SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Treningi na siłowni Michalczewskiego, Tysonitp.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2339
Ciekawią mnie jak ćwiczą na siłowni gwiazdy światowego boksu np.Adamek, Michalczewski, Tyson itp. Czytałem stronkę Knife więc wiem jak powinno się trenować pod kątem SW, ale chciałbym sobie poprzeglądać jak trenują najlepsi(nie dlatego że chce trenować na siłce tak jak oni, za młody i początkujący jestem). Niedługo będę miał abona więc dam za ciekawe odpowiedzi sogacze.

Cavior sponsorem mojej nieobecności. Mam prawo do wypowiedzi i nikt bez powodu nie moze mnie banować.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 96
Mozesz dac linka do tych cwiczen pod katem SW?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2696 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31115
Espadon -> http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/trening_silowy.html

a tych cwiczen mozna poszukac na googlach, Michalczewskiego znalazlem tylko jak biegal w gorach i rozpiske co robi o poszczegolnych godzinach, z tym ze bylo tylko 'silownia'. w ostatecznosci mozesz napisac tu maila http://www.dariusz-tiger.com/pl/contact_pl.html ale kiepsko to widze.

edit:
Eksczempion rozpoczął obóz przygotowawczy w Zakopanem przed walkąo mistrzostwo świata z Fabrice'em Tiozzo (26 lutego)

Te 150 procent miał okazję sprawdzić na sobie reporter "Super Expressu", który wziął udział we wszystkich zajęciach "Tygrysa" jednego dnia.

7.15 Basen i przebieżka
45 minut na basenie? Sama przyjemność... Ale po 10 minutach "Tygrys" narzuca szalone tempo. Już widzę, że o ściganiu się z bokserskim mistrzem mogę zapomnieć... Na Michalczewskim te trzy kwadranse pływania bez chwili przerwy nie zrobiły żadnego wrażenia. A ja - już na śniadanie idę nieźle zmęczony...

Ciepło ubrani wyruszamy z tatrzańskim przewodnikiem Maciejem Mojżeszkiem w góry. - Trochę idziemy, trochę biegniemy. Taka przyjemna górska wycieczka - zapewnia "Tygrys".

Jeśli to była przyjemna wycieczka, to Sven Hannawald ma 15 kilo nadwagi. Po dwóch kilometrach ledwie oddychałem, po godzinie skupiałem się tylko na tym, żeby się nie przewrócić. - Nie licz na mnie - zapowiedział mi przed wyruszeniem w góry bokser.

Wróciłem do hotelu ponad godzinę po Michalczewskim, ledwie żywy...

14.00 Walka z cieniem
"Tygrys" już na mnie czekał. - Chodź, idziemy walczyć z cieniem - rzucił, dając mi dwie minuty na przebranie się.

Nie minęło nawet dwadzieścia minut i wszystko było jasne. - Dobra, Janek, kończymy, bo trzeba cię będzie stąd karetką wywozić - ze śmiechem przerwał moje męczarnie.

17:00 Siłownia
Godzinka siłowni to niedużo. Podciąganie - zaliczam 9, dobry wynik, tylko o jeden mniej od boksera. Brzuszki - udaje mi się zrobić 42. Co na to "Tygrys"? Pięć serii po 100 brzuszków!...

Jeszcze gorzej wypada porównanie przy wyciskaniu sztangi. 50 kilo w rękach Darka śmiga błyskawicznie w górę i w dół jak winda w supernowoczesnym wieżowcu. Kiedy ja kładę się na ławeczce, sztanga też przypomina windę, ale z 30-letniego bloku. Udaje mi się ją podnieść tylko 13 razy...

22.00 Patrycja
Po kolacji powoli dochodzę do siebie. Nie padłem i to spore osiągnięcie. Masażysta Dariusza, Krzysztof Busch, jednak patrzy na mnie jakoś dziwnie. - Pamiętaj, że Darek zostaje w Zakopanem na trzy tygodnie i codziennie przechodzi coś takiego - mówi. - A potem leci do Hamburga, gdzie czeka go dziesięć treningów w tygodniu, aż do walki.

