SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening szybkościowy

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9
Witam,

jestem nowy na tym forum, ale chciałbym Was prosić o pomoc (szczególnie kejt lub anfernego - widziałem, że rozpisywaliście treningi innym). Trenuję piłkę nożną od 10 roku życia. Obecnie mam 15 lat, w styczniu kończę 16. Mam 176cm wzrostu, a ważę 69kg. Chciałbym poprawić swoją szybkość. Jest ona dość niezbędna, bo takie są realia/wymogi piłki nożnej. W 6 klasie podstawówki na 60m. miałem 8,6 . Potem w gimnazjum miałem taki okres wzrostu (w 1 klasie gimnazjum urosłem ponad 15cm), natomiast później przytyłem (w 2 klasie gimnazjum; okres luty-marzec - 8kg) i od tego momentu zaczęły się problemy (tak myślę). Zrobiłem się wolniejszy, na 100m. miałem czas 13,3 (na początku 2 klasy gimnazjum).

Gram na boku obrony, więc trener wymaga ode mnie włączania się w akcje. Czyli przebiegam zawsze te 50-80m moim sprintem. Zawodnicy najczęściej wyprzedzają mnie o ten 1,5-2m. Chciałbym to poprawić, bo wiem, że jestem w stanie być szybszy (uwarunkowane genetycznie - ojciec i brat szybko biegają). Jestem dość wytrzymały.

Słyszałem, że interwały pomagają. Wbieganie na górkę sprintem (tak przynajmniej 50m). Od jakiegoś czasu robię brzuszki i grzbiety. Robię także wspięcia. Bardzo bym prosił o rozpisanie mi treningu dotyczącego interwałów + innych ćwiczeń mogących pomóc w rozwinięciu swojej szybkości. Z góry dziękuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
interwał nie służy do kształtowania szybkosci

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 56 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 540
Rozumiem, że te 8kg o które stałeś się cięższy w ciągu dwóch miesięcy to nie są mięśnie. Odpowiednia dieta to podstawa zycia sportowego.
Jeżeli trenujesz piłkę nożną w klubie to robienie dodatkowego treningu biegowego nie poprawi twoich osiągnięć szybkościowych- może nawet dać odwrotny skutek (przetrenowanie).
Poza tym czym innym jest szybkość lekkoatlety sprintera a czym innym piłkarza. Nawet technika biegu jest różna dla tych dyscyplin.
Nie tędy droga. Zadbaj o dietę i higienę życia, zrzuć ewentualne nadmiary sadła i uczciwie trenuj na treningach piłkarskich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9
Hehe, tzn. te 8kg to tak pół na pół (trochę mięśni, ale także masy - sadełka). Uczciwie trenuję, jestem na każdym treningu i wylewam z siebie siódme poty. Nie mogę schudnąć, bo na obronie potrzebuję też tych kilogramów. Na meczu jest pełna walka. Interwały nie pomagają? Hmm, to dziwne, bo dwóch moich w-fistów mi to poleciło, bo pracują wtedy wszystkie partie u nóg, a w innych tematach przeczytałem, że najlepiej gdy pracują wszystkie partie mięśni u nóg. Dwugłowy, czwórgłowy i łydki. Mi chodzi głównie o szybkość na 60-100m, bo wiadome boisko ma długość 100m. Jeden z moich w-fistów polecił mi także np. wieloskoki pod jakąś górkę. Dlatego prosiłbym o jakieś rozpisanie treningu. Swoje sprawy konsultowałem z w-fistami. Czy oni mówią źle ? Czy powtórzeniowe biegi są złe na poprawę szybkości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9
Aha i jeszcze jedno, teraz to sadełko staram się zbić w mięśnie. Brzuszki, pompki, grzbiety i te sprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
Metody powtórzeniowe tak służą do kształtowania szybkości a interwały kształtuja wytrzymałośc która masz jak piszesz dobrą: https://www.sfd.pl/SZYBKOŚĆ_JAKO_CECHA_MOTORYCZNA_-_ODPOWIEDŹ_NA_CZĘSTE_PYTANIA-t232653.html 

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9
A czy mogę te metody powtórzeniowe wykorzystać, wbiegając pod coś czy musi to być powierzchnia płaska? Bardzo chciałbym zejść z tych 13s na 100m - na okolice 11s. Wiem, że zajmie mi to sporo czasu, ale jestem zdeterminowany i chciałbym to osiągnąć. Potrzebuję tej szybkości na krótsze dystanse od 60 do 100m.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9
Odpowie mi ktoś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Witaj niemożesz sobie dawać w kość , Trenuj dawaj z siebie wszystko na treningach meczach i to samo przyjdzie a jak chcessz to przyśpieszyć to tylko w jeden sposób :) . W niedziele najlepiej masz odpoczynek to ok godziny 18:00 robisz . Streczink rościąganie i takie tam zaraz potym 10 startów na ful gaz i po każdym starcie 1 minuta przerwy po każdym starcie ! gdy zrobisz już 10 strartów ponawiasz streczing i rozciągenie . Potem robisz 6 startów po 10 metrówi i też po każdym starcie 1 minute czekasz . Gdy już zrobisz 6 startów rozlużniasz mięśnie 4 min przerwy odbijasz pilką bawisz sie króciutki streczing i 6 startów po 20 metrów tym razem po każdym starcie odpoczywasz 1,20 min. Jest to skuteczne gdyż w zimie 2008 roku robiłem czas na 100 m koło 11 s może i nawet poniżej 10,90 ale potem nadażyła mi się kontuzja pleców czekałem 1,5 miesiąca na powrót do gry gry wróciłem szcuje , żen a 100 miałem 2 s wolniej ale te treningi pomogły mi powrócić do optymalnego czasu na 100 metrów . Jestem zawodnikiem rocznika 93 a te treningi rospisywali trenerzy Francuscy ok 2000 r. Teraz używają tego Niemcy właśnie w taki soposub jak powyżej napisałem. (Sorry za błędy ale ma DYS ort :P . ) Powodzenia i powrot do formy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 459 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7964
filipescu

Wysłana - 30 listopad 2007 20:12

zauwazyles to kolego??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173
Wszystkie starty z pozycji jak do biegu na 100 m - z ziemi?

Pierwsze 10 startów, o których pisałeś - na jaką odległość? Nie ma znaczenia?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najmocniejszy serw w historii siatkówki??

Następny temat

Zlecenia na Strażaka

WHEY premium