SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siłowy pod sporty walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 186 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3573
Witam, trenuję kick-boxing od około 2 tygodni i chciałbym sobie przy okazji ułożyć plan treningowy aby być bardziej skutecznym w tym sporcie, wcześniej trenowałem 2.5 roku na siłowni. Na kick-boxing chodzę 2-3 razy w tyg oraz siłownia 2x. Moja waga to 75kg, wzrost 174cm, Rekordy w podstawowych bojach: Przysiad: 150kg, MC: 190kg, WL: 120kg

Wstępnie ułożyłem sobie tak plan i chciałbym aby ktoś bardziej doświadczony w temacie planów siłowych w sportach walki go ocenił. Bazę siłową jakąś tam mam więc teraz chcę bardziej popracować nad wytrzymałością i trochę siłą funkcjonalną.
Tydzień A
A:
Podrzut: 5x5
High Pull: 5x5
Wskoki na oponę z obciążeniem: 5x5
WL: 3x20
Wiosłowanie: 3x20
Biceps: 3s

B:
Zarzut: 5x5
Push Press: 5x5
Fronty: 3x20
Dipy: 3x20
Podciąganie: 3x20
Brzuch: 5s

Oraz

Tydzień B

A: (Obwodówka)
3x10 Swingów
3x10 Podrzutów jednorącz
3x10 Burpee
3x10 Wskoków na skrzynię
3x20 Krążena z obciążeniem
Po treningu: 15 Min skakanki lub Biegania

B:
Martwy Ciąg: 3x20
Muscle Up: 5xMaks
Wyciskanie stojąc jednorącz: 3x20
Pompki: 5x20
Brzuch: 5s
Po treningu: 15 Min skakanki lub biegania

Pozdrawiam i liczę na pomoc


Zmieniony przez - Synthers w dniu 2019-01-14 20:30:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 258 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10995
nie napisałeś w które dni treningi i w które siłka, dodaj wiecej serii na cwiczenie i odejmij jedno ćwiczenie jakbys nie dal rady, ja robie po 5serii minimum, obwody robie minimum 4 obiegi.
Zbuduj wytrzymałość, przy obwodach rob po 20 powtorzen, jak sie wyrobisz to dalej tyle powtorzen, ale z kółka na kółko dodawaj lekko ciężar a na pewno pójdzie:)


Zmieniony przez - yoseph w dniu 2019-01-22 11:23:30
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 186 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3573
Sporty walki: Pn-Śr-Pt a siłownia we wtorek i sobotę. Powoli się wkręcam i obwody robię już 5 serii i będę dodawał teraz stopniowo dodatkowe powtórzenia w serii aby się przyzwyczaić do wysiłku, ale zauważyłem, że do takich obwodówek szybko się przyzwyczajam kondycyjnie. Problem mam teraz z planem A bo u mnie z wytrzymałością na więcej niż 15 powtórzeń jest kiepsko, zawsze byłem dobry w sprintach i wysiłkach krótkich ale intensywnych oraz miałem nawet dobre wyniki w trójboju, ale jeśli chodzi o wytrzymałość np długie bieganie lub duża ilość powtórzeń to jest kiepsko.


Zmieniony przez - Synthers w dniu 2019-01-22 22:43:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 258 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10995
no to jest inny świat, jezeli chcesz zwiekszyc wydolność aerobową, to sprawdzonym sposobem u mnie od wielu lat są obwody przez pierwszy miesiac po przerwie, czyli u ciebie na starcie przygody z sw,pozniej wrzucic mozesz raz w tygodniu.
czyli nie robisz splitów itp. obwód ma 6-8 cwiczen po 20 powtorzen 3 serie , ja robie 4 bo jedna rozgrzewkowa, zalezy jak dasz rade.
rób maly dziezar tak zebys dal rade zrobic 20 powt. w cale nie musisz na poczatku co obwod go zwiększać, bo i tak po pierwszym umrzesz;p. Przerwy robisz dopiero po zakonczeniu obwodu
cwiczenia maja byc ustawione antagonistycznie np wyciskanie - podciaganie/sciaganiena wyciagu - mc - zginanie sztangi na biceps - triceps na wyciagu - brzuch . Ciezar poczatkowy ustalasz i nie zmieniasz go na mniejszy.
raz taki obieg zrobisz to poczujesz co mowie;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 186 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3573
Ok, na początku mojej przygody z siłownią własnie tak robiłem, ale miałem 5 obwodów po 5 ćwiczeń i 12 powtórzeń w serii, między seriami robiłem około 10-20 sekund przerwy a między obwodami około 2 minuty a ciężar używałem 50% z moich maksów, jak tam na przysiad brałem 160kg to na 12 powtórzeń założyłem 80. Więc chyba wrócę na ten schemat, ale teraz ciężej jest z takim planem bo trenuję w domu i nie mam tyle sprzętu i miejsca co wcześniej, żeby sobie przygotować wszystko i po prostu biegać od ćwiczenia do ćwiczenia. Spróbuję ułożyć coś w oparciu o twój plan 6-8 ćwiczeń i 20 powtórzeń bo kilka lat temu jak trenowałem na wakacjach właśnie tak robiłem tylko, że wykorzystywałem ćwiczenia typu: Pompki, podciągania, przysiady ze sztangą, przerzucanie opony, unoszenie na barki i swingi workiem z piaskiem, wznosy nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 258 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10995
kup sobie gumy i na tym pocwiczysz lepiej niż heniek na siłce, ja jak nie dam rady na silke isc to mam na chacie drazek i 3 rodzaje gum nagrubsza ma 75kg, i przy tych gumach zrobisz wszystko co napisałem,
mozesz na plecy zalozyc i miedzy krzesłami guma na dłoniach i oporujesz
mc robisz stajac na gumie i łapiac po bokach
biceps to albo stajesz jedna noga na gumie lub dwoma i chwytem młotkowym
tric i brzuc oraz podciaganie to wiadomka
i nie robisz przerw, jedyna przerwa to jest przejscie do nastepnego cwiczenia, o to w tym chodzi, i o ilosc powtorzen, tak sie wytrzymalosc buduje i tam musisz sie skupic,
barki tez dobrze na gumach zrobisz , pozdr
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GDZIE BOKS i KICKBOXING????

Wiecej