SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening z 3 dni na 2 czy jest ok?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1815

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1902 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34570
Witam

Panowie mam maly dylemat otoz mam tylko 2 dni w tyg na trening na wieksza ilosc niestarcza czasu dotychczas cwiczylem 3 razy w tyg.
Czy taki trening wedlug was na przyrost masy jest ok:

I dzien

Klatka:

Wyciskanie na ławce plaskiej sztanga 4x 6-12
Wyciskanie skos sztagielki 3x12
Rozpietki na lawce plaskiej 4x14

Barki:

Wyciskanie sztangi z przodu lub zza karku 4x 6-12
Unoszenie sztangielek bokiem 4x12

Triceps:

Sciaganie linek wyciagu gornego 4x12-15
Lezac francuskie wyciskanie 4x6-12

II Dzień:

Plecy:

Wioslowanie sztanga 4x6-12
Podciaganie na drazku nachwytem 4x max
Wioslowanie sztangielka lub sciaganie wyciagu gornego podchwytem 3x12-15

Barki:

Unoszenie sztangielke bokiem w opadzie 4x12
Szrugsy 4x20

Biceps:

Uginanie ramion sztanga 4x6-12
Ugiananie ramion lina wyciagu dolnego 4x12-15

Prosilbym o jakies sugestie badz zmianyNog nietrenuje ze wzgledu na wykonywana pracy (8godzin chodzenia i ciagniecia 700kg palet przez 6 dni w tyg)



Zmieniony przez - muffa w dniu 2011-03-20 18:50:29

Depresja, Stan Umysłu Fiasko Z Życia I Z Marzeń Wszystko
To,Co Dobre Znikło Może Było By Inaczej Gdybym Miał Przed Sobą Przyszłość

[ON]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Mam jeszcze jedno pytanie czy jezeli zrobie w dwoch ostatnich seriach o 2 powtrzenia mniej to ma to znaczenie czy mam sie trzymac scisle okreslonej liczby powtorzen ktore sa w zalozeniu rozpiski?

Nie, nie koliduje to z założeniami treningu. po prostu powtórz za tydzień ten ciężar aż nie wykonasz załozonej ilości powtórzeń, wtedy w następnym tygodniu progresuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
W dwa dni szału nie zrobisz. Błędem i to kardynalnym jest eliminowanie ćwiczeń, które powinny stanowić trzon tego treningu. machając rozpiętki i inne cuda co tydzień nawet nie utrzymasz tego co masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1902 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34570
Hubert81 co bys wyeliminowal z treningu a co dodal badz zmienil? Podaj konkretny trening ktory bedzie Twoim zdaniem odpowiedni na podtrzymanie i minimalne postepy Bo zgadzam sie z Toba ze szalu napewno niezrobie majac tylko 2 dni w tyg na trening

Depresja, Stan Umysłu Fiasko Z Życia I Z Marzeń Wszystko
To,Co Dobre Znikło Może Było By Inaczej Gdybym Miał Przed Sobą Przyszłość

[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3513 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 71985
przysiad, mc , dipsy ,wiosło ,push press, drazek, wyciskopodrzuty etc. , cos na łapy ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1902 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34570
szaunima jak bys mogl to rozwin mi bardziej obrazowow te cwiczenia dipsy i push press? Mialbym jeszcze prosbe o konkretna rozpiske jak najlepiej to ulozyc w calosc ile seri powtorzen itd.

Depresja, Stan Umysłu Fiasko Z Życia I Z Marzeń Wszystko
To,Co Dobre Znikło Może Było By Inaczej Gdybym Miał Przed Sobą Przyszłość

[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1902 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34570
Panowie pomoze ktos z was i da jakas rozpiske treningu na te 2 dni? Tyle lat jechalem jednym schematem i bylo ok efekty widoczne itd a teraz los zmusil mnie do 2 dni i kompletnie niewiem jak to sensownie polaczyc zeby nadal byl progres

Depresja, Stan Umysłu Fiasko Z Życia I Z Marzeń Wszystko
To,Co Dobre Znikło Może Było By Inaczej Gdybym Miał Przed Sobą Przyszłość

