SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening split z hantlami - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 661

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 538
Witam,
prosiłbym o ocenę ułożonego przeze mnie planu treningowego.
Niestety aktualnie jestem w stanie wykorzystać to co mam w akademiku - hantle i ławeczkę (łóżko).
Wiem, że największe partię mięśniowe powinny mieć przynajmniej po jeszcze 1 ćwiczeniu, ale ze względu na studia nie mam, aż tyle czasu na trening.
W wakacje zamierzam wrócić do 'masy' na siłowni, ale przed tym chciałem przez te 2 miesiące przyzwyczaić ponownie ciało do ćwiczeń i zmniejszyć trochę bodyfat przy ujemnym/zerowym bilansie kalorycznym.



Powtórzenia 8-12
Drugie ćwiczenie na plecy praktycznie te same mięśnie co w pierwszym, ale nie wiem co innego mógłbym dać. (Bent over Y raise ?)
Jakby któreś ćwiczenie było niejasne to mam linki do wszystkich, ale nie wiem czy można wstawiać jak są z innego forum.


Zmieniony przez - Rudy Trzmiel w dniu 2023-04-09 13:43:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

Nie napisałeś nic o sobie, a tak byłoby łatwej coś doradzić.

Rozumiem, że studia i tak dalej, ale ogarnąć sensowny plan treningowy można tak na prawdę w 40 minut więc zrobić go możesz tak na prawdę w przerwie na naukę jako dotlenienie głowy.

Szczerze mówiąc zmieniłbym formułę treningową, jak mają to być 3 szybkie treningi to fbw będzie lepszą opcją niż dzielenie partii mięśniowych.
Natomiast jeśli chcesz zostać przy swoim podziale to warto by było dodać coś jeszcze w dniu nóg bo jedno ćwiczenie na nie to mało, można dołożyć 3 serie wykroków czy przysiadów z hantlami.
W drugim dniu treningowym dałbym jeszcze jedno ćwiczenie na klatkę piersiową, może to być jakaś forma pompek, ale ważne żeby objętość była większa na klatkę piersiową niż na ramiona.

W dniu trzecim możesz zostawić jak masz i dać jakąś wersję trap raise.

Na spokojnie jesteś w stanie zrobić fajny skuteczny trening w dość krótkim czasie. Jeszcze bym zróżnicował ćwiczenia na brzuch i możesz dać na przykład w jednym dniu side plank. Na utrzymanie będzie ok jak dietę przypilnujesz.

Polecamy również: Jak trenować hantlami w domu? Najskuteczniejsze ćwiczenia - plan treningowy



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-04-11 12:09:27
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 538
Coś o sobie to tak: wiek 20, pas 86cm, talia 76
Od nowego roku zrzuciłem samą dietą 6 kg (80->74)
Moim aktualnym celem jest lepszy wygląd - dobrze zarysowane mięśnie, nieco większa masa przy mniejszym BF%
Tak jak pisałem, przez te dwa miesiące przed wakacjami chciałem przyzwyczaić organizm do regeneracji i jeszcze trochę poredukować przez treningiem na masę

