SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na siłe klatki.

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 978 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15649
Z góry chciałbym zaznaczyć, że nie chodzi mi o trening ukierunkowany typowo pod wyciskanie na ławce płaskiej (nie chodzi o wynik wyciskania) chodzi o ogólne wszechstronne rozwinięcie siły mięsnia piersiowego, również przy takich ćwiczeniach jak np. rozpiętki.

Nie prosze o ułożenie planu, tylko o wskazówki, ile razy w tygodniu cwiczyc klatke, jak rozplanowac madrze partie. Do jakich ilości powotrzen schodzic ile cwiczen wykonywac.

Gdy przychodzi pacjent z dusznosciami i kaszlem widze limfangioleiomiomatoze, a nie zapalenie płuc...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2014
Jeżeli chodzi o pow. to nie wiecej niz 6 pow. taka progresje stosuj na klatke i np martwy ,barki a jesli chodzi o biceps itp to raczej staraj sie po 8 pow kazda serie tak ebdnzie optymalnie klatke trenuj raz w tygodniu mocno i tak wystarczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2014
aha i jeszcze jedno mianowicnie co do klatki martwy barki stosuj gdzies co 2 tygodnie zmniejsz progresje o 2 az zejdziesz do 2 pow i wtedy wykonaj przerwe w której ebdnziesz wykonywał 10 pow kulturystycznie tak i potem kilka dni przerwy i na nowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33 Napisanych postów 9543 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 61854
Trening 2 razy w tygodniu. W wyciskaniu machnij sobie jakąś rozpiskę typową na siłę. Co do ćw uzupełniających to w rozpiętkach nie poleca się schodzić poniżej 6powt, w wyciskaniu hantli poniżej 4 też nie schodź raczej. To tak ogólnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 978 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15649
Dzieki i jeszcze jedno, wszystkie rozpiski na sile klatki jakie znalazlem to tylko: "wycisk na plaskiej,wycisk na plaskiej,wycisk na plaskiej" z procentami i powtorzeniami, a mi chodzi o cos takiego gdzie klatka bylaby pobudzona bardziej wszechstronnie (wieksza roznorodnosc cwiczen)

Mogłoby byc cos takiego??

Wtorek klatka(ciezko):
Wyciskanie na skosie głowa w dół 6/5/4/3/3 powt
Wyciskanie na płaskiej 6/4/3/3 powt
Wyciskanie na plaskiej wąsko (szerokosc barkow) 6/4/3/3

Sroda: plecy

Piątek klatka(lekko)+nogi(tez bez katowania, ale nie za lekko):
To samo co wtorek ale -10kg w kazdym cwiczeniu

Sob Bic+tric w SS i bary

Ta sobota troche kuleje bo barki i tric dzien po klacie, ale w piatek lekko wiec myslicie ze wyrobilyby?

Gdy przychodzi pacjent z dusznosciami i kaszlem widze limfangioleiomiomatoze, a nie zapalenie płuc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33 Napisanych postów 9543 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 61854
Robiąc płasko pobudzasz w miarę wszechstronnie klatę. Uważam, że robienie płasko i głowa w dół jednego dnia nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej raz rób płasko a raz głową w dół. Swoją drogą jest gdzieś rozpiska % dotycząca wyciskania płasko i głową w dół. Ćw pomocnicze w stylu wyciskanie wąsko czy poręcze są oki:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A co do polaczenia wymyslilem lepsze:

Wt: klata(mocno) +bary
sr: plecy
Pt: klata(lekko)+bic tric w SS
Sob:nogi

Dzieki masz soga
Poszukam ten rozpiski.

Zmieniony przez - malysz666 w dniu 2007-11-06 23:54:03

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Znalazłem tą rozpiskę dla Ciebie. Jest tutaj:

https://www.sfd.pl/Poprawić_wynik-wyciskanie-t17478.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
Witam...mam w styczniu 17-stke, na klate biore 60kg 2 razy, waże gdzieś około 65+kg Napisze mi ktos rozpiske na klate na siłe???bardzo bym prosił, a jeszcze lepiej by było żeby było odraz na bica lub trica bo niejestem pewien co się świczy z klatą...Dziekuje z góry. Jak narazie to mam rozpiske:

na klate:na ławce płaskiej:
rozgrzewka 20kg/8 20kg/8
40kg/6 50kg/4 60kg/2 60kg/2 50kg/4 40kg/6
i więcej niewiem co robić :/

Naza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Po co trenujesz na tak małej ilości powtórzeń? Bezsens przy Twoim wyniku. Rob 12-10powt w seriach a siła i tak bardzo szybko przyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
Dzieki...Na początku brałem na klate 60kg 2 razy a po miesiącu ćwiczeń udało mi się 60 kg podnieść 8 razy
I ćwiczyłem pon,wt,śr. Klatke po 10-12 powrórzeń po 4-6 serii.
Niewiem czy dobrze ale idzie w siłe Szybko :D Dzieki za porady...

Naza

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

XI OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA LĘBORKA W WYCISKANIU SZTANGI I SIŁOWANIU NA RĘKĘ

Następny temat

Umiejętne przygotowanie formy

nutloveb