SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w domowych warunkach

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20
Hej,
Mam 22 lata około 187 cm wzrostu. Wagi dokładnej nie znam jakiś rok temu ważyłem 104 kg teraz jest trochę mniej, można powiedzieć że około 90 kg.

Prosiłbym o poradę od czego zacząć mając tylko 2 hantle po 4 kg. Dokładniej czy zacząć od pompek, brzuszków ? Jeśli tak to w jakich ilościach.

Po, za tym mam problem ze stawem biodrowym prawym, po przebytym młodzieńczym złuszczeniu głowy kości udowej w dzieciństwie mam teraz zwyrodnienie stawu biodrowego. Czy możecie mi zaproponować jakieś dobre ćwiczenia mięśni nóg, które nie obciążały by mocno stawu biodrowego, a jednocześnie podbudowały mi dość mocno mięśnie abym mógł cieszyć się swoim stawem jeszcze przez kilka lat (przed wymiana na endoprotezę).
Przez tą chorobę nie uprawiałem żadnego sportu i ostro przytyłem. Powoli chudnę ale bez żadnego wysiłku nie następuje to zbyt szybko. Dlatego szukam jakiś dobrych ćwiczeń aby poprawić kondycję trochę schudnąć i zamienić tłuszczyk na mięśnie.

Z góry dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
No to dietą się zajmij w dziale odżywianie.

A trening jak jeszcze nic nie trenowałeś to spróbuj ten podwieszony Mawashiego.
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html

Ale z tym stawem biodrowym to niech ci ktoś ci zaawansowany powie jakich ćwiczeń z mawashiego nei robić lub zastąpić je :)

I PAMIĘTAJ, ŻE TRENING NIE JEST TAK WAŻNY JAK DOBRA DIETA !

Zmieniony przez - Actimelek w dniu 2011-06-23 21:14:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
a jak z ruchomoscią tego stawu?
odczuwasz jaiś dyskomfort przy ruchu/ćwiczeniach? jeśli tak to jakich?

i najważniejsze,z lekarzem się konsultowałeś?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20
raczej nie odczuwam dyskomfortu jedynie jak "przesilę" staw to odczuwam ból (głownie na zmianę pogody często mnie noga "rwie" :P czy wystarczy jeśli będę śmigał na rowerku bo to mogę akurat bez większego obciążenia, ale jeśli zacznę ćwiczyć "górę" to czy rower wystarczy na nogi ?

pompki, podciąganie + coś z hantelkami, no i rower na początek by to wystarczyło ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niestety rower nie wystarczy by rozwijać nogi, napisz do Wodyna, on powinien pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
osobiscie zrobiłbym tak:

a)po prostu sprawdził czy nic mnie nie boli przy wykonywaniu danych ruchów

b)skonsultował się z jakiś lekarzem sportowym

c)zapytał Wodyna w tym temacie
https://www.sfd.pl/Przysiad_z_przysłowiowym_palcem_w_doopie__żadnych_wymówek_Panowie_i_Panie-t605678.html

tylko nie pytaj się go o to czy rower styknie na wyrobienie nóg...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Diennik john'a

Następny temat

HST progres

WHEY premium