SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na siłowni + Judo + Regeneracja

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 146
Witam!
Trenuję na siłowni rok i 6 miesięcy(z małymi przerwami). Siłownię zacząłem podczas trenowania mma (raz w tygodniu FBW). Niestety we wrześniu z powodu szkoły(więcej trudniejszego materiału niż w poprzedniej klasie a miałem 5 treningów w tygodniu) nie mogłem kontynuować mma, gdyż daleka droga na treningi zabierała mi praktycznie cały dzień. Ostatnio dowiedziałem się, że mogę zacząć treningi judo 2 razy w tygodniu(wtorek,czwartek)w lepiej usytuowanej sekcji. Moje pytanie jest takie: czy obecny trening + judo nie będzie "za ciężki" dla mięśni?
Obecnie ćwiczę tak:
Poniedziałek i Piątek:
wyciskanie sztangi zza karku 6x6-8powt.
w super-serii:
Unoszenie ramion w przód ze sztangą 3x8powt.+wyciskanie francuskie oburącz 3x8
pompki w podporze tyłem 3x8powt. + unoszenie sztangi wzdłuż ciała3x8powt.
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia6x8powt + szrugsy 6x8powt.
Na koniec 2x30pompek(nie mam ławeczki)
środa sobota
Wiosłowanie sztangą 5x8powt. + przysiady ze sztangą 5x15powt.
podciąganie 5xmax.powt. + wykroki 5x20powt.(10 na jedną nogę)
Wiosłowanie sztangielkami 4x8powt. + 4x8powt.uginanie ramion ze sztangielkami
I na koniec 3x10powt. na przedramiona(góra i dół)
Po każdym treningu ok30-40minut na worku a treningi są typowo dynamiczne. Jeżeli chodzi o suplementacje to cena nie gra roli.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
NIe wyciskaj zza karku to na początek, jak dla mnie ten plan jest nijaki, gdzie nogi?
pełny fbw do Judo 2x w tygodniu ok, ale oczywiście wtedy to judo jest dodatkiem a nie siłownia do judo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 140 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2962
Jak masz tylko chodzic 2x w tygodniu na judo to sobie odpusc to:) gwarantuje ci ze nic w tym nie osiagniesz z taka iloscia treningow, chyba ze tylko tak rekraacyjnie chcesz trenowac judo:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 146
Nogi są w środę i sobotę. Dlaczego nie wyciskać zza karku? A na judo to chcę chodzić, żeby się spokojniej czuć podczas różnych nieprzewidzianych sytuacji.

Zmieniony przez - Grzesjek w dniu 2013-01-30 16:24:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 146
i bielu mylisz się. We wcześniejszej sekcji (mma) wielu zawodników osiągało sukcesy w bjj na prestiżowych imprezach mając również 2 treningi bjj w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 140 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2962
troszke tu jest inaczej, ja trenuje od 3 lat judo i mialem treningi 6 razy tygodniowo po 2h teraz mam 4 treningi po 2h i ciezko jest:) no gwarantuje ci ze na zawodach z judo majac tyle treningow nic nie pokazesz;/ bo wszyscy ci lepsi trenuja po 4-6 treningow/tydz i to od dziecka:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 140 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2962
no ale Grzesjek jak chcesz trenowac aby moc sie obronic to spokojnie ci to wystarczy:) ale mowie jesli chodzi o startowanie w zawodach to bez szans;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 146
a odpowie mi ktoś czy to nie będzie za duży wysiłek dla moich mięśni? chodzi mi o to czy ich nie spalę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 140 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2962
cwicz na silowni 3 razy i do tego 2 razy judo i powinno byc dobrze:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
bo wyciskanie zza karku szkodzi w wielu przypadkach na staw barkowy."
Co do Biela, to się zgadzam, sam latam cały tydzień po sali, no chyba, że po prostu nie mogę.
Pewnej na ulicy ? To raczej nie judo, a psychika CI pomoże.
Jako uzupełnienie judo .. ćwicz 3x w tygodniu fbw
https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch <- pytania

Następny temat

Brzuch - Porady

Wiecej