SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening raz w tygodniu.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337
Jest taki problem, że zaczyna mi sie sesja na uczelni więc jest sporo nauki i mało czasu na inne zajęcia. Potem chce pracować w wakacje, więc również będę miał mało czasu. Chciałbym mocno ograniczyć treningi na siłowni tak do września. Zależy mi na utrzymaniu mięśni i siły, a jeśli można to nawet na poprawieniu wyników.
Czytałem, że dobrym treningiem jeśli sie ćwiczy raz w tygodniu jest HIT. Moje pytanie jest takie- czy jeżeli będę trzymać diete to czy przy jednym treningu HIT w tygodniu mogę liczyć na jakieś przyrosty mięśni i siły?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
nikt ci nie odpowie na takie pytanie,
jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz
1

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2194
Moim zdaniem raczej nie licz na przyrost masy. Raz w tyg to stanowczo zamało. Przynajmniej zatrzymasz spadadek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 448 Napisanych postów 1785 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30854
Na przyrost nawet nie licz 1 raz w tyg trenowac to za mało,ale przed spadkami uchronisz sie jezeli bedziesz w miare duzo(ok 5-7poslikow na dzien) i zdrowo jadł.Jezeli chcesz liczyc na jakiekolwiek przyrosty musialbys trenowac minimum 2 razy przynajmniej panuje taka opinia ze to takie minimum jezeli liczy sie na jakiekolwiek przyrosty(choc ja do tego osobiscie nie jestem przekonany,preferuje 3x HST )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337
Dzięki za odpowiedzi.
Zambo masz racje, wszystkiego trzeba spróbować. Teoria HIT mówi, że nawet przy jednym treningu tygodniowo masa i siła mogą wzrosnąć. Jednak ja na przyrosty zbytnio nie liczę, ważne żebym chociaż utrzymał to co mam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 794 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14807
stanowczo za mało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
przy jednym treningu tygodniowo to raczej na podtrzymanie dotychczasowych efektów bedzie dobre rozwiązanie, przy 2 razach w tyg mozesz liczyc na dodatkowe przyrosty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337
Tak czy inaczej w czasie trwania sesji jest dużo stresu, to wiele by mi nie przybyło. Potem są wakacje, a wiadomo że w wakacje człowiek lubi sie troche zabawić, więc ciężko będzie coś zbudować.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Testowalem HI 1 x tyg, wlasciwie to po czesci byla faza roztrenowanie przez przerwa wakacyjna. Ale byl to dosc dlugi okres, sila minimalnie w gore, masa zero. Dodam ze w tym okresie mialem tez judo 2 x tyg.

Przy hit 2 x tyg i judo 2 x tyg, masa ledwo co do prozdu, sila troche.

HIT 3 x tyg sprawdza sie idelanie w kazdych warunkach!

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 810 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7203
a ja sie z Wami nie zgodze.

uwazam ze przy spelnieniu okreslonych warunkow mozna budowac i mase, i sile trenujac raz w tygodniu.

z tym ze trzeba duzego doswiadczenia i znajomosci wlasnego organizmu.

zreszta majac malo czasu, mozesz kombinowac a nie np zawsze w poniedzialek itp...

gdzie mysl tworcza, dlaczego by nie co 5 dni?

albo dlaczego by nie co 4 dni zrobic trening super intensywny zamykajac sie w 20 min?

mozliwosci jest sporo, wiec szukanie dziury w calym ze nie masz czasu 2x w tyg po 20-30 min jest autousprawiedliwianiem.

albo chcesz i poukladasz wszystko , albo nie i zrobisz na odczep sie.

Knowledge is a steering-wheel
Stubbornness is a fuel
6I9

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
6I9 - moze sie da, ja probowalem i mowie jak bylo stalem w miejscu przy 1 x tyg HIT, moze miales inne doswiadczenia, mi nie szlo i tyle mimo iz mialem jeszcze 2 x tyg judo ktore jest typowo silowe!

Ale wlasnie nikt nie poleca 1 x tyg ani zbytnio 2 x tyg, bo nie wierze ze ktos nie moze cwiczyc 3 x tyg, to zwykle klamstwo. Kazdy moze tlyko suzka sobie wymowek. Raz tlyko nie moglem jak pracowlaem po 13 h na dobe fizycznie od powniedzialku do niedzieli. Wtedy to bylo nie realne, ale ile osob tak ma?

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST - do oceny

Następny temat

pytanie o LS i SS

WHEY premium