SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Treningi pięściarstwa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2483

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18
Witam
Bardzo chciałbym zapisać się na treningi bokserskie w swojej lokalnej sekcji, nigdy wcześniej nie miałem styczności ze sportami walki.
Sekcja jest świeżo otwarta, uczęszcza do niej ok. 16 osób, trenerzy są byłymi bokserami, a jeden trenował mistrzynię Włoch.
Chciałbym zapisać się z kolegą, obaj mamy po 16 lat, z tym że on ma wzrost ok. 180cm i waży ok 60 kg, a ja niestety mierzę zaledwie 170 cm i ważę 50 kg. I tu jest moje pytanie: czy dużo na treningach na początku jest ćwiczeń w parach? Nie wiem czy przy takich warunkach będę miał w ogóle z kim ćwiczyć, gdy wszyscy są już trochę doświadczeni (trenują od jakichś dwóch miesięcy) i z pewnością wszyscy są wyżsi i masywniejsi. Czy będąc chudym jak patyk jest sens w ogóle zapisywać się na boks? Jest to moja zajawka od wielu miesięcy, oglądam codziennie po kilka walk, śledzę scenę bokserską na swiecie i stwierdziłem że sam powinienem zacząć ćwiczyć. I jeśli zaczynam w wieku 16 lat i z takimi gabarytami to jest w ogóle szansa żebym z czasem gdy nabiorę doświadczenia, zaczął jeździć na zawody? Czy w takim wypadku będę mógł w ogóle brać udział w sparingach, jeśli nie znajdzie się nikt o podobnych gabarytach?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42323
2 miesiące to żadne doświadczenie... Jasne, że możesz trenować ważąc 50kg

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18
Dzieki za odpowiedz, ale mam na mysli głównie czy ktos bedzie w ogóle ze mną ćwiczył jeśli wszyscy są wyżsi i co jak nie będę miał w miare równego sobie przeciwnika do sparingów? Jak wtedy będę się rozwijał?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
ktoś się na pewno znajdzie o podobnych gabarytach a jak nie to rób sparingi z większymi, lepiej dla ciebie, nawet jak na treningach będzie ci z nimi ciężko to później na zawodach to zaprocentuje jak będziesz walczył w swojej wadze

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18
Dzieki, w przyszły czwartek idę obejrzec trening grupy to się zorientuje czy są takie osoby moich gabarytów. Mam nadzieję, że jeśli ludzie ćwiczą tam dopiero od dwóch miesięcy, to w miarę szybko dorównam do ich poziomu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
Zawsze mnie zastanawia, dlaczego wszyscy goście zamierzający udać się na pierwszy w życiu trening tego czy tamtego zawsze zaczynają od " cześć mam X wzrostu i ważę Y kilogramów".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136780
Bo się boją walczyć z większymi, być workiem treningowym, który tylko dostaje;) Mam tak samo, tylko że walcząc zawsze z większymi od siebie po prostu się uczę, szybciej muszę techniki przyswajać i wykonywać. I czasami się udaje czymś zaskoczyć;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cynik75
Zawsze mnie zastanawia, dlaczego wszyscy goście zamierzający udać się na pierwszy w życiu trening tego czy tamtego zawsze zaczynają od " cześć mam X wzrostu i ważę Y kilogramów".
Nie wszyscy. Niektórzy piszą " cześć ważę X kilogramów i mam Y wzrostu".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18
Chciałem jeszcze zapytać czy na pierwszy trening bokserski wypadałoby przyjść z jakąś super kondycją, czy trener będzie ze mną nad tym pracował? Często dosyć wychodzę z domu i robię sobie godzinny bieg truchtem bez przerwy (nie liczę dystansu) i nie sprawia mi to większego problemu, natomiast ćwiczenia ze skakanką to jakaś tragedia w moim przypadku, a skakanka jest nieodłącznym elementem treningu bokserskiego, po paru minutach ćwiczeń na skakance padam ze zmęczenia. Myślicie że to przez brak kondycji czy przez złą technikę? Jeśli to zła technika to będę w stanie to wypracować na treningach czy powinienem nauczyć się tego dobrze wcześniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
saguaro98
...czy na pierwszy trening bokserski wypadałoby przyjść z jakąś super kondycją...
Jasne, że powinieneś mieś super kondycję. Ja przebiegłem maraton. Ale mnie nie przyjęli na treningi bo nie zszedłem poniżej 4 godzin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1159
Nie ma co czekać tylko uderzaj na sekcję. Ja praktycznie bez kondycji i przy wadze 106kg zacząłem treningi muay thai(teraz 97kg) . Na skakance nie potrafiłem skakać w ogóle. A o wagę partnerów się nie martw, bo to tylko treningi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siłowy w sportach walki (dwa przeciwstawne kierunki)

Następny temat

Roman Gonzales

WHEY premium