żywieniowych), co do aktywności sportowej to kiedyś trochę biegałem, grałem w piłkę nożną.

Mój podstawowy problem jest taki, że jestem osobą niepełnosprawną: kilka lat temu przeżyłem wypadek i miałem laserowane obie siatkówki. Od tamtego momentu minęło trochę czasu, w tym czasie grałem w piłkę, trochę ćwiczyłem (jakieś pompki, była też 6 Weidera dwa razy), biegałem.

W związku z powyższym kwestia jest taka, że generalnie siłka odpada, pozostaje mi ćwiczenie w domu (myślałem o hantelkach) i jogging. Do tego chciałem zastosować jakąś dietę, ale KOMPLETNIE NIE WIEM jaką.

Moim celem jest zrzucenie kilku cm tłuszczu z brzucha przy jednoczesnym wzroście masy mięśniowej na klatce, w bicepsach i na ramionach.

Panie i Panowie, jak to zrobić? Jak i co ćwiczyć, aby nie przesadzić (nadmierny wysiłek jest niewskazany) a przy tym mieć efekty. Sama dieta i bieganie na pewno pomoże w zrzuceniu brzucha, ale co z przybraniem mięśni? Jaką dietę zastosować? Jakie ćwiczenia?

Byłbym Wam BARDZO wdzięczny za KAŻDĄ wypowiedź, sugestię, radę...bardzo liczę na Waszą pomoc.

Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Jeśli chcesz możesz pomachać, ale czy to 'coś' da czy 'czegoś' nie da, nie jestem w stanie odopowiedzieć. Loteria.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
"To nie wygląda zachęcająco." no ****a
Też miałem taką samą sylwetkę z tym, że nie miałem ograniczeń co do ćwiczeń.

Dieta zbilansowana - poczytaj tam podwieszony post o układaniu diety i wklej tutaj. Około 5 posiłków zdrowych, ktore sam przygotowales, z podstawowych nieprzetworzonych produktów.

Trening skoro mówisz że siłka odpada to wszelkie aero (bieg, rower, basen, marsze itp), trening siłowy średnimi ciężarami po konsultacji z lekarzem (najlepiej tym który robił operację ?)

Naraz nie da się schudnąć i przytyć tak jak to piszesz ale da się schudnąć i wyeksponować to co już masz, zresztą po sobie widziałem że mięsień ćwiczony i niećwiczony mimo że tych samych obwodów - wygląda jakoś inaczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Problem jest taki, że chcę schudnąć tylko w brzuchu. Kiedyś robiłem 6W i miałem nawet pewne efekty, ale to było dawno temu i od tego czasu już nic nie widać, wszystko zakrywa tłuszcz. :/

Cały rejon od dłoni po szyję chciałbym "przypakować", jednak mój stan zdrowia nie pozwala na "napierdzielanie" na siłce. Lekarz jak to lekarz...będzie chuchał na zimne. Rozumiem, że z lżejszych ćwiczeń siłowych pozostają mi tylko hantelki?

Kolejność musi być taka: dieta + biegi -> redukcja tkanki tłuszczowej -> zmiana diety + lekkie ćwiczenia siłowe -> budowanie masy mięśniowej ???

Jakie, lekkie ćwiczenia siłowe na bicepsy, klatkę i ramiona moglibyście polecić? Poza tym, co z bieganiem? Zacząć od zwykłych prób typu: biegnę ile mogę czy warto zająć się od początku jakimiś technikami/planami biegania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Kolejność może być też odwrotna - najpierw zrobisz masę a później zredukujesz tłuszcz...kwestia na czym Ci TERAZ bardziej zależy.

Na biceps wszelkiego rodzaju uginania sztangi i sztangielek, na triceps to samo tylko odwrotnie, na klatke wyciskanie sztangi, rozpiętki sztangielkami, wyciskanie sztangi na skosie dół / góra - to takie podstawowe.

Tu masz sporo ćwiczeń opisane.
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Co do biegania możesz biec ile możesz i przejść do szybkiego marszu jako odpoczynek - później znowu biegać i znowu marsz...żeby nie było tak że przebiegniesz 5 min zmęczysz się i koniec treningu Później wydłużysz bieg, zmniejszysz marsz...i na koniec spróbujesz już tylko bieg bez marszu.

3 razy siłka + 3 razy bieg naprzemiennie dniami i będzie dobrze.

A6W przy odchudzaniu odpuść, ćwicz brzuch dla zasady przyda się jak schudniesz ale wybrałbym spięcia, podciąganie nóg, zatrzymanie nóg nad ziemią, spięcia na skos itp zamiast a6w

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2011-09-23 15:48:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Wybacz, że spytam, ale jakie są przeciwwskazania do treningu skoro miałeś operowane oczy?

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Moj kuzyn też miał operację oczy i też ma przeciwwskazania, chodziło coś o zwiększające sie ciśnienie w gałce ocznej i ryzyko zamknięcia jakiegoś kanaliku, nie wiem dokładnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Aha. No tak mi intuicja podpowiadała, ale nie jestem w temacie więc nie wiedziałem.

No ale niestety, jeśli nie możesz ćwiczyć na siłowni to mięśni nie zbudujesz.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Operowane oczy, tzn.: laserowane siatkówki tak więc większy i dłuższy wysiłek fizyczny odpada. Dlatego nie widzę sensu startowania na siłkę (bo co niby będę tam robił) i chcę poćwiczyć coś w domu, swoim tempem, przy pomocy hantelek. Nie wiem tylko jakie ćwiczenia wykonywać. Do tego biegi aby zredukować tkankę tłuszczową.

Mam pytanie, czy podzielacie opinię, że BEZ siłki NIE MOŻNA zbudować masy mięśniowej? Tzn. z góry uprzedzam, że nie chcę wyglądać jak "paker", ale dobrze zbudowany facet. Niestety, z powyższych powodów siłka odpada i chcę się jakoś "podratować". Chyba warto coś robić i można przy tym liczyć na jakieś efekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
No generalnie raczej nic nie zbudujesz nie ćwicząc ciężko, a ciężko ćwiczyć nie możesz, więc wniosek nasuwa się sam.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
No a nie działa tutaj prosta zasada: lżej, ale dłużej? Tym bardziej, że nie chcę brać 140 kg na klatę i moje priorytety nie są wybujałe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Nie. Do rozrostu mięśni potrzebna jest hipertrofia. Żeby ten stan osiągnąć należy poddać mięśnie dużym przeciążeniom (dlatego m.in. na masie zaleca się duże ciężary i mało powt.).

Skoro nie możesz wykonywać intensywnego treningu, na którym będziesz czerwony z 'zaparcia' to nie ma sensu.

/pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa/ocena diety na masę 182cm /76kg/20lat

Następny temat

dieta pod kątem masy:)

Wiecej