SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siłowy a biegi sprinterskie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 427

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Męższczyzna

Wiek

17

Waga

76kg

Wzrost

181cm

Cel treningowy

zwiększenie masy mieśniowej

Staż treningowy na siłowni

od czasu do czasu kalistenika w domu

Uprawiane inne sporty

lekkaatletyka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

hantle 10kg

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 26
Witam mam 17 lat, 76kg i 181cm wzrostu.

Biegam na dystansie 400m na poziomie około 52sekund (wynik z poprzedniego sezonu). W tym celuję w okolice 50sekund.
W tygodniu mam około 7 treningów z czego 4 są biegowe na dworze, a te 3 to często jakaś szybkość na hali, sprawność lub lekka siłownia.
Chciałbym poprawić swoją muskulaturę poprzez ćwiczenia siłowe w domu do siłowni rzadko kiedy mam dostęp samemu.
Pytanie jak podzielić trening siłowy i jakie ćwiczenia wykonywać aby poprawić swój wygląd nie opuszczając swoich wyników w bieganiu?
Zależy mi na wzmocnieniu ramion, barków i klatki. Chodzę do szkoły sportowej więc mam więcej czasu na ćwiczenia od innych rówieśników,
dodam jeszcze ze z regeneracją u mnie w porządku sypiam regularnie po 8h.

Proszę o poradę jak podzielić trening siłowy i jakie ćwiczenia wykonywać w domu.
Z góry dzięki!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Dokupić sprzętu, bo 10 kg hantelkami nic nie zrobisz. A sprinterzy nie ćwiczą kalisteniki żeby zwiększyć siłę barków i dynamikę, tylko pizgają siady, podrzuty, wycisk na barki i klatę sztangą, robią normalną siłkę. Nie licz na to że hantelkami poprawisz swoje osiągi na takim poziomie, jaki chcesz mieć. Ja bym wziął jakiś prosty plan siłowy typu Starting Strength (wersja z podrzutem), zapisał się na normalną siłkę i po prostu ćwiczył. Sam widzisz na Jutubie jakimi ciężarami operują sprinterzy Twojej kat wagowej

Przejrzyj te tematy, może coś Ci pomoże:
http://potreningu.pl/articles/1102/trening-silowy-dla-biegacza
http://sprinterzy.com/jak-korzystac-z-treningu-silowego/ 
3

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na redukcję

Następny temat

Pompki

WHEY premium