SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Treningi bokserskie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75
Witam. Od niedawna ćwiczę boks. Treningi mam w poniedziałki i środy, ale myślę, że to troszkę mało. Co jeszcze mogę robić? Macie jakieś swoje plany? Jakieś ćwiczenia? Mógłby mi ktoś pomóc? Mogę biegać, skakać na skakance, bić w worek, gruszkę..Tylko jak to ułożyć, żeby to miało sens? Czy sparingi z kolegą, z którym ćwiczę, bez żadnego trenera mają sens? Mam jakiś tam sprzęt, sztanga, hantle..ale wolałbym bez tego, bo czytałem że wielu dobrych bokserów (Ali, Tyson) zazwyczaj ćwiczą, bez żelastwa. Mogę nawet wstawać przed lekcjami pobiegać, nie ma problemu, tylko pomóżcie mi to jakoś sensownie ułożyć.

Zmieniony przez - TheScammer w dniu 2011-10-28 20:16:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
diablo, ja bym sie skupił na cwiczeniu techniki, wiem to z włąsnego doswiadczenia, siłe mam, kondycje mam taka, że walcze 3 rundy po 3 minuty na maksie i mam dalej siły, ale zawodnik lepszy technicznie odemnie obgrywa mnie nogami i kombinacjami, więc dam Ci rade cwicz technike przedewszystkim
PAMIĘTAJ! SIŁĘ ZAWSZE ZROBISZ, A CZASU KTÓRY MOGŁEŚ POŚWIĘCIĆ NA NAUKE TECHNIKI NIE COFNIESZ!]

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75
Nikt nic nie wie? ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 6072 Wiek 4 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70684
sparingi z kolegą z którym ćwiczysz nie mają sensu jeśli nie ma w pobliżu trenera który powinien zwracać uwagę na błędy, podpowiadać itd.

Możesz biegać jeśli tylko chcesz, bo do tego to tylko chęci chyba są potrzebne.

Ćwiczenia: standardowo pompki, brzuszki, podciąganie na drążku. To chyba tradycyjne ćwiczenia, które każdy zna. Można ułożyć plan 'stacyjny' w którym będziesz wykonywał różne ćwiczenia w tym właśnie to do czego masz dostęp skakanka, worek, walka z cieniem, możesz dorzucić sztangę, walka z cieniem z hantlami, itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75
Tylko, że mój problem polega na tym, że nie wiem jak to poskładać w całość. Wiem co mogę robić, ale nie wiem w które dni itd. Potrzebuję pomocy w ułożeniu jakiegoś planu. Mogę zacząć od tego, że we wtorki, czwartki i soboty rano mogę biegać. Co mogę robić po południu? W poniedziałki i środy mam boks wieczorem, więc tutaj nic więcej już nie trzeba. Pozostaje kwestia tych wtorków, czwartków i sobót. Jak wcześniej pisałem - rano bieganie... Tak z 6 kilometrów powiedzmy. Po południu mógłbym robić coś typu walka z cieniem, skakanka, obijanie worka itp..Tylko, że mogę to robić 3x w tygodniu? To samo? I czy zwiększę od tego szybkość, siłę uderzenia? Ćwiczyć coś z obciążeniem? Ile robić powtórzeń na brzuch? Czytałem, że Tyson robił 2000, a Ali 300. Więc na brzuch robili dosyć dużo. Wcześniej ćwiczyłem tylko typowo pod masę, siłę, więc nie wiem jak to jest w boksie.'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 6072 Wiek 4 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70684
Brzuch jest ważnym elementem dlatego się go intensywnie ćwiczy

Sugerujesz się Tysonem i Alim
https://www.sfd.pl/Trening_gwiazd:_Muhammad_Ali-t813576.html
W tym temacie jest jakiś plan z podstawowymi ćwiczeniami, może cos wykorzystasz.

Możesz zaproponować jakiś własny plan i wtedy możemy Ci pomóc w ewentualnej poprawie jeśli coś wyłapiemy.
Albo poczekaj to może ktoś coś podpowie, lub jutro jak znajdę coś to wrzucę, lub sam coś złożę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75
Nie chcę, żeby zaraz ktoś pisał teksty typu nie porównuj się do Tysona, Aliego itd...Po prostu zaciekawił mnie ich trening. No to powiedzmy, że ułożyłbym coś takiego:
Rozgrzewka - bieg bokserski, chwila na skakance, różne krążenia, przysiady bez żelastwa oczywiście itp
Walka z cieniem - różne kombosy 3x3min 30s przerwy
Na worku - 6x 3min 30 s przerwy
Ćwiczenia - Tutaj nie wiem co dać. Mam hantle, ekspander, ławka, gryf prosty, łamany, drążek.
Gruszka - 5x 2min 30s przerwy
Skakanka - Tutaj mogę robić interwałowo, np 15 sekund szybko 45 sekund normalne tempo i mogę skakać z 10-15minut.
No i na koniec tak jak Ali walka z cieniem 1minuta.
I mam taki trening robić 3x w tygodniu? Tzn. to samo?
Rano bieganie te 6km.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8337
Hm..
Ja bym jeszcze dodał pompki i brzuszki.
Oczywiście bieganie,
z tym workiem to nie wiem jakie masz doświadczenie [ piszesz że 2miesiące ] to ciosy wyprowadzać chyba potrafisz to krzywdy mam nadzieje sobie nie zrobisz,
podciąganie, to też jest bardzo ważne..
skakanka,
walka z cieniem.

