SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening wyciskania wielokrotnego- na maks. ilosc powtórzen

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 42
Ja przekroczylem 50 powtórzeń przy 39kg wiec chyba tak zle nie jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2933 Napisanych postów 8924 Wiek 61 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78170
nightingal
Całkiem zapomniałem że się tu odezwałem .Szczerze mówiąc to przez przypadek odczytałem ten temat ponownie.Oczywiście odpowiem na pytanie związane z moim treningiem WW.Ale powiem od razu nie ma metody ktora posluży wszystkim.Mam kilku podopiecznych i niemal wszyscy wykonują inny trening.Chcę przesto powiedzieć ze żebym mógł komuś dobrze doradzić metodę treningową muszę tą osobę poznać/np.zobaczyć w jaki sposób wyciska i kiedy "odpuszcza"/.Masti fajnie opisał metody - super sprawa dla kogoś kto zaczyna.My świadomie balansujemy z naszym treningiem" na cienkiej linie"często wbrew wypracowanym teorią. Dlatego wolę odpowiedzieć na pytanie związane z moim treningiem jeżeli ktoś chce skorzystać z mojego doświadczenia w Wyciskaniu Wielokrotnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 4978 Napisanych postów 32861 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 658983
Jeśli masz czas i chęci to opisz swój trening. Do mnie osobiście najbardziej przemawiają przykłady z realnego świata - a nie teorie. Im więcej tych realnych metod treningowych się pozna tym łatwiej znaleźć coś pasującego dla siebie. Osobiście bardzo lubię wypróbowywać nawet najbardziej szalone pomysły treningowe i mieć o nich zdanie oparte na doświadczeniu. Nawet jeśli coś co próbuję okazuje się zupełnie nie dla mnie - to i tak jest to fajna lekcja i nowe doświadczenie. Także byłoby super gdybyś podzielił się swoimi doświadczeniami.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2933 Napisanych postów 8924 Wiek 61 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78170
Ok.Jak wiesz od dwóch lat został wprowadzony na wzór rosjan limit czasowy - 5 min.Piszę o tym bo od tego czasu mój trening uległ zmianie.No może nie wiele na obciążeniach startowych powyzej 50kg open glównie startuję na 60kg open gdzie już sama wytrzymałość nie wystarcza.Nie wiem co Ciebie bardziej interesuje?
Generalnie jest tak ze adepci ćwiczeń siłowych uczą się "czuć"dane ćwiczenie /efekt pompy/ to akurat w WW nie przynosi korzyści w postaci wielu powtórzeń.Ja uczyłem się" odprowadzania" krwi z mięśni podczas wysiłku wiem dziwnie to brzmi to bardziej sprawa koncentracji.Pewnie ciężko będzie mnie zrozumieć bo spotkałem się już z reakcją niedowiezania ze strony ludzi którzy mają wiedzę z fizjologii wysiłku gdzie opisany jest "martwy punkt" ,"drugi oddech " ,faza równowagi i faza wyczerpania mięśni.Do tej ostatniej fazy o ile pamiętam z zawodow potrafiła dojść trójka zawodników.Robiliśmy swoje próby z 1/2 CC czy 50kgopen po 20min.Dochodziliśmy do siebie po zawodach pamiętam przez 2 tyg.Sprawa regeneracji - tu wciąż szukamy nowych ćwiczeń /aktywny odpoczynek/ .Teraz z limitem 5 min. nie wchodzimy w fazę wyczerpania mięsniowego jest dużo łatwiej dojść do siebie po zawodach.
Ale Ty chcesz konkretnie wiedzieć jak wygląda mój trening tak?W tym okresie wyciskam 3 x w tyg.
1 -45kg x 75 tempowo w min. po przerwie 5 min. zaczynam właściwy trening 45kgx /ok.170 powt. w 5min żeby nie" stracić wyczucia czasu" ale z akcentem/ 1 min.przerwy 45kg x 70 powt.z akcentem 1 min. przerwy 45kg x 70 z akcentem.Na tym treningu robię jeszcze rączkę w 4 seriach : uginanie ramion siedząc ze sztangielkami 14kg x 15 łącząc to z wyciskaniem wąskim chwytem 45kg x 30 ale w tempie i rotor na obciążeniu dla siebie właściwym kręcę przez 1-2 min.izaczynam kolejna serię.
2- 45kg x 75 tempowo 5min. przerwy 80kg x 40 2min 80kg x 25 2min. 80kg x 25 powt. z akcentem we wszystkich seriach.I biorę się za triceps 4 serie: uginanie ramion w podporze tyłem o ławeczkę po 35 powt z akcentem połączonych pracą na rotorze przez 1-2 min
3- 45kg x 75 tempo 5 min. przerwy 70kg x 77 /tu tak jak na 45 kg dodaję kolejne powt.co tydzień/2min. przerwy 70kgx 37 2min. i kolejne 37 powt. z akcentem.O możesz zobaczyć taką serię z akcentem na you tube -wycwiel 77 x 70kg /to akurat był zakładzik że zrobię to w 4 min./
I tricepsik tym razem robię sobie mniej ruchów w seriach po 15x wyciskanie francuskie na pół skosie 4 serie z 35kg na 1min.przerwy.
Tak ćwiczę teraz przez wakacje .Kolejne treningi będą uzależnione od tego do jakich zawodów będę się przygotowywał.

