SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 'rozruchowy', ręce, opcjonalnie klata/brzuch

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26
Witam serdecznie forumowiczów ;)

Prosiłbym o jakąś poradę w sprawie ewentualnego treningu. W skrócie sytuacja wygląda następująco - im wyżej tym gorzej, a w przypadku rąk to już tragicznie(na moje szklane oko).

/* Jeśli nie masz czasu, pomiń ten akapit */
Sytuacja taka powstała po tym, gdy w wyniku pewnego zbiegu okoliczności zeszłego roku ostro wziąłem się za łyżwy (3h* 2 dni w tygodniu*ponad 2 miesiące) - z sytuacji tragiczniej całościowo zrobiła się tragiczna częściowo.

Łydki i uda wyglądają +- tak jak powinny, z brzuchem nie jest najgorzej, klata już niezbyt, a ręce jak już mówiłem.
Pojawił się w związku z tym pewien problem - chciałbym zacząć uczęszczać na ściankę wspinaczkową, lecz jak się niedawno przekonałem, w moim stanie jest to niezbyt sensowne.

A więc - jakie ćwiczenia, aby doprowadzić w miarę szybko ręce(w tym nadgarstki, palce by było dobrze) do stanu używalności? Z dostępnych sprzętów jedynie podłoga, cztery ściany, a od biedy i sufit się znajdzie ;) Podejrzewam że jakiś zestaw z pompkami w roli głównej - Jeśli tak to jakie ile, po ile serii etc.

Jeśli to miałoby znaczenie - z pozostałych zajęć we wtorki 1,5h WF, czwartki 1h basen, weekend 1-2h łyżwy.

Jeśli będzie trzeba - mogę podrzucić jakieś zdjęcia czy statystyki.
Zapomniałbym - lat 16, gdyby to znaczenie miało

// mówiąc +- tak jak wyglądać powinny - nie mówię że są jakoś nie wiadomo jak przypakowane. moim celem nie jest wyrzeźbienie jakiejś niesamowitej sylwetki, tylko zachowanie sprawności ruchowej całego ciała na zadowalającym poziomie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to potrzebny Ci będzie conajmniej drążek.
jeżeli zależy Ci na poprawie ogólnej sprawności to trening dla początkujących który dobrze zwiększy wytrzymałość i w pewnym stopniu poprawi siłę:
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie brzucha

Następny temat

Pompki i bark

WHEY premium