SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na siłę - rozgrzewka

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przed chwilą założyłem temat o czasie odpoczynku między seriami w treningu na siłę, ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak w treningu na siłę powinna wyglądać rozgrzewka... czytałem jakiś artykuł na PoTreningu.pl, było tam napisane, że od 12-15 powtórzeń, ale tam chyba chodziło o trening na masę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4417 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42906
Pierwszy temat skasowałam, gdyż odpowiem Ci na oba pytania tutaj. :)

Skorzystam z tego, że siedzi właśnie obok mnie Mistrz Europy i dwukrotny Vice - Mistrz Świata w Trójboju siłowym - Kamil Jarota, zatem posłuchaj co nasz forumowy Jarot ma do powiedzenia :)

Jeśli chodzi o rozgrzewkę w treningu na siłę, pomijając dynamiczne rozciąganie, pajacyki, modną mobilizację. Warto wykonać ok 10 powtórzeń samym gryfem bez ciężaru, a dalej nawet w pierwszych seriach rozgrzewkowych nie przekraczamy 5 powtórzeń i staramy się, aby przerwy nie były zbyt krótkie.

Serii rozgrzewkowych wykonujemy minimum 5 i z serii na serię dokładamy obciążenie.

1 seria 50%, przy każdej kolejnej dokładamy ok 10% i jednocześnie możemy zmniejszać ilość powtórzeń. Jeśli czujesz, ż jesteś spompowany tzn. że przerwa między seriami jest zbyt krótka.

Przerwy:
Początkowo nie krócej niż dwie minuty, a przy obciążeniach powyżej 80% nawet mogę one trwać 9 minut, gdyż układ nerwowy potrzebuje tyle czasu na "pełną regenerację". Tzn. Czym większe obciążenie tym dłuższa przerwa. Nadal unikamy spompowania.

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z edytowaniem wlasnego posta.

Następny temat

Bolące barki

WHEY premium