Mała rada odemnie wybrać ćwiczenie statyczne najlepiej angażujące mięśnie uczestniczące w wyciskaniu i wykonywać je mimo bólu ucząc się koncentracji.Ja wykonywałem trzymanie obciążenia przodem/przedni akton naramiennego/.Jak polubicie to uczucie będziecie gotowi odkryć swoje możliwosci w WW

Łatwiej by mi było odpowiadać na konkretne pytania związane z WW. Powyżej wagi ciała się nie wypowiadam bo rzadko w praktyce używam takich obciążeń.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 4978 Napisanych postów 32861 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 658983
Bardzo ciekawe. A pytań mam sporo.
1. Czy stosujesz jakieś tricki oddechowe? Wiadomo, że w każdej dyscyplinie są inne zasady - więc przy wyciskaniu wielokrotnym pewnie też można ten parametr dopracować do perfekcji.
2. Czy poświęcasz w okresie przygotowań jakiś okres na budowanie dynamiki (pomijając techniczne wykonywanie powtórzeń z akcentem)?
3. Limit czasowy zmniejszył trochę znaczenie psychiki i silnej woli. Bardzo ale to bardzo mnie interesuje jak wcześniej wyglądał trening pod zawody bez limitów. I właśnie jak sobie radziłeś z uczuciem pompy - pisałeś o "odprowadzaniu" krwi. Bardzo interesujące. Ciekaw jestem czy to opiera się na przejmowaniu obciążenia na staw i inne mięśnie, żeby klatka miała chwilę oddechu czy jeszcze jakieś inne sposoby?
4. Czy zawsze wyciskania robisz jedną techniką? Czy też czasem kładziesz większy akcent na przykład na triceps?
5. Co jaki czas robisz sobie sprawdziany?
6. Czy są jakieś specjalne kwestie przy układaniu się na ławeczce, które pomagają wycisnąć więcej razy. W trójboju mamy mostki itp - a u Was - czy też są jakieś niuanse na które trzeba bardzo zwracać uwagę?
7. Bardzo mnie interesuje też kwestia stosowanych ciężarów. Czy - a jeśli tak to kiedy i na jak długo wchodzisz na większe ciężary niż np 1/2 cc czy 60 kg oraz czy są również okresy gdzie ćwiczysz na mocno zaniżonych ciężarach?
8. Regeneracja - czy masz jakieś ulubione metody masażu, automasażu oraz czy stosujesz jakieś substancje (witaminy, minerały, alkohol itp.), które pozwalają Ci się szybciej zregenerować po takim wysiłku na przykład na własny rekord.

To tak na początek.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2933 Napisanych postów 8924 Wiek 61 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78170