Nie zazdroszczę "Tygrysowi" ani jednego euro z tego miliona, które zarobi za walkę z Fabrice'em Tiozzo. A kto zazdrości - niech spróbuje, jak smakuje bokserska harówka...

- No to wy tu sobie pogadajcie sami, a ja lecę do pokoju, bo czeka na mnie Patrycja - przerywa moje rozmyślania "Tygrys". - Ma ostatnio strasznie duże wymagania. Ale to tylko dobrze, to element treningu - dodaje ze śmiechem.

autor: Zakopane, Jan Ciosek


zrodlo: polskiboks.pl

____________

przetlumaczylem tez kawalek tekstu o treningu Holyfielda przed walka http://www.sportsci.org/news/news9709/hatfield.html
tlumaczenie jest jakie jest, kilka bledow, ale moj angielski nie jest perfekcyjny

Generalne założenia treningu kondycyjnego dla bokserów

Oto kilka generalnych koncepcji, które pomogły mi stworzyć specjalny program dostosowany do Evandera. Po pierwsze, praca boksera składa się z powtarzanego trzyminutowego wysiłku, często zawierającego nagłe zrywy w każdej rundzie. Rundy są podzielone jednominutowymi odpoczynkowymi interwałami. Ekstremalnie dobra kondycja jest wymagana, by móc walczyć intensywnie przez 10 trzyminutowych rund i anareobowa(?) wytrzymałość po prostu nie może zostać pominięta. Bokserzy nie mogą liczyć na szybki nokaut, a słaba kondycja i, co za tym idzie, dobre boksowanie tylko przez kilka rund jest na pewnym poziomie niedopuszczalne. Należy walczyć z równą zaciętością i dynamiką przez cały pojedynek. Widać więc, iż kondycja fizyczna jest niemalże tak ważna jak umiejętności zdobyte na treningu. By móc zaprezentować całą gamę technik, najpierw trzeba zbudować fundament, oparcie na bazie której można je stosować-i tym fundamentem jest kondycja i wytrzymałość.

Boks jest sportem skrajnie indywidualnym. Każdy zawodnik ma swój określony styl walki, tak jak i psychiczne nastawienie. Styl jednych polega na sile, mocno bitym każdym ciosie, innych-na zadawaniu kombinacji szybkich ciosów, jeszcze innych-na połączeniu dwóch wcześniejszych, zdobywając przewagę poprzez szybkie ciosy a nokautując „bombami”. Prawdziwi mistrzowie przekształcają swój styl w sposób, który da im możliwość wykorzystać słabości każdego napotkanego przeciwnika. Poprawy w poszczególnych umiejętnościach można dokonać relatywnie szybko, jednak mogą być one skuteczne dopiero wtedy, gdy bokser będzie w stanie zaadaptować je i skutecznie wykorzystywać w swoim stylu walki. Na przykład, skupienie się na pracy nóg może nie przynieść wymiernych efektów zawodnikowi stacjonarnemu, bazującemu na swojej ciężkiej ręce. Podobnie, bokser polegający na szybkiej pracy nóg, doskokach i szybkich kombinacjach, ćwicząc na ciężkim worku rozwój masy mięśniowej osiągnie efekty niewspółmierne do tych, jakie mógł osiągnąć, przeznaczając ten czas na szlifowanie szybkości i techniki. Tak więc program na siłowni musi być dostosowany nie tylko do boksu, lecz także do boksera.

