SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pod wojsko

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3298

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19 lat

Waga

~`80 kg

Wzrost

185 cm

Cel treningowy

budowa przydatnej masy, kondycja biegowa

Staż treningowy na siłowni

Od stycznia (przerwa w marcu z powodu choroby)

Uprawiane inne sporty

obecnie żaden

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

w domu: dwa hantle, 32 kg obciążenia; siłownia w szkole FULL

Dieta

bilans na +

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

lekkie skrzywienie kręgosłupa

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

FBW 3x tydzień

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

MC 45 kg, wyciskanie leżąc 45 kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2234
Witam. Otóż skończyłem szkołę średnią i zamierzam startować do wojska do korpusu szeregowych. Szkolenie rozpoczyna się we wrześniu i trwa do grudnia no i test sprawności fizycznej jest na na zakończenie szkolenia, czyli na trening jest ponad poł roku. I tu moje pytanie, jaki trening wybrać, żeby poprawić siłę, zbudować przydatną masę mięśniową i wyrobić kondycję? Test składa się z: podciąganie na drążku nachwytem, bieg na 3 km, bieg wahadłowy 10x10 m, brzuszki. Zastanawiałem się nad treningiem push/pull, FBW, ewentualnie góra/dół. Do tego oczywiście biegi ok. 4 km trzy razy w tygodniu. Proszę o radę, który trenig będzie najlepszy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 617
Rób to co będziesz miał na sprawdzianie :) . Tak z ciekawości, jakie normy musicie spełniać na szeregowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2234
3 km w 13.30 minut, podciąganie 10 razy, brzuszki 55, wahadlowy 30 sekund. To są normy na ocenę 5. Wiadomo, że to trzeba robić co będzie, ale warto by było iść jakimś planem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
trening crosofft bedzie najodpowiedniejszy dla Ciebie

https://www.sfd.pl/FitRage,_CROSSFIT_i_Dieta_PALEO-f432.html

przejrzyj linki podwieszone i tam pytaj
to jest trening ogolno rozwojowy przed duze O
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ikebana

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): lekkie skrzywienie kręgosłupa - diagnoza ?

teraz jak twoje wyniki na ten moment

drążek - ?
bieg - ?

Ostatnio przerabiany plan: FBW 3x tydzień - pokaż ten plan ?

co do Masy CHYBA logiczne że czym więcej będziesz ważył tym trudniej ci się będzie podciągać , i biegać . rozumiesz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2234
No jeśli chodzi o kręgosłup to po prostu jest krzywy w prawa strone. W niczym mi to nie przeszkadza, na komisji wojskowej dostałem kategorię A. 3 km przebiegłem w czasie 15 minut, drążek wstyd się przyznać ale nachwytem się nie podciągnę. FBW to był taki: przysiad bułgarski, wiosłowanie hantlem, pompki na krzesłach, wyciskanie hantli na barki, uginanie ramion z hantlami, pompki w podporze tyłem. Niestety ważę zbyt dużo, tak jak słusznie zauważyłeś. Znalazłem ten trening www.sfd.pl/***TRENING_DLA_PRZYSZŁYCH_ŻOŁNIERZY***-t462955.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Na komisji kategorię A otrzymują wszyscy, o ile nie dostarczą 3 segregatorów dokumentów. Normy na zawodowego są jednak inne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2234
Tak, ale nie o to tu teraz chodzi jaką mam kategorię. Tomasz1405 najprawdopodobniej będę startował też do Wspol Szczytno. Tam jest bieg wahadlowy 20x10 m, rzut piłką lekarską 2 kg, wyskok dosiężny, bieg z przewrotem. Przyznam, że najbliżej mi do treningu góra/dół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Mam rozumieć że posiadasz 4-5 miesięcy na znaczne poprawienie swojej sprawności fizycznej ?

"Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): MC 45 kg, wyciskanie leżąc 45 kg "

a brak ci postawionego fundamentu mięśniowego to co podajesz to max , jeśli nie to podaj na ile powtórzeń ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2234
Egzaminy sa w lipcu. MC 45 kg w trzech seriach po 10 powtórzeń, wyciskanie sztangi 3 serie po 8 powtórzeń 45 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Ostatnio przerabiany plan: FBW 3x tydzień

pokaż ten plan ?

musisz zbudować bazę , pod trening specjalistyczny który ma ci pomóc osiągnąć sprawność do której dążysz .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hantle i gryf

Następny temat

Trening 5 Dniowy - Pomoc W Ustawieniu

WHEY premium