U mnie z oddechem jet tak - bardzo płytki iszybki oddech przy górnym położeniu sztangi.Sam ruch wykonuję na bezdechu.Pod koniec próby pomagam sobie krzykiem napinając przepone.Czy poświęcam czas na dynamikę?Teraz z limitem czasowym jest mało czasu trzeba się spinać Często obijam worek bokserski i robię dynamiczne pompki.Wcześniejszy trening - tak krótko to tyra na mniejszym obciążeniu.Chodzilo o wytrzymanie jak najdlużej z "paleniem"w mięśniach pot zalewał oczy i była potrzebna pomoc przy jego usuwaniu.3x w tyg. nie dało się ocierałem się o przetrenowanie 2 x max pierwsza seria długa naprawdę długa o założonym czasie kolejne o załozonej ilości powt.ze skracaniem przerw co tydzień dochodziliśmy do przerw 20 sek.Triceps w seriach łączonych po 3-4 ćwiczenia łącznie ok.100 powt. w serii.Największa zagadka "odprowadzanie" krwi ciężko to wytłumaczyć ale przy 1/2 CC potrafiłem całkiem się "wyłączyć"łapałem się na tym że przez chwilę nie wiedziałem gdzie jestem a sztanga cały czas chodziła góra -dół albo przewalone uczucie odczucie palącego bólu powodowało u mnie atak śmiechu często to miałem podczas treningów /raz na zawodach/.Wcześniej był problem z zatrzymywaniem sztangi w górze przez tych co potrafili.Limit czasowy to zakończył ale otworzył inną sprawę sporną - nieprostowanie rąk.Wczesniej rozkładałem siły kontrolowałem tempo teraz trzeba gnać.Ale do rzeczy ja angażuje inne mięśnie.Ja używam na zmianę pracę mm.kl.piersiowej i tricepsów wraz z barkami i daję czas na przepływ krwi.Teraz uważaj nauczyłem sie rozlużniać klatkę przy wyciskaniu angażujac gł. triceps /dziwne nie dziwne ale tak jest/a napinać przy opuszczaniu rozlużniając tricepsy .Najtrudniej jest z barkami coś już kombinuję ale na razie zostawię to dla siebie Sprawdziany robię często ale nie na obciazeniu startowym.Sprawdzam czy jestem w stanie zrobić co sobie założyłem w planie i czy nie trzeba dokonać zmian.Jak mnie pytają na zawodach ile zrobię odpowiadam ze nie wiem bo faktycznie niewiem.Startuje sie na różnym sprzęcie i warunkach łatwo mozna się "zablokować"wiedząc ile ostatnio byłem w stanmie zrobić na ciężarze startowym.A tak wynik zrobiony przez rywala nie robi wrażenia.Co tam jeszcze -pozycja jak wiesz wyciskamy w dwóch /używam obu/ "górnej" i klasycznej.Ta druga jest Ci napewno znana.W "górnej"jest pewien szczegół który pomaga - praca ugiętych nóg zsynchronizowana z praca ramion przy opuszczeniu sztangi przybliżasz kolana do sztangi a przy wyciskaniu oddalasz ale żle to zrobisz i po ptokach- zaburzony rytm wyciskania.Dobre dla tych którzy maja dobrze przygotowaną obręcz barkową.Przy limicie 5 min. rzadko zaniżam ciężar.Wykonuję przewaznie trening z nieco większym cieżarem ale nie za dużo z tym też trzeba umieć trafić indywidualnie.W moim przypadku teraz chodzi o zrobieniejak najwięcej w ok. czasie a nie ile mogę.Regeneracja.Tu nie namawiam nikogo do tego ale ja raczę się dobrym piwkiem.Masaż choć wiem ze jest wielce pomocny to w ostateczności tak jak akupunktura.Częściej elektroakupunkter i ćwiczenia ściągnięte od azjatów .Suplementy nie regularnie ale są BCAA ,glutamina w ok.zimowym,arginina w ok. startów ,węglowodany podczas treningu.Chyba na wszystkie Twoje pytania choć trochę odpowiedziałem tyle ich naraz zadałeś

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2014-08-11 16:06:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2933 Napisanych postów 8924 Wiek 61 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78170
Mam pytanie może dziwne w jakim dziale jest ten temat bo ja tu wchodzę przez Google wpisując wyciskanie wielokrotne.

A już znalazłem zwykle schodzę do Aktualności a to duzo niżej Dlatego wszedłem tu przez przypadek ale teraz będę zaglądał

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2014-08-11 17:08:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 339 dni Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126370
Trening dla zaawansowanych - na górze ponad tytułem tematu zawsze pisze w jakim jest się dziale, w jakim jest temat

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2014-08-11 20:05:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2933 Napisanych postów 8924 Wiek 61 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78170
Dzięki już skumałem to chyba przez te upały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 4978 Napisanych postów 32861 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 658983
Dziękuję bardzo za te odpowiedzi. Mi na przykład bardzo dużo one wyjaśniły. Pewnych rzeczy się domyślałem, ale pewne były dla mnie zupełną nowością i zaskoczeniem.

Kiedyś się na pewno spróbuję bardziej z wyciskaniem wielokrotnym. Wtedy wypróbuję to czego się dowiedziałem.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

trening czy dobry taki?

nutlove nowy