SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w oparciu o bieganie i ćwiczeniami na brzuch i klatkę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17
Hej.

Mój trening chcę zaczynać od biegania na bieżni. Mam lekką "oponkę" której chcę się pozbyć. Aktualnie co trening biegam po 30 minut i nie chcę z tego rezygnować gdyż czuję się po biegu zdecydowanie lepiej, więc gdy nawet zrzucę oponkę to chce biegać.

Kończyć chcę każdy trening ćwiczeniami na brzuch. Niestety wykonuję tylko rodzaj ćwiczeń a mianowicie brzuszki na ławce skośnej z obciążeniem 5kg.

Ponadto chcę duży nacisk włożyć na klatkę piersiową gdyż mam strasznie wąską i wklęsłą.

Czy jeśli biegam co trening to muszę jeszcze ćwiczyć nogi czy bieg w zupełności starczy?

Ułożyłem sobie własny plan który stosuję juz prawie miesiąc. Wiem że jest ubogi i mam tego świadomość. Proszę Was o uzupełnienie mojego treningu lub ewentualną poprawę uwzględniając to co pisałem wyżej.

PONIEDZIALEK
1. Bieg na bieżni 30 minut
2. Klatka piersiowa
- Pompki na poreczach
- Wyciskanie hantli skos
- Rozpietki skos
3. Barki
- Wyciskanie sztangi z klatki piersiowej
4. Brzuszki na ławce skośnej z obciążeniem 5kg

SRODA
1. Bieg na bieżni 30 minut
2. Plecy
- Wioslowanie hantelkami
- Podciąganie na drażku
3. Klatka
- Wyciskanie sztangi na suwnicy
4. Brzuszki na ławce skośnej z obciążeniem 5kg

PIATEK
1. Bieg na bieżni 30 minut
2. Biceps+Triceps
- Uginanie przedramion stojac ze sztanga
- Francuskie wyciskanie sztanga stojąc
- Uginanie przedramienia z oparciem o kolano
- Francuskie wyciskanie hantlem oburącz
- Uginanie hantlami "mlotkowo"
3. Brzuszki na ławce skośnej z obciążeniem 5kg

Z góry dzięki za wszelkie rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Aeroby nie zdadzą egzaminu dopóki Twoje żywienie będzie kuleć.
Twój plan jest kiepski. Wrzuć ankietę, bo nic o Tobie nie wiadomo.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2014-06-10 21:23:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17
Płeć : Mężczyzna
Wiek : 23
Waga : 81
Wzrost : 179
Cel treningowy : pozbycie się "oponki", nabranie kondycji, wyrzeźbienie mięśni brzucha, poszerzenie i uwypuklenie klatki piersiowej, zwiększenie siły
Staż treningowy na siłowni : 3-4 miesiące
Uprawiane inne sporty : Żadne
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Cały dostępny osprzęt
Dieta : Minimalna (ograniczenie słodyczy, zastąpienie napoi gazowanych na wodę mineralną). Dietę ciężko jest mi połączyć z pracą na nocnej zmianie.
Przeciwskazania medyczne : Żadne
Zażywane suplementy : Żadne
Ostatnio przerabiany plan: Jedynie to co wyżej pisałem.
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
wyciskanie na ławce leżąc: 40 kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWY

Następny temat

Czas regeneracji

WHEY premium