[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1902 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34570
Ehh widze ze niema tutaj chetnych do pomocy i podzielenia sie swa wiedza

Depresja, Stan Umysłu Fiasko Z Życia I Z Marzeń Wszystko
To,Co Dobre Znikło Może Było By Inaczej Gdybym Miał Przed Sobą Przyszłość

[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
fbw- z naciskiem na podstawy[zreszta en rodzaj treningu z zasady jest taki]

nie potrafisz znaleźć jednego, dwoch najcięższych ćwiczeń na każdą z grup?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ehh widze ze niema tutaj chetnych do pomocy i podzielenia sie swa wiedza

Wyobraź sobie ze pracujemy, uczymy się, mamy rodziny i mnóstwo swoich spraw i nie pełnimy dyżuru na forum 24 h.





A

Przysiad 5 x 6-8
Wyciskanie sztangi leżąc 5 x 6-8
Wiosło jsztangą 5 x 6-8
Wyciskanie sztangi siedząc lub push press 4 x 8-10
Uginanie stojąc ze sztangą 4 x 8-10
Wspięcia na palce


B

Martwy ciąg 5 x 6-8
Drążek nachwyt 5 x 6-8
Wyciskanie sztangi/sztangielek na skosie 5 x 6-8
High pull 4 x 8-10
pompki na poręczach 4 x 8-10
Brzuch

Takie to przecież proste. Najważniejsze ćwiczenia bez niepotrzebnych izolacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1902 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34570
apokalipsa potrafie tylko jak pisalem wczesniej temat treningu FBW to czarna magia dla mnie i chodzilo mi o to zeby ktos mnie naprowadzil co z czym sie je

Hubert81 niemusze sobie tego wyobrazac bo sam tak mam ale wiesz jak widze ze osoby ktore udzielily sie w tym poscie udzielaja sie w innych a za cholere niechca tutaj to co mam wtedy myslec?
1.Martwy ciag mam robic na prostych nogach tak zeby akcentowac bardziej posladki i dwoglowe uda czy standardowy ciag?
2.High pull waski czy szeroki chwyt?
3.Rozumiem ze co serie progresywne dokladanie ciezaru czy jade z maxymalnymi ciezarami na kazda serie przy zachowaniu w miare poprawnej techniki?
4.Jak dlugie przerwy miedzy seriami?
5.Jak dlugo mozna jechac FBW /jak wyglada regeneracja itd?
6.Zamiast martwego ciagu moze byc przysiad ze sztanga trzymana z przodu?

Zmieniony przez - muffa w dniu 2011-03-21 22:21:57

Depresja, Stan Umysłu Fiasko Z Życia I Z Marzeń Wszystko
To,Co Dobre Znikło Może Było By Inaczej Gdybym Miał Przed Sobą Przyszłość

[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
1.Martwy ciag mam robic na prostych nogach tak zeby akcentowac bardziej posladki i dwoglowe uda czy standardowy ciag?
Klasyczny bądź sumo.


2.High pull waski czy szeroki chwyt?

Wąskim sie nie da. Szerszy nieco od barków.


3.Rozumiem ze co serie progresywne dokladanie ciezaru czy jade z maxymalnymi ciezarami na kazda serie przy zachowaniu w miare poprawnej techniki?
Progresja w każdej serii oraz co tydzień. Technika nie ma być "w miarę" tylko prawidłowa.


4.Jak dlugie przerwy miedzy seriami?
Kwestia indywidualna - 90-120 sekund.


5.Jak dlugo mozna jechac FBW /jak wyglada regeneracja itd?
Trenując dwa dni w tygodniu nie martw się o regenerację. Ćwicz tym planem do wyczerpania progresu.


6.Zamiast martwego ciagu moze byc przysiad ze sztanga trzymana z przodu?

Nie. To nie jest zamiennik. Nie ma zamiennika dla mc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push&Pull do oceny

Następny temat

Proszę o ocenę treningu SUPERSERIE SERIĘ ŁĄCZONE

WHEY premium