SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening z ograniczeniami

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 20 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174


Witam za kilka dni po lżejszych treningach zaczynam nowy plan, jest on 6 tygodniowy i rozpisany na każdy tydzień, ma on kilka wad z powodu moich ograniczeń spowodowanych kontuzjami itp. Brak w nim wszelkich ćwiczeń w których są przysiady i różnego rodzaju ugięcia kolan w pozycji stojącej. Kolejnym problemem są rozstępy. Wcześniej by nie mieć za dużej pompy robiłem bicepsy po treningu pleców, ostatnio jednak spróbowałem zrobić biceps po klacie i pompa była za duża, nie wiem czy ma sens zmienić na takie połączenie jak jest w planie czy trzymać się tego co już od dłuższego czasu robię. Tak jak ograniczenia na treningu bicepsów i tricepsów są spowodowane dużymi rozstępami tak również brak jest rozpiętek po których czuć i widać jak pęk skóra na każdej lepszej serii. Treningów w tygodniu będzie 5, każdy z nich trwa ok 70 minut. Myślę że jest to dla mnie jak na razie dobre rozwiązanie patrząc na wcześniejsze lata gdzie początkowo były 3 treningi tygodniowo. Obecnie mogę pozwolić sobie na większą kontrole siebie i tego co jem przez co 5 treningów tygodniowo nie powoduje osłabień czy braku regeneracji. Jedynym nieudogodnieniem jest kontuzja kolana i pojawiające się rozstępy której praktycznie mam od 2 roku treningu czyli przez jakieś 4 lata.
Moje pytania do treningu:
- warto zmieniac połaczenie z plecy-bicems i klata triceps na plecy-triceps i klata-biceps?
- co mogę dołożyć do ćwiczeń nóg bo po konsultacji z lekarzem mogę wykonywać takie ćwiczenia jak ugięcia kolan leżąc i prostowanie ich siedząc by nie uszkodzić stawu?
- co jest do ewentualnej korekty?

Moim celem jest utrzymanie wagi ewentualnie wzrost jej nie powiększając jednocześnie obwodu pasa...
mam tendencję do szybkiej utraty wagi przez co staram się w okresach letnich utrzymać wagę zdobytą przez jesień i zimę. Ogólny dobór ciężarów do rozpiski którą podałem jest na poziomie 80% max więc nie jest zbytnio męczący dla mnie i nie ma on na celu zwiększenia siły ale utrzymania ewentualnie poprawy wyglądu i rozmiaru mięśni do października
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ankietę działu wypełnij.

Co to za lekarz? Prostowanie siedząc to najgorsze z możliwych ćwiczenie dla stawu kolanowego. Ty kombinujesz w dodatku z obracaniem stóp do wewnątrz/na zewnątrz. To właśnie z przysiadów nie powinienes rezygnować. Powodzenia.

Trening przeładowany okrutnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 20 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174
lekaże różni, o co rodzinny skierował nie będe pisał, prywatnie ortopedzi stwierdzili uraz kolana prawego już nie pamiętam dokładnie co to było, w lewym niby jest ok ale tak samo mnie boli, dostawałem blokady i noszę ściągacze na kolana.
Dokładniej uraz kolana występuje gdy stawy są odciążone np. podczas robienia brzuszków i uniesionych kolan, szybkiego pływania, oraz przeciążone przy przysiadach z większymi cięzarami i mniejszymi jeśli przysiad jest pełny.
Hubert81 ćwiczenia które wykonuje na nogi nie są wymyślonymi przeze mnie ale są dozwolone przez jednego z lekarzy. Poza tym przy ich wykonywaniu nie odczuwam bólu tak jak przy przysiadzie i innych podobnych ćwiczeniach.
Trening ma trwać do połowy października, później chcę ograniczyć treningi i mieć lekki plan możliwe że 3 dni w tygodniu będzie trening po którym chcę zacząć ciężkie treningi z podstawowymi ćwiczeniami


Dlaczego teraz taki trening ?
Mam dużo więcej czasu wolnego niż na studiach, brak nauki, brak problemu z jedzeniem (brak stresu :D), lepsza regeneracja, śpię ok 10 godzin dziennie a resztę dnia praktycznie leżę i jem dlatego trening mam męczący

ANKIETA AUTORSTWA APOKALIPSY I PUMA666

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: karlo8903
PŁEĆ: mężczyzna
WIEK: 21
WZROST: 173
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 5 lat 10 miesięcy

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA:
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: 37-38
OBWÓD BICEPSU: 44
OBWÓD ŁYDKI: 44
OBWÓD UDA: 63
OBWÓD BIODER: 78
OBWÓD WOKÓŁ PEMPKA: 80
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 118
OBWÓD BARKÓW: 48
OBWÓD NADGARSTKA: 18
OBWÓD KOSTKI U NOGI: 26

****POMIARY POZIOMU TŁUSZCZU**************************

WAGA CIAŁA: 76
PROCENT BODY FAT WSKAZYWANY PRZEZ WAGĘ: ?
GRUBOŚĆ FAŁDY NA TRICEPSIE: mniej niż 1 cm więcej niż 5 mm
GRUBOŚĆ FAŁDY NA BICEPSIE: prawie 5 mm
GRUBOŚĆ FAŁDY NA ŁOPATCE: prawie 1 cm
GRUBOŚĆ FAŁDY NAD BIODREM: 1-1,5 cm
GRUBOŚĆ FAŁDY BRZUSZNEJ: prawie 2cm
GRUBOŚĆ FAŁDY NA UDZIE: 1-1,5 cm
GRUBOŚĆ FAŁDY NA ŁYDCE: 1-1,5 cm
SUMA GRUBOŚCI FAŁD: 7-8 cm
WYNIK TOTALNY BODY FAT:

[dane obliczone na podstawie : [http://www.topendsports.com/testing/tests/skinfolds.htm]] 

****POMIARY SIŁOWE****************************************
Aktualnych danych nie jestem w stanie podać, dane poniżej są z początku roku 2011 z moich normalnych treningów,

PRZYSIAD TYLNI: [cięzar X powtórzenia] - kontuzja, w 2010 r.
MARTWY CIĄG: [cięzar X powtórzenia] - obecnie brak ciężaru do sprawdzenia (wcześniej 160x10x4
WYCISK SZTANGI NA PŁASKIEJ: [cięzar X powtórzenia] - brak obciążenia na sprawdzenie( wcześniejsze treningi to 140-150x10x10
WIOSŁOWANIE SZTANGI : [cięzar X powtórzenia] - nie sprawdzałem sztanga
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [cięzar X powtórzenia] - 90x10x4

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL [np. 2-3-4 cykle 4 tygodniowe] :

MASA JAKOŚCIOWA/ GĘSTOŚĆ

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH : 6

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : -

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: nadgarstek prawej ręki, prawy bark, kolana
ALERGIE: -
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE podczas studiów, okres wakacji to siłownia domowa
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA I SZTANGIELKI: TAK
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA/SZTANGIELKI I WYCIĄG: TAK

INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ:

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII:
ILOSC BIALKA NA KGMC:
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC:
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC:

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII NA START:
ILOSC BIALKA NA KGMC NA START:
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC NA START:
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC NA START:

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: nie
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: wcześniej tak
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: nie

***************************************************************
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mięśnie pleców - prostowniki

Następny temat

masa i ciągłe spadki- wtf ?

WHEY premium