Plan postarałem się zmodyfikować wedle Pańskich wskazań





Zmieniony przez - Rudy Trzmiel w dniu 2023-04-11 13:44:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Dla mnie zdecydowanie lepiej, a jak zrobisz wstępny rozruch to na siłkę i wówczas z pełną mocą ruszyć z masą.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Wspominasz o tym, że celem Twoim jest lepsze zarysowanie mięśni i budowa masy mięśniowej. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale jedno zaprzecza drugiemu. Budując masę mięśniową, zwiększy się również ilość tkanki tłuszczowej, więc automatycznie pogorszy się uwidocznienie i zarys mięśni. Dlatego też budować dobrej jakości mięśnie można z niskiego poziomu tkanki tłuszczowej. Warto więc aby wrzucił zdjęcia sylwetki i po nich zobaczymy czy jest na tę chwilę sens budowy masy mięśniowej, czy też lepiej redukować tkankę tłuszczową.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33053 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Tak jak wyżej domer wspomniał , nie da się pogodzić tych dwóch celów wiec może warto dać zdjęcia bo ty chcesz może robić mase jednak masz za wysoki BF i jak wskoczysz na nadwyżkę to zacznie cię podlewać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Z reguły warto najpierw zejść nisko z poziomem tkanki tłuszczowej, a dopiero wtedy budować lepszej jakości mięśnie. Już około 15 procent tkanki tłuszczowej powinno sugerować nam konieczność redukcji tkanki tłuszczowej. Z kolei 12-13 procent to już estetyczna sylwetka z widocznymi mięśniami brzucha lub przynajmniej ich zarysem. Dlatego też najlepiej jakbyś wrzucił zdjęcia sylwetki. Poza tym, polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 538
domer
Z reguły warto najpierw zejść nisko z poziomem tkanki tłuszczowej, a dopiero wtedy budować lepszej jakości mięśnie. Już około 15 procent tkanki tłuszczowej powinno sugerować nam konieczność redukcji tkanki tłuszczowej. Z kolei 12-13 procent to już estetyczna sylwetka z widocznymi mięśniami brzucha lub przynajmniej ich zarysem. Dlatego też najlepiej jakbyś wrzucił zdjęcia sylwetki. Poza tym, polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html



domer
Wspominasz o tym, że celem Twoim jest lepsze zarysowanie mięśni i budowa masy mięśniowej. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale jedno zaprzecza drugiemu.


Może źle to ująłem. Jestem świadom, że nie można połączyć masy i redukcji. Z powyższym planem chciałem przyzwyczaić się do stałych treningów i jeszcze redukować przynajmniej do końca maja. Z tego co kojarzę trening siłowy podczas redukcji pomaga spalać tłuszcz zamiast mięśni i zwiększa metabolizm co ma wpływ na spalanie kalorii po treningu.

Według kalkulatora z artykułu mam około 18% bf

Co do zdjęcia sylwetki, to nie wiem jak powinno wyglądać. Mięśnie napięte, rozluźnione czy oba dla porównania? Sam front, czy też profil?


Zmieniony przez - Rudy Trzmiel w dniu 2023-04-14 18:13:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Bez wątpienia trening siłowy jest podstawą kształtowania sylwetki. Bez względu na to jaki jest nasz cel, budowa masy mięśniowej, czy też redukcja tkanki tłuszczowej, warto go wykonywać. Tak jak napisałeś, w celu utrzymania jak największej ilości mięśni, ograniczenia straty siły, czy podkręcenia metabolizmu i pozytywnego wpływu na gospodarkę hormonalną.

Możesz wrzucić zarówno stojąc luźno, jak w pozach napinając mięśnie. Nie zaszkodzi. Przodem, bokiem i tyłem. Cała sylwetka i wykonane w dobrej jakości.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 538
Na razie mam urwanie głowy i dopiero podczas majówki mógłbym zrobić lepsze zdjęcia, ale te też chyba się nadadzą.














Zmieniony przez - Rudy Trzmiel w dniu 2023-04-24 22:08:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Poziom tkanki tłuszczowej u Ciebie wynosi lekko powyżej 20 procent, więc w takiej sytuacji nie ma nad czym się zastanawiać. Jest to na tyle dużo, że zdecydowanie warto redukować poziom tkanki tłuszczowej niżej i dopiero wtedy budować lepszej jakości mięśnie. Sugeruję poczytać artykuł, który wrzuciłem w jednej ze swoich wypowiedzi powyżej. Jest to tam dokładnie opisane.

Zacznij od obliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu z dokładnego wzoru, odjęciu około 300kcal i podziału na zalecane ilości składników odżywczych.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening split - ocena

Następny temat

Trening klatki, barków i brzucha - ocena

WHEY premium