SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenuj z Kondziem : Aksel w 3 miesiące wyciska 150 kg leżąc

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 103335

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Żebyście potem Panowie nie mieli na sumieniu jakichś kontuzji tych forumowiczów, którzy się gremialnie włączą w rywalizację nie mając o wyciskaniu większego pojęcia. Może Wy żyjecie w jakichś innych realiach - ale statystycznie 9 na 10 ćwiczących nie ma pojęcia jak wyciskać sztangę technicznie. Mówię o przeciętnym Kowalskim uczęszczającym na przeciętną siłownię - a nie na taką, gdzie trenują wyciskacze/trójboiści - bo tam chwila moment błędy są naprostowywane i po problemie. Bez instruktażowych filmików, gdzie będzie detal po detalu omówione jak się kłaść, jak stawiać stopy jak stabilizować sylwetkę, jak układać nadgarstki, jak prowadzić łokcie, do jakiego punktu opuszczać sztangę jak oddychać czy też na przykład jak powinien się zachowywać asekurujący (bo 90% ludzi nie potrafi podać sztangi na siłowni jak należy i rozbija całą pozycję wyciskającego) - to urazów się pojawi wiele.

To taka tylko moja uwaga.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-02-04 08:53:27

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
nightingal
czy też na przykład jak powinien się zachowywać asekurujący (bo 90% ludzi nie potrafi podać sztangi na siłowni jak należy i rozbija całą pozycję wyciskającego) - to urazów się pojawi wiele.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-02-04 08:53:27


Z tym zgodzę się w 100%! Czasami osoba, która podaje a nie ma o tym pojęcia potrafi popsuć bój!

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ja się kiedyś mało nie zabiłem przez takiego asekurującego kretyna robiąc przysiady. Na ławie też parę razy mało mi ramion z barków nie wyrwało od dennej pomocy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5256 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
To jest własnie to o czym pisałem kilka postów wcześniej.......doradztwo na odległość bez możliwości bezpośredniego obserwowania,mija się z celem.
Czasami więcej krzywdy z tego będzie niż pożytku....

Miałem kiedyś sytuację że user próbował obserwując mój BLOG ,dobierać ćwiczenia tak samo....i skończyło to się bardzo szybką poważną kontuzją.....
Oczywiście robił to całkowicie bez mojej wiedzy.......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Dlatego ja mało komu tak ufam jak Konradowi i jak tylko będzie pod ręką to będzie mi podawał <3

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Może właśnie Kondzio nagraj taki instruktarz, gdzie pokażesz na kimś najlepiej punkt po punkcie o co chodzi z wyciskaniem sztangi leżąc siłowym. Taki filmik to nawet podwiesić można w tym dziale, bo jednak wyciskaniem pasjonuje się wiele osób i wskazówki jak to robić należycie są bardzo cenne.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
k00ndzi00 VMistrz Świata i SFD
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 6679 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20906
Myśle że nagramy coś takiego w sobote :):) i to jak powinno się podawać sztange też :) Karpiu ja to teraz sobię nie wyobrażam innej osoby z tyłu jak ty :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
Po to właśnie są spotkania-treningi konsultacyjne.

Co bedzie interesujące dla tu piszących postaramy się na filmie pokazać.

Aksel też nie trenuje w piwnicy,bez żadnej asekuracji,tylko na jednej z najlepszych siłowni w Poznaniu,z dwójka kolegów,gdzie oprócz Karola Małeckiego,jest zawsze kilku instruktorów znających się na rzeczy.

Podobie jest też z innymi ewentualnie zainteresowanymi,jak np Szyman.

Obawy o kontuzje nasladowców są zawsze-ale nie dajmy się zwariować-kiedyś na beznadziejnym sprzęcie z piwnic wyszło bardzo wielu mistrzów-dziś przy tej masie dostepnej wiedzy-choćby na naszym forum-trzeba by kompletnie pomijać zasady bezpieczeństwa, mieć wyjatkowego pecha i ogromnie dużo lekkomyślności by sobie zrobić krzywde.








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ja do Aksela nie miałem uwag.

Chodzi mi o potencjalne nowe osoby, które się dołączą do tego wyzwania.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
Osoby wyciskające już ok 120 -130 kg maja jakieś dłuższe doświadczenie.
A o takie osoby nam chodzi.Te treningi nie nadają się dla mniej zaawansowanych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból dolnej prawej części brzucha

Następny temat

Mistrzostwa Europy GPC Eastbourne 7-13.06.2015

WHEY premium