SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pleców - czucie mięśni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 367
Hej.
Nie czuję mięśni pleców podczas treningu. Podczas wiosłowania hantla dzisiaj na treningu zacząłem trochę czuć nareszcie obły (ale nie w jakimś większym stopniu). Natomiast przyciaganie drążka wyciągu górnego? Tragedia. Przeczytałem i obejrzałem milion porad jak technicznie zrobić to dobrze, a nie czuję najszerszego.
Co to może znaczyć? Czy czucie pieczenia podczas treningu pleców nie u wszystkich występuje w większym lub mniejszym stopniu? Czy może dlatego, że jestem początkującym? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dodam jeszcze, że w tamtym tygodniu poszedłem na trening że znajomym,który ćwiczy już ładnych parę lat. Dawał mi wskazówki ale wraz to samo. Podczas ćwiczeń stwierdził że widzi i czuję podczas dotykania że te mięśnie pracują
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dopiero teraz zauważyłem że jest błąd w nazwie tenatu. Chodzi o PLECY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 357 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 6062
Jesli ktoś dobry sie poinstruowal technicznie jak wykonywać i to przy dość wysokim obciazeniu to powinieneś czuć. Jeśli jednak jestes początkujący lub masz malo tych mięśni to raczej bym patrzac na przyrosty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3666 Napisanych postów 44827 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 336086
Zasadnicze pytanie:czy Twoje plecy rosna? Bo czucie nie zawsze jest wyznacznikiem.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak, patrząc w lustrze i napinając się to są większe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3666 Napisanych postów 44827 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 336086
To czym sie przejmujesz? Jak wioslowalem 100kg hantla to tez nie skupialem sie na czuciu.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3642 Napisanych postów 53055 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 697991
luki2244
Tak, patrząc w lustrze i napinając się to są większe

Jak jesteś początkujący to możliwe, że tego czucia mięśniowego jeszcze nie ma najważniejsze jest to, że jest progres masowy i widzisz różnicę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9642 Napisanych postów 114434 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1370001
Jak rosną to sięnie przejmuje, możesz wprowadzić tempo,pauzy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady?
Nasi specjaliści bezpłatnie odpowiedzą na twoje pytanie z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji!
Tomasz Maciołek
Tomasz Maciołek TomQ-MAG
Łukasz Domeracki
Łukasz Domeracki Domer
Sebastian Szmit
Sebastian Szmit flex1976
Agata Bugorska
Agata Bugorska eveline
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak rozłożyć trening?