SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening wytrzymałościowy / czas przyjmowania posiłków / katabolizm / ocena michy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 1060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
Zwracam się z kilkoma kwestiami, które nie dają mi spokoju. Ukłon do osób, które zdecydują się to przeczytać i coś zaproponować :)

1. Trening wytrzymałościowych a posiłki, unikanie katabolizmu:
Weźmy na przykład dzisiejszy trening, 2h wytrzymałości tlenowej na rowerze, 77% HRmax (moja waga 66kg/173cm, wiek 21 lat, średnio spalam 1200kcal na taki trening wg. urządzenia treningowego Garmin i Polar + 2300kcal podstawy dziennej), rozkład kaloryczny przedstawia się w sposób zamieszczony na załączonych zdjęciu pod spodem. Trening był przeprowadzony około 5h po drugim posiłku; 0,5h przed treningiem przyjąłem 4g BA, 5g BCAA, kreatyna mono 5g (jestem na cyklu); w czasie treningu 90g węglowodanów prostych wraz z minerałami (izotonik) i baton sportowy by nie odczuć głodu; 1h po treningu posiłek czwarty (tyle zajmuje mi powrót do mieszkania).
Pytanie - czy taki układ jest w porządku? Czy może okres pomiędzy posiłkami jest zbyt długi?



2. Źródła energii:
Węglowodany złożone: płatki owsiane górskie, ryż basmati, kasza gryczana, makaron 100% durum, makaron z semoliny durum, makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty, kasza jaglana(co do niej mam wątpliwości)

Węglowodany proste: banany, jabłka, morele suszone, śliwki suszone - nie więcej niż 4 garści dziennie (400g świeżych) + izotonik i batony sportowe przy treningach aero 1h+

Białko: pierś z kurczaka, indyka, schab wieprzowy, polędwica wieprzowa, udziec wołowy, tłuste ryby świeże i 2x w tyg. wędzone

Tłuszcze: proporcje 4-3-3 (nas-wielo-jedno): migdały, orzechy włoskie, olej lniany, oliwa z oliwek, ser edamski pełnotłusty, masło extra, tłuste ryby i mięsa

+ warzywa świeże 500g dziennie
+ suplementy dziennie:
monohydrat kreatyny 10g, bcaa 5g, beta alanina 4g, ZNA, spalacz tłuszczu Storch MAN zalecana dawka

To chyba wszystko. Proszę napisać, czy wszystko się zgadza - co wywalić, co zostawić, wszelkie wątpliwości i ich argumentacja mile widziana.


CEL: redukcja 0,5kg/msc (średnie dziennie na minusie -100kcal). Dziennie staram się po równo obcinać z węglowodanów i tłuszczów, w moim przypadku stężenie glikogenu musi być codziennie na wysokim poziomie, proszę to uwzględnić (trenuję kolarstwo, tygodniowa objętość na razie do 10h + trening siłowy 4h). Nie chcę się zalać, więc jedyne węgle proste to owoce na śniadanie (150g świeżych) + po treningu podobna dawka, w trakcie treningu wytrzymałościowego izotonik 45g carbo/1h, w trakcie siłowego żadnych węglowodanów.

Tłustym drukiem zaznaczyłem istotne informacje.

Błagam o pomoc! :)





Zmieniony przez - Spalaczi w dniu 2013-01-15 19:20:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
up
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - czy jest potrzebna

Następny temat

Dieta dla ciężko pracującego nastolatka.

WHEY premium