SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening sztuk walki w domu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14245

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Zakładać balache duszenie itd "jest prosto" tylko że tak samo możesz powiedzieć że prosto kopnąć low kicka czy uderzyć prostym, a różnica w wykonaniu jest ogromna.
W grapplingu jak w stójce liczą się detale. Idź do grapplerów na trening załóż balachę czy jakiś klucz na nogę a zaraz wymienią ci w punktach co robisz źle bądź co zrobić by był lepszy efekt danej techniki.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
W wypadku bjj tam technika jest prosta i ciężko robić coś źle przy zmienianiu pozycji czy innych prostych wygibasach typu:duszenia,dźwignie

jak nie masz o czymś pojęcia to po co o tym piszesz? posty nabijasz?

Co jest trudno w założeniu np: ballachy? To nie jest przecież latająca ballacha przy której trzeba się bardziej nagimnastykować.takie dźwignie stosują nawet ludzie nigdy nie będący na treningu bjj czy inne duszenia. Kontrola pozycji czy takiego czegoś nie da się wywnioskować z dobrego filmiku? W sportach uderzanych opanować jest technikę znacznie trudniej niż technikę w bjj.

po co miliony ludzi trenują bjj skoro techniki bjj są tak banalne że każdy potrafi wykonywać je bez treningu

Zmieniony przez - Zdenek_SB w dniu 2012-12-26 11:07:41

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Zdenek_SB
W wypadku bjj tam technika jest prosta i ciężko robić coś źle przy zmienianiu pozycji czy innych prostych wygibasach typu:duszenia,dźwignie

jak nie masz o czymś pojęcia to po co o tym piszesz? posty nabijasz?


Bywam też na treningach bjj więc wiem jak one wyglądają. Założyć ballache czy inna dźwignie można nauczyć się bez problemu z dobrego filmiku instruktażowego a to, że grapler pokaże ci 20 rozwiązań jak zrobić inaczej i lepiej to już jest inna sprawa. Wątpię by ktoś na jednym treningu poznał 20 technik Rozumiem, że bjj ma swoje elementy które są trudniejsze jak w każdej dyscyplinie ale podstawowe można ćwiczyć na upartego w domu jeśli ma się do tego warunki. Oglądałem różne filmy instruktażowe..porównałem to do tłumaczenia trenera i to się w sumie wcale nie różni. Wypchnąć biodra jest o wiele łatwiej niż odpowiednio skręcać nogę wraz z ruchem biodra bo ten ruch jest o wiele trudniej już załapać.Proszę nie mówcie mi, że podstawowe techniki BJJ są trudne! Na treningach wałkuje się konkretną technikę a nie 20 czy 30 technik żeby trener co chwila dopowiadał coś nowego. O wiele łatwiej będzie się nauczyć/douczyć czegoś w wypadku BJJ niż w wypadku złego trenowania boksu bo tam nie ma aż tak ciężkich ruchów, chyba, że na późniejszym etapie ale nikt w domowych warunkach raczej do tego nie dojdzie. Wspomniałem tylko o możliwości trenowania w domu jeśli nie ma innej opcji w mieście a nie o trenowaniu na poziom skali mistrza. W filmikach często takie detale są wymieniane bądź w książkach. Trening z trenerem zawsze będzie efektywniejszy ale i proste techniki da się robić w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Wypchnąć biodra jest o wiele łatwiej niż odpowiednio skręcać nogę wraz z ruchem biodra bo ten ruch jest o wiele trudniej już załapać.Proszę nie mówcie mi, że podstawowe techniki BJJ są trudne

to już twoja subiektywna opinia a podstawowe techniki bjj są tak samo trudne jak podstawowe techniki bokserskie czy muay thai
1

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 163 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1711
Kup sobie książkę o sztuce walki jaka Cię interesuje. Np. JET KUNe Do. Napisana jest przez Bruce'a Lee więc sprawa trenera jest załatwiona;) A tak na poważnie to możesz trenować w domu co zechcesz! Wystarczy dobry podręcznik, samodyscyplina, partner do tarczowania itp., worek treningowy, gruszka. Ja tak trenuję. Oczywiście jak będziesz chciał się zapisać do klubu to trening w warunkach domowych da Ci dodatkowego kopa. P.S Nawet 20 minut shadowboksu to wspaniała rzecz, a od filmików instruktażowych roi się w internecie. Pozdrawiam!!!!
1

węglarka nie chodzi, bo paliwo za drogie, ale na sucho też można czynić postępy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6355
Ja do swojego klubu mam 50 km w jedną stronę więc to tylko kwestia jak bardzo ci zależy na trenowaniu czegoś i wygospodarowaniu tych ~300zł na miesiąc. Poszukaj więc czy nie masz w takiej odległości jakiegoś klubu. Niemożliwe żeby nie było :)

Mam o tyle dobrze, że często jestem w tym mieście gdzie trenuje więc tak bardzo nie odczuwam dojazdów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Nie popadajmy w paranoje. Trening treningiem, pasją pasją ale są rzeczy które ciężko przeskoczyć w dzisiejszych czasach- praca/szkoła. Niektórym dzień przy takiej odległości by wyglądał tak śniadanie-> szkoła-> obiad-> trening -> noc. Jak ktoś ma samochód to ma ciut lepiej niż ktoś kto musiałbym dojeżdżać autobusami/pociągami. Nie każdy też zarabia na siebie więc czasami bywają problemy z opłatą samych treningów a co dopiero dojazdów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
zbedna dyskusja, trening szutk walki tylko w klubie z trenerem, samemu można fizycznie sie przygotowac, pocwiczyc w miare technike( tyczy sie to osób długo trenujacych, wiedzacych jak ma wygladac dany cios cwiczyc poprzez powtarzanie danego ciosu, uwarzajac na to jak ma wygladac, ale i tak potem jest trening w klubie z trenerem)

każdy może powiedziec, ze w domu mu idzie swietnie, albo potem idzie do klubu i jest pacyfikacjia, jak kolega ma trenowac sztuki walki w domu z yt, to niech nawet nie zaczyna i nie robi sobie krzywdy, niech zaczni trenowac co innego ( np na siłowni, poprosic kogos na siłce zeby pokazał jak sie prawidłowo wykonuje cwiczenia i isc cały czas do przodu)

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45892
sam nic się nie nauczysz-wszystko na temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Taki trening na własną rękę to tylko fałszywe uczucie bezpieczeństwa gdy np . będziesz chciał zlać czy obronić się przed jakimś typem na ulicy . :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt!

Następny temat

trening bokserski+ kreatyna

WHEY premium