Idealny bokser umie zsynchronizować akcje rąk, bioder i nóg, gdyż, jak wiadomo, cios składa się z wybicia z nóg, skrętu biodrem, a dopiero na końcu dołożeniem do tego siły ręki. Im lepsza koordynacja tych ruchów, tym silniejszy cios. Mięśnie nóg mają duży udział w sile uzyskanej poprzez tę sekwencję. Zwiększając siłę nóg i koordynując ich pracę z pracą bioder i rąk to najprawdopodobniej najlepszy sposób do osiągnięcia dużej siły ciosu.

Z racji, iż boks jest eksplozywnym sportem, szczególnie efektywne treningi siłowe dla boksu opierają się na balistycznym(?) treningu. Ten rodzaj treningu wymaga od ćwiczącego wykonywania każdego ruchu eksplozywnie, z osiąganiem jak największej prędkości. Na koniec, moim zdaniem, najlepszym treningiem bokserskim jest tygodniowy rozkład obwodowy(?). Ten typ treningu łączy ćwiczenia poszczególnych partii mięśni przez co ma wpływ na poprawę podstawowych cech wymaganych w boksie-siły, zmysłu równowagi, wytrzymałości i prędkości.

Dwunastotygodniowy makrocykl podzieliłem na cztery mezocykle, wszystkie po trzy tygodnie. Każdy trzytygodniowy cykl ma inne cele i każdy rozwijał to, co było osiągnięte w poprzedzających go. Kondycyjne cele każdego były następujące:

Tydzień pierwszy, drugi, trzeci
1.zmaksymalizować masę mięśniową-Evander musiał przybrać z 210 do 220 funtów
2.Zminimalizować bf poprzez hipertroficzną fazę (włączono dietę „zig-zag”(?) )
3.Polepszyć siłę oraz kondycję m.in. poprzez zróżnicowane aerobiki.
4.poprawić anaerobiczną ‘treshold’.(?)
5.Wprowadzić lekką pylometrię (?)

Tydzień cztery-sześć
1.Zmaksymalizować limit siły/ruchu używanego w boksie (nacisk na nogi)
2. Zwiększyć anaerobiczną wytrzymałość
3.Zacząć trenować najsłabsze punkty
4.Skoncentrować się na regeneracji między ćwiczeniami
5.Wprowadzić trening na siłę eksplozywną oraz zacząć robić siłe z różnoraką pylometrią

Tydzień siedem-dziewięć
1.Zmaksymalizować siłę eksplozywną
2.Specyficzne treningi bokserskie muszą zdominować inne części treningu
3.Kontynuować anaerobic ‘treshold’.
4.Zmaksymalizować regenerację między ćwiczeniami
5.Włączyć wagową pylometrię i biegi po schodach/wzgórzach

Tydzień dziesięć-dwanaście
1.Zmaksymalizować siłę eksplozywną poprzez „szok” pylometryczny (bazując na 9 tyg pylometrii)
2.Duży nacisk na anaerobiczną ‘treshold’/
3.Zmaksymaliować zdolność regeneracji między wysiłkiem
4.Duży nacisk na umiejętności bokserskie
5.Poprawić prędkość, równowagę, ruchy balistyczne
6.Robić nacisk na finalny okres przygotowań
7.Zacząć ‘trening kompleksowy’ w miejsce normalnego treningu siłowegoreszte srednio kumam, nie zajmuje sie treningiem na silowni ze ktos kto zna angielski i bardziej ogarnia ten temat moglby reszte przetlumaczyc bo ja nie chce z bledami robic

Zmieniony przez - MKD w dniu 2007-03-02 18:39:53

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1853 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20162
Dobre tłumaczenie

"Bicepsy to możesz sobie wyrobić na siłowni,ale jaja się ma albo nie" JLB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2339
Sog niestety tylko duchowy dla Ciebie. Trzeba będę musiał pouczyć się anglika.

Cavior sponsorem mojej nieobecności. Mam prawo do wypowiedzi i nikt bez powodu nie moze mnie banować.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gammer vs Williams , Proksa >>dziś gala

Następny temat

pobicia Polaków za granicą

Black weekend