SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening z małym obciążeniem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 837
Mam pytanie czy istnieje jakiś plan treningowy w którym wykonuje się ćwiczenia hantelkami i sztangą z małym obciążeniem.
Pytam sie bo mam małą domową siłownie ćwicze już od pewnego czasu a nie mam zbytnik kasy na to by dokupywać sobie cięzarki.


Z góry dzięki za odpowiedż

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 83

Wzrost: 180

Cel treningowy: siła

Staż treningowy na słowni: ok. 1rok

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): brak

Dieta: ograniczenie sporzycia tłuszczów i cukrów

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851

Trening siłowy i kształtowanie sylwetki wymaga przeciążenia naszych mięśni przez odpowiednie pobudzenie treningiem siłowym. Żeby było ciekawiej nasz układ mięśniowy i nerwowy adaptuje się szybko do zaistniałej sytuacji przez co z treningu na trening powinniśmy starać się podnosić większe obciążenie aby dawać co raz silniejsze bodźce treningowe.
Wówczas przy odpowiedniej diecie nasz mięśnie się rozwijają. Ta progresja ciężarowa jest bardzo istotna.

Natomiast jeśli mamy za mało obciążenia treningowego to z czasem nasz progres może zdecydowanie zwolnić jeśli nasz trening nie będzie odpowiednio ciężki nasze mięśnie nie będą się rozwijać.
Możemy sobie w pewien sposób poradzić w takie sytuacji. Możemy zmienić inne parametry treningu, które sprawią, że trening będzie bardziej wymagający. Zastosować możemy krótsze przerwy między seriami i ćwiczeniami, dołożyć ilość serii lub powtórzeń, a także zmienić tempo ich wykonywania.

Tak czy inaczej te sposoby będą działać tylko przez jakiś czas, a później będziemy musieli dokupić nieco obciążenia treningowego.

Polecamy również: Progresja treningowa - klucz do rozwoju muskulatury




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-06-07 13:07:18

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 361 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4767
plan planem, ale co z progresem. Trening siłowy potrzebuje wiekszych obciążeń niż pare talerzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 837
No właśnie mi chodzi o to co zrobic jak tych talerzy nie ma jakie ćwiczenia sa najlepsze z małym obiciążeniem itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 361 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4767
jakie masz te ciężary?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 837
Mam 2 hantle po 5kg i sztangę z obciążeniemok 25 kg no i ławeczkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6328
Hej, jeżeli chcesz dalej ćwiczyć w domu to dokup ciężarów, to jedyne wyjście - zwłaszcza jeżeli twoim celem jest siła. Poza tym trochę inny sprzęt by się przydał - hantelki z regulowanym obciążeniem (najlepiej taka sama średnica gryfu co i sztanga), jeżeli jeszcze nie masz to drążek. Najtańsze sposoby to dogadać się z tokarzem, ewentualnie kupić przez net i samemu odebrać, często też przy okazji likwidowania jakiejś siłki sprzedają tanio sprzęt, promocje w marketach.
Tańsza opcja to zapisz się gdzieś na siłkę.
W chwili obecnej możesz trochę poeksperymentować z ćwiczeniami z własnym obciążeniem ciała - pompki na poręczach (od bidy da się to zrobić z użyciem krzeseł), drążek, ćwiczenia dynamiczne (np. wycisko podrzut).
Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 837
Czyli co niema wyjścia trzeba kupić te cięzarki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6328
No tak - albo dokupujesz, albo karnet na siłkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 327
ja mam ten sam problem, tylko ze ja chce zrobic mase... ale juz mam troche hajsu na sztange jakas i obciazenia chociaz z 50 kg, bo teraz mam 2 hantle po 10kg i to pozyczone xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Aby mięśnie rosły musi być bodziec. A 5 kg hantelka tego nie zrobi jak będziemy nawet machac 100 razy to się zmeczymy i tyle. Poszukaj talerzy w targowisku czy płd, mogą być nawet toczone stalowe.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Amator xD

Wiecej