SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening z wyłączeniem niektórych partii z powodu choroby - proszę o pomoc :)

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 2070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Cześć. Sport to spory kawałek mojego życia, dlatego bez niego czuje się jak zero. Ze względu na zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowo-obojczykowym, chciałbym otrzymać od was pomoc w ustaleniu treningu.
Partie jakie mogę ćwiczyć, to: biceps, triceps, przedramiona, brzuch, nogi. Ogółem coś co praktycznie nie obciąża stawów barkowych.
Plecy i klatka zapewne odpadają. Wiem, że będzie to skutkowało niezbyt symetryczną budową ciała, ale ogólnie chciałbym utrzymywać siłę w rękach na dobrych poziomie.


Zmieniony przez - MateuszTwardy w dniu 2014-06-25 13:47:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Otrzymałem już ćwiczenia od Sajanina za co bardzo mu dziękuje oraz wsparcie od nosora, za co też jestem wdzięczny.
Zależy mi głównie na utrzymaniu siły i rzeźbie. Masa jakaś jest i teraz już nie odgrywa to roli, czy będę szerszy czy wąski - trenując nie odczuwam praktycznie żadnych bólów i to mnie motywuje do treningu. Siedząc i nic nie robiąc, czuje nieznośny dyskomfort.

Dzięki za odp. Będą sogi.

Zmieniony przez - MateuszTwardy w dniu 2014-06-25 16:33:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
pokaz te plany co dostałes

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Zmniejsz ciężary i rób ćwiczenia z większą ilością powtórzeń i jazda. Barki na pewno się zregenerują i będzie coraz lepiej.Dla poprawy możesz zastosować okłady z korzenia żywokostu lekarskiego. Zacznij jeszcze chodzić na basen, co również świetnie wpływa na regenerację. I jedz produkty bogate w witaminę C (np. pietruszka
)i kwasy tłuszczowe omega 3 .A masz jeszcze ciekawe ćwiczenia na regeneracje stawów barkowych zaprezentowanych przez Jana Łukę



Do tego ćwiczenia izometryczne, metoda Max Sick.

Będę wdzięczny za więcej wskazówek. I jeszcze raz, trening typowa pod masówkę, tj. z dużymi obciążeniem i mało serii - odpada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
spróbuj drop setów, rest pause, wstępnego zmeczenia, póltoraków, serii lączonych - to pozwoli ci "zejsc" z cięzaru a dobrze przetrenowac partię
zainwestuj w praparat na stawy , dobierz cwiczenia w których nie czujesz dyskomfortu, dobierz którac z podanych metod i daj do sprawdzenia

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62114
Zmian zwyrodnieniowych już się nie cofnie(jedynie operacja),ale nie można stawu nie używać,wręcz przeciwnie.Najlepiej zapytać co można,a co nie lekarza ortopedy lub sportowego.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Stosuje suplementy tego typu: AX Athetic Joint Restore + Nutrend Flexit + Magnez z witaminą B6.
Co do operacji, to wiem że mógłby mi pomóc przeszczep tkanki chrzęstnej lub jakieś membrany kolagenowe na chrząstkę, ale na to mnie nie stać. Będę ćwiczył jak okaże się, że sytuacja się pogarsza, to wtedy ponownie udam się do mojego specjalisty od barków. Po pierwszej wizycie zlecił mi rehab, które odbyłem. Powiedział również, że ma dużo takich przypadków jak ja, a szczególnie u zawodników BJJ. Podobno w ich przypadku zauważył, że wyciskanie szerokim chwytem na klatkę, nie powoduje dolegliwości bólowych.
Zobaczymy jak to będzie. Na pewno się nie poddam.

Dzięki za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
powodzenia- zawsze zostaje np rower/bieganie to nie to sam co zelastwo, ale zawsze jakis "zamiennik" i sposób na relaks

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6pack ;)

Następny temat

plan do ławeczki:)

WHEY premium