SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening z sztukami walki i siłownia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1149

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 38
Witam!!!
wiek 35
waga 98
wzrost 176
trenuje sztuki walki od roku(MT) a siłownie 2x w tyg.W tym roku zmieniłem szkole walki (całkiem inny poziom) trenuje pon wtorek i czwartek(MT) a siłownie staram sie robic w srode sobote z rana i niedziela wieczorem(trening FBW) Trening na siłownie sciągnołem z internetu .Pytanie jest takie czy to nie za dużo treningów czy wogóle można je łaczyc i czy trening silowni sobota rano i niedziela wieczorem to dobre rozwiązanie? Z góry dziekuje za pomoc pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777482
Przerwy tak na prawdę zależą od tego na jakim etapie jesteś jeśli chodzi o trening. Jeśli powiedzmy trenujesz w zakresie powtórzeń ok 8 powtórzeń to 1-1,5 najczęściej są wystarczające. Natomiast jeśli trenujesz na niższych zakresach powtórzeń z większymi ciężarami to często muszą być te przerwy nieco wydłużone.
Jednak to sam musisz wyczuć bo czesto w tych początkowych seriach wystarczy przerwa na zmianę ciężaru i złapanie oddechu.
Ćwiczenia główne to te wielostawowe podciąganie na drążku, przysiad, martwy ciąg, wiosłowania, wyciskania
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777482
Nie wiem czy dobrym pomysłem jest trenowanie fbw dzień po dniu bo tak na prawdę nie zdążysz za bardzo się zregenerować.
Chyba lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie w jednym dniu treningowym na siłowni push, a w drugim dniu pull tak aby dzień po dniu nie atakować bezpośrednio tych samych grup mięśniowych.
Lepszym rozwiązaniem byłoby włożenie treningu siłowego np w środę i wówczas drugi wpada w sobotę miałbyś większy okres czasu między treningami. Ewentualnie lepiej też by było piątek niedziela zrobić siłowy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14673 Napisanych postów 53175 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400620
Chyba jestem podobnego zdania co Rion. Albo siłowe zrobić FBW/Push/Pull albo FBW dwa razy w tygodniu. Chociaż treningi sobota rano i niedziela wieczór to już jest jakiś odstęp czasowy. Pytanie czy wyrobisz z regeneracją

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 38
Witam i dziekuje za odpowiedzi. Ogólnie jesli chodzi o siłownie mam do dyspozycji sroda piatek sob niedz. Moze ogólnie zrezygnowac z FBW i jakis inny trening zaczac trenowac?? Powiem szczerze nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tym Push/Pull. Bo 2 treningi w tygodniu to chyba mało? Dodam ze od nowego roku zaczołem jesc białko WHEY Protein i Kreatyne 1250.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14673 Napisanych postów 53175 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400620
Wszystko zależy od tego co jest Twoim głównym celem... siłownia czy sporty walki?

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 38
Na chwile obena sporty walki,ale siłowni nie chciał bym zaniedbywać. Z wiekiem pewnie bedzie to sama siłownia ale póki moge chciał bym trenowac sztuki walki. Mysle ze ciezko połaczyc oba na raz :( ale staram sie nie poddawać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777482
Jeśli wchodzi w grę na przykład trening siłowy środa i sobota to można by tak było zrobić miałbyś wtedy rozkład
poniedziałek wtorek czwartek MT
Środa sobota siłownia
niedziela piątek off

Wówczas trening fbw nada się fajnie jako uzupełnienie sztuk walki.
Tylko wiadomo wówczas będzie 5 treningów w skali tygodnia czyli nie mało, a zapewne wszystkie dość intensywne więc dieta będzie musiała być dopięta elegancko plus odpowiednia ilość snu i nie powinno być też problemu z odpowiednim poziomem regeneracji.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2402
Ten dzien po dniu fbw raczej odpada. Zostalbym przy fbw 2x w tygodniu.
Ja osobiście robię 1x fbw 3x boks w klubie 2-4x bieganie. Wystarczy raz w tygodniu na podtrzymanie siły mi. Kondycja i zbijanie wagi są moimi priorytetami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 38
Dziekuje wszystkim za pomoc.Mam ogólnie jeszcze kilka pytań:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 38
1 czy oprócz treningu FBW dorzucic cos jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 38
2 czyprzy dwóch treningach FBW odstawic białko i kreatyne?
3 tak wygląda mój trening czy powinienem cos w nim zmienic
TRENING A
Przysiady 5x5
Wyciskanie Leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wznosy bokiem 3x8
Biceps+Triceps 3x8
Allahy 3x8
Łydki 3x8
Facepull 3x12

TRENING B
Martwy Ciąg Klasyczny 5x5
Wyciskanie Żołnierskie 5x5
Podciąganie Wąsko 5x5
Wyciskanie Wąsko 3x8
Biceps 3x8
Deska x3
Łydki 3x8
Y-Raise 3x12

Przepraszam za te odstepy przycisk enter od razu wysyłał pytanie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Trening FBW do oceny

WHEY premium