SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na siłowni pod MMA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1692

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 165 Wiek 1 rok Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9185
Witam. Czytałem wiele artykułów oraz oglądałem wiele filmikow na temat treningu pod sporty walki na siłowni. Wyselekcjonowałem sobie trochę cwiczen i prosilbym Was o opinie na ich temat. Z czego mogę zrezygnować, co zostawić , a moze macie jakies propozycje cwiczen ktorych nie ma na mojej liscie .
Oto ćwiczenia:
Nogi:Przysiad,Wykroki, Zercher Squat
Plecy: Wiosłowanie,Podciąganie,Martwy Ciąg
Klata: Wyciskanie Plaska\Skos
Barki:PushPress,LandminePress,Dumbell Snatch,OHP
Triceps:Dipy,FloorPress,SkullCrusher,WyciskanieWąsko
Bic:UginanieRamionZeSztanga,MłotkiHantlami
Core:HipThrust\GluteBridge,KettlebelSwing,AxeChops(gumy\wyciag),Pallofpress,LandmineTwist
Prosze o Wasze opinie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 59 Wiek 48 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 604
Nogi i plecy ok. Ławeczkę zamień na jakiś trudniejszy wariant pompek. Na barki jakieś złożone ćwiczenie z kompleksów sztangowych. Triceps bym opuścił, ale wybierał inne ćwiczenia gdzie pracuje (to łatwe). Biceps jak już to lepsze kettle od sztangi, choć na moje szkoda czasu, no chyba że jako odpoczynek po ciężkim ćwiczeniu. Większość z tych nazw ćwiczeń nic mi nie mówi.

Nie jestem teoretykiem i swoje treningi buduję w oparciu o doświadczenie z klubów. Po jednym złożonym ćwiczeniu na nogi, plecy, klatka, barki, do tego brzuch i ze cztery ćwiczenia dynamiczne typu rzuty piłką o ścianę, wyskoki-naskoki. Wychodzi 8-9 ćwiczeń o różnej intensywności. Taki obwód 3-4 razy z przerwą między obwodami. To typowy siłowo-wytrzymałościowy trening. Nie wiem jakie masz cele.


Zmieniony przez - Rademenes_ w dniu 2020-09-10 18:59:31
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Trening dobierasz pod okres w sezonie w jakim jesteś.
Przecież inaczej się ćwiczy poza sezonem a inaczej przed zawodami.

Ty po prostu wypisałeś sobie ćwiczenia i tyle.

Nogi: dzień dobry, ciąg jednonóż hantlą/sztangą.
Te ćwiczenia na core co wypisałeś równie dobrze orzą pośladki i tył nóg.

Bic i przedramię to wspinaczka na linie, wykluczanie zapaśnicze hantlami.

Ćwiczenia dynamiczne: podrzut, rwanie - jednorącz, oburącz, sztangą i hantlami/kettlami.

Kark: mostki zapaśnicze, mostki z obciążeniem.

Dobrze jest robić dedykowany trening na przedramię.

Jeśli chodzi o treningi obwodowe to:

kompleksy sztangowe
PHA Workout
ACT


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2020-09-10 20:43:33
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Rękawice chyba bokserskie"

WHEY premium