SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening progresywny czy regresywny? - różnice

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 520
Jakie są różnice pomiędzy treningiem progresywnym a regresywnym w aspekcie treningu bicepsów; chodzi mi głównie o uginanie ramion ze sztangą podchwytem jaki rodzaj treningu da większą siłę i przyrosty (oczywiście biorąc pod uwagę dietę)

Oczywiście wiem czym się różni trening regresywny od progresywnego w sensie dokładania ciężaru i zmniejszania liczby powtórzeń i zmniejszania go i powiększania liczby powtórzeń tylko chodzi mi o zalety poszczególnych treningów w aspekcie wpływania na włókna mięśniowe.

Szukam po sieci ale nie mogę znaleść...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 425 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37315
Jeśli chodzi o siłę to osobiście polecam progresje, robię siłowo biceps już od jakiegoś czasu po 8-4 powt i siła ładnie leci w górę. Co do masy to robiłem właśnie na biceps regresje w okresie stagnacji i podziałało ;) Trening regresywny pobudza głębiej położone włukna mięśnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Po co progresujemy?

Aby aktywowac wszystkie wlokna,przyzwyczaic cun do wysilku-zaatakowac ciezar.Jaki z tego wniosek?

Progresja i tylko progresja.
Regres. moze byc jakas odskocznia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem, brak zmęczenia mięśni

Następny temat

zmiana traningu

WHEY premium