Ja np. ćwiczę tak: [ nie wiem czy dobrze ale może ktoś pomoże Ci to zmienić..]

Dni z treningami w klubie:
Poniedziałek - rano brzuszki i pompki, po południu trening.
środa - rano brzuszki i pompki, po południu trening.
piątek - rano brzuszki i pompki, po południu trening.
i ewentualnie jak mam jeszcze siłe to po treningu jakieś brzuszki..

Dni bez treningu:
Wtorek - rano brzuszki i pompki, po południu "trening" polegający na
1. rozgrzewka,
2. bieg bokserski,
3. tarczowanie z kumplem,
4. worek,
5. skakanka + walka z cieniem,
6. podciąganie,
7. Pompki i brzuszki na do widzenia .

Czwartek: rano brzuszki i pompki, po południu "siłownia"
i tutaj ćwiczenia możesz sobie jakieś sam ułożyć w zależności od tego co potrzebujesz.
Wieczorem oczywiście pompki i brzuszki.

Sobota: rano bieganie + brzuszki i pompki, potem basenik.

Sorry za taką ilość pompek i brzuszków ale to są moje ulubione ćwiczenia, których Ty oczywiście robić nie musisz .

Zmieniony przez - Skejciik w dniu 2011-10-29 09:46:01

Zmieniony przez - Skejciik w dniu 2011-10-29 09:46:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75
Dzięki za odpowiedź, czekam na więcej. Ty jak narazie sog.;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75
Więc prosiłbym kogoś obeznanego o ocenę. Taki planik:
Dni treningowe w klubie:
Rano 3x50 brzuszków
3x30 unoszenie nóg
3x30 skosy
1x20 zwykłe pompki
1x20 pompki z wybiciem
3x20 pompki na pięściach
Wieczorem trening w klubie
Dni nietreningowe:
Rano brzuszki i pompki jak w dt + bieg 6km
Po południu:
1.Rozgrzewka, w skład której wchodzą bieg bokserski, jakieś skakanki itp, różne krążenia
2.Walka z cieniem 5x 2min 1min przerwy
3.Tarczowanie z kolegą
4.Skakanka, różne tempo..np 10sek szybko 20sek normalnie i tak przez 5 min
5.Podciąganie 5x5 + pompki i brzuszki
Jak będę mógł to dorzucę jeszcze worek + gruszka, narazie nie ma takiej możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 66
witam co do Twojego planu radzilbym Ci gdy masz trening w dany dzien nie rob niczego innego przed treningiem wloz cala energie w trening on powinnien byc ekwiwalentem na caly dzien jesli trening uwazasz za niewystarczajacy idz pobiegac, robic pompki, drazek cokolwiek Ci pasuje ale po treningu.
dni nie treningowe to juz duzo zalezy od Twojej inicjatywy boks moim zdaniem jest dyscyplina w ktorej nie moze byc rutyny i stagnacji ze bieg skakanka i cos tam dalej zmieniaj kombinuj lecz zakladam ze masz wyrobione podstawy boserskie.Mozesz robic cos nastepujacego bieg 1 km szybko pozniej 8-12 interwalow czyli biegniesz 40 metrow na maksa pozniej idziesz az twoje serce zacznie bic rownomiernie, potem ciosy kombinacyjne lewy prawy lewy lewy prawy 3x lewy prawy ciosy z przysiadem
sierpowe , haki odskoki doskoki 15 minut rozne warianty bez walki z cieniem same kombinacje cwiczenia nog jak kaczy chod zabki walki kogutow skoki kangura , rece ramiona wymachy raczki pompki chodzenie na rekach skoki wyskoki cwiczen jest nieskonczenie wiele. w kolejny dzien inne warianty zskakanka, bieg nie dluzej niz 10 km nie widze sensu na dluzszy bieg najlepiej po trudnym terenie skalki, wzgorza wyrabiasz sile nog ktore sa postawa w boksie mozesz robic interwaly z wyskokami wrecz swietne, podczas biegu ciosy proste, sierpowe, haki, zejscia w dol wszystko co chcesz lub zwykly bieg, i ponownie cala galeria cwiczen na zewnatrz pompki wszystkie warianty nie bede sie rozpisywal rowniez na jednej rece ,raczki jump na rekach brzuszki brzuch w zwisie, nogi czyli jump rozne wariacje, przysiady . trening ramion drazek podstawa i ciosy bedac na zewnatrz mozesz pozwolic sobie na fantazje masz duzo miejsca lecz pamietaj o technice. w domu jesli chcesz wyrobic szybkosc i sile pompki wszystkie warianty warto miec porecze i na nich robic pompki i brzuch!!!!drazek rozne rozstawy zadnych obiazen!rowniez brzuch na drazku przysiady laczane z wyskokami pilka lekarska wyrzuty w gore z pozycji lezacej perfekcyjne na rozwoj tricepsa wewnetrznych partii przedramion i sile ja mam 2 pilki 9kg i 20 kg mozna robic inne cwiczenia zuzyciem takiego sprzetu. Caly czas chod bokserski uniki odskoki doskoki matrixy, balans ciala, zmylki, no coz jesli masz pytania chetnie odpowiem lub rozpisze Ci trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75
dzieki. Dalbym soga ale nie moge juz chyba ;(
gdybys mial czas to mozesz cos rozpisac chetnie sprawdze bo widac ze sie znasz. Sorkki za bledy pisze z telefonu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening boksu

Następny temat

Bójka

WHEY premium