SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Treningi SW a przetrenowanie, dieta

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
mam kilka pytań, a na pozostałych forach nie potrafili mi udzielić profesjonalnej odpowiedzi, w Internecie szukałem przez kilka godzin i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a chciałbym dowiedzieć się odnośnie mojego konkretnego przypadku.

Trenuję BOKS 3 razy tygodniowo od 2 miesięcy: pn-tech, śr-kondycyjny+siłowy, pt.-technika. Priorytet

Siłownia dynamiczna- chciałem zacząć, miałem dwa miesiące fbw, 2-3 razy w tygodniu, ale czułem przetrenowanie. I tutaj1. nasuwa mi się pytanie, czy lepiej do tygodnia dorzucić jeden, ew. dwa treningi boksu tj. 4,5 czy zacząć ćwiczyć na siłowni?

Bieganie- sob, niedziela ( interwał, dłuższy dystans)
Regeneracja i dieta, 6-7 godzin snu ( szkoła ), dieta ok. 3,3tys. kalorii ( trzymam stałą wagę )- 2. czy masówkę trzeba urozmaicać i zmieniać? tzn. jem dużo kurczaka i ryb,jajek i czy muszę co jakiś czas czymś to zastępować?

3. Czy potrzebna mi na tym etapie suplementacja?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
1. nie rozumiem pytania, zadaj jakos zrozumiale? zastanawiasz sie czy dorzucic trening boksu czy trening silowy tak?
2. nie trzeba, jak masz diete zroznicowana pod katem dostarczanych bialek (jaja, ryby, kura) to wystarczy
3. kwestia co to za etap?
nie napisales nic o sobie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Chodzi mi o to, że ćwiczę 3 razy w tygodniu w tym jeden trening kondycyjno-siłowy, który zmusza mnie do większego wysiłku i z tego powodu mam czasem zakwasy i nie chciałbym pozostać bierny w pozostałe dni i waham się nad dorzuceniem jednego treningu boksu albo siłowni z ćwiczeniami dynamicznymi.
3. Tak jak napisałem, dieta od ok. 2 miesięcy, to samo dotyczy się regularnych treningów.

Wiek:18 lat
Waga: 79kg
Staż na siłowni: 2 miesiące z tym że od miesiąca nie ćwiczę
Staż boksu : 2 miesiące i cały czas trenuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
Ale namieszałeś, pierwszy raz przeczytałem temat to zrozumiałem, że pytasz czy dodać jeden bądź dwa treningu boksu lub wyrzucić całkowicie na rzecz siłowni.

Kalorie trzymasz na zero? Daj + , staraj się spać te 8h

J/w o etapie, twoim poziomie zaawansowania nic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
Czyli trenujesz 3x w tyg, raz jest to trening crossfitowy, i 2x trening stricte boksu tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie tak, w pozostałe dni wolne i zastanawiam się pomiędzy dołożeniem siłowni dynamicznej ( dwa dni ) albo boksu- wymiar 1-2 dni ( techniczne treningi ) z tym że priorytetem jest boks. Zastanawiam się na czym lepiej wyjdę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
Dołożyć bez problemu można, sam się zabieram teraz 2-3 x siłka i 2x bjj
Imo jest trening crossfitowy gdzie tez są elementy dynamiki, może dorzucić 1x boks 1x crossfitówkę/siłke dynamiczną?
A jak nie dasz rady to będziesz kombinował i najwyżej utniesz trening.

Pamiętaj śpij te 8h jak się da, daj + na kaloriach szczególnie w dni treningowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Dieta z dodatnim bilansem kalorycznym, dobry sen, a z suplementacji możesz pomyśleć na początku np. nad BCAA :)

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przepraszam że nie odwiedzałem wątku, ale może ktoś jeszcze mi powie, czy lepiej wyszedłbym na 5x treningach tygodniowo boksu (4 techniczne i jeden z ćwiczeniami dynamicznymi ) czy łącząc boks x3 z siłownią dynamiczną x2, biorąc pod uwagę, że mam stosunkowo krótki staż :)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
Na to już sam musisz sobie odpowiedzieć czego ci brakuje i jakie będzie optymalne połączenie
A jak masz jakieś wątpliwości to idź do działu od sztuk walki może ktoś cię precyzyjnie nakieruje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedramiona u początkującego

Następny temat

Kontuzja mięśni pleców

